Black Widow (2021) - Phase 4/1 - Toplamda 24. Film

Başlatan dean, 11 Ocak, 2018, 02:39:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Bir solo film haberi de Black Widow'dan geldi. Görünüşe göre Marvel, Jac Schaeffer'ı bir Black Widow filmi yazması için tutmuş. Film için en erken tarih elbette 2020. O da her şey yolunda giderse. Fantastic Four ve X-Men ile ilgili 2020'ye kadar bi'şey olması zor. Bu durumda 2020 yılında Marvel'dan Guardians of the Galaxy vol.3, Doctor Strange 2 ve Black Widow izleyeceğiz gibi duruyor.

Black Widow'un prequel mi olacağı yoksa Avengers 4'ün sonrasında mı geçeceği şu an için belirsiz tabi ki. Bir çok seçenek var. Ama MCU boyunca bilerek Black Widow'un geçmişi gölgede bırakıldı. Bu film o kısımları işleyebilir. İçerisinde Bucky'nin de olacağı soğuk savaş döneminde geçen bir Black Widow filmi daha ilginç olabilir. Hawkeye'da illa bir şekilde dahil olacaktır.

Dürüst konuşmak gerekirse Black Widow filminin duyurulması benim için uzun zamandır biraz korkutucu bir ihtimaldi. Black Widow'dan daha büyük karakterlerin filmlerini tercih ederim. Inhumans'ın dizi olduğu bir evrende Black Widow filmi benim keyfimi kaçırıyor. Öte yandan Wonder Woman ile başlayan kadın karakterlerin öne çıkma olanağı bulması ve Scarlett Johansson'ın varlığı bu filmi zorunluluk haline getiriyor.

rumar80

İlk avengers filminde Hawkeye ile (yanlış hatırlamıyorsam ) Macaristan'da geçen bir olay hakkında konuşuyorlardı. 
  Belki bunu temel alan bir  film çıkar karşımıza.

Animvader

Scarlett Johansson'un başrolünde olacağı bir Black Widow filmine hayır demem  :P

hennessy

Scarlett Johansson varsa bende varım.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Scarlett ve memitoları varsa, ben de varım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Black Widow ile ilgili ilginç haberler geliyor. Gelen bilgilere gör Marvel, Black Widow ile ilgili büyük oynamak istiyormuş. Bu filmi direktman Wonder Woman'a rakip olarak görüyorlarmış. Scarlett Johansson'ın sözleşmesi bittiği için artık film başına sözleşme yapacak ve 25 milyon dolar alacakmış. Film 900 milyon dolarlık gişe sınırını geçerse 6 milyon dolar daha alacakmış. Wonder Woman'ın gişesinin de 821 milyon dolar olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Şimdi öncelikle şunu belirtmek lazım. Black Widow, Marvel Cinematic Universe içerisinde tartışmasız şekilde en önemli kadın karakter. Tam sekiz yıldır evrende ve toplamda 5 filmde rol aldı. Önümüzdeki Avengers filmleriyle birlikte 7 filmde karşımıza çıkmış olacak. Son derece ünlü bir isim tarafından canlandırılıyor ve bu isim gerçekten bir solo filmi hak ediyor. Lakin işin Wonder Woman'a rakip olacak kısmında bazı devasa sıkıntılar var. Hiçbir şekilde resmi olarak Wonder Woman'ın rakibidir denmese bile 900 milyon dolarlık psikolojik sınır koymak bunun gayrı resmi kanıtı olsa gerek.

Harley Quinn'in bu kadar ünlenmesi hakkında daha önce yazdığım şeylerin daha ufak bir kısmı Black Widow içinde geçerli. Black Widow bir kahraman değil. Black Widow hedef kitlesine örnek olacak bir karakter değil. Black Widow öncelikle bir casus. Kimseye gerçek yüzünü belli etmeyen görevi uğruna birini öldürmek, birine suikast düzenlemek dahil yapamayacağı çok az şey olan bir kişi. Böyle bir karakterin Wonder Woman ile kıyslanması ya da ona rakip olarak görülmesi bana mantıksız geliyor. Wonder Woman çok ciddi bir moral code'a sahip, Superman benzeri umudun, iyiliğin, fedakarlığın ve kahramanlığın sembolü. Böyle bir karakterle Black Widow'un bir tutulmasın bence çok yanlış.

Marvel Studios'un bence Black Widow'un karakterini doğru okuması lazım. Yoksa film çok yanlış değerlerin üzerine kurulabilir. Wonder Woman'ın ufak bütçeli hatta belki diğer filmlere kıyasla bir çıt daha yetişkin içerikli bir casus filmi olması gerekiyor. 900 milyon dolarlık bir hedef ise direktman filmin skalasını bambaşka bir yere koyuyor. Bu hedefe ulaşmak için çok daha büyük bütçeli, daha fazla karakterli, büyük bir film yapmak gerekiyor. Hatta belki konuşulan bol kadın karakter mevzusunun bu filmde hayata geçip Captain Marvel, Wasp ve Valkyrie gibi karakterleri içermesi gerekiyor. Lakin bu da kesinlikle karakter olarak Black Widow'a uymuyor. Hiçbir şekilde Black Widow'un kendi solo filminde dünyanın ya da dünyaların kurtarılması gerekmiyor.

Şu noktada Wonder Woman'ın tek rakibi Carol Danvers. Marvel, Wonder Woman'a bir rakip çıkarmak istiyorsa bu hiç şüphesiz Captain Marvel olmalı.

dean

Gelen bilgilere göre Black Widow filmi 2000'li yılların ortalarında geçecek. Iron Man 2'nin öncesini anlatacak. Çok büyük olasılıkla filmde Winter Soldier'da yer alacak.

dean

Çıkan haberlere göre Marvel, ağır ağır yönetmenlerle görüşmeye başlamış. Şu ana kadar Deniz Gamze Ergüven, Chloe Zhao ve Amma Asante gibi isimlerle görüşülmüş. Açıkçası bu üç isimde kariyerleri itibariyle türe çok uzaklar. Ama Marvel daha öncede türün dışında kişiler seçip başarılı oldu.

Animvader

Hangi yönetmen olur, hangi dönemde geçer bilemem ama sarı saç olmamış, bir daha görmeyelim sayın Marvel film yetkilileri. :D

dean

Gelen haberlere göre Black Widow filmi yönetmen adaylarını üçe indirmiş. Liste Cate Shortland, Amma Asante ve Maggie Betts gibi isimlerden oluşuyor. Somersault, Lore ve Berlin Syndrome gibi filmlerden hatırlanacak Shortland en fazla ön plana çıkan kişiymiş.

dean

Beklenildiği üzere Cate Shortland resmen filmin başına geçti. Filmin senaryosunun bile hazır olduğu söyleniyor. Her şey yolunda giderse film çekimlere önümüzdeki sene bu aylarda başlayabilir. 2020 yılında da vizyona girecektir.

Daha öncede belirttiğim gibi Marvel Cinematic Universe'ün on senelik varlığı dahilinde Black Widow benim içime en sinmeyen film duyurusu oldu. Halen Black Widow yerine Nova, Moon Knight, Ghost Rider ya da Inhumans filmlerini tercih ederim. Yine de Marvel'ın bu karakter üzerine söyleyecek bazı şeyleri var ki filmini yapıyor diye düşünmek istiyorum. Benzer durumlar DC içinde olduğu zaman zaten direktman umudu kesiyorum. Saçma sapan duyurular konusunda kimse onların eline su dökemez. O yüzden Kevin Feige ve kurmaylarını illaki karakter üzerinde önemi fikirleri vardır. Title'a güvenmesem de Marvel'a güveniyorum.

Bu filmden neler beklemeliyiz diye düşünürsek. Öncelikle filmin ilk Avengers filminden önce geçeceği kesinleşti. Bunun dışında Captain America: The Winter Soldier tipi bir film bekleyebiliriz. Bucky, Hawkeye, Nick Fury ve Coulson gibi karakterleri irili ufaklı görebiliriz. Ama benim için filmin değerini arttıracak en önemli unsurlardan biri Skrulls olacak. Bunun ile ilgili tabi şu an bilgi yok. Ama Captain Marvel ile birlikte Skrulls hayatımıza girecek. Ben Phase 4'ün ana konusunun Skrulls olacağını düşünüyorum. Ortada Phase 4'de geçen ajanlık filmi varsa ve üstelik bu film geçmişte geçiyorsa o Phase'de Skrulls Phase'iyse neden olmasın diyorum.

hennessy

Harika haber Hastası olduğum hatunun filmi geliyor..... Birde güzel bir figür gelir ise :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

NIC

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Temmuz, 2018, 21:48:16
Harika haber Hastası olduğum hatunun filmi geliyor..... Birde güzel bir figür gelir ise :)

Abi bu hatunun hastası olmayan varmı?Ocak söndürür bu  ;D Filmi şevkle,arzuyla bekliyoruz  ;)

pizagor

Yaşlanmaya başladığından radarımdan çıkan bir kadın, Johansonning döneminden artık eser yok   :)

Pearljam de benim gibi düşünüyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yunusmeyra

"black widow'a hayranlıklarını gizlemeyen tüm dostların hayatında bilka'daki o meşhur başlangıç panelinin tesiri vardır" (freud)  ;D ;D

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR