Altın Fırçalı Adam - Aslan Şükür Belgeseli

Başlatan kahramanlarsinemada, 14 Ocak, 2018, 12:47:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Harika bir haber.
Dün Aslan beyin damadı (Savaş Bey) ile  telefonda konuştuğumuzda,böyle bir projeden bahsetmişti.

Böyle harika bir olaya vesilen olan  Hakan ve Fatih'i de canı gönülden kutluyorum.

İkisi de sinemaya gönül vermiş güzel işler yapan arkadaşlar.

Aslan Şükür belgeseli de eminim çok güzel olacak.

Emeği geçen herkese teşekkür ederim..

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

aa

Tebrikler ve teşekkürler. Merakla bekliyorum.
Esse Gesse Hayranı...

kahramanlarsinemada

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim.

Twitter duyurusunu retweet ederseniz memnun olurum  :)

https://twitter.com/KahramanlaR/status/952215707630096384

kahramanlarsinemada

20 Ocak Cumartesi günü afiş çekimi için gerçekleşen çekimden bir enstantane...

Bu arada belgeselde yer almak için çizgi roman severler fotoğraf ve kısa video gönderebilirler. Yukarıdaki duyuruda detaylar yer alıyor.

hanac

haysat

Belgeselin hazırlanmasında emeği olan değerli  arkadaşım Fatih Yürür'ün ağzında bir kaç cümle...

Altın Fırçalı Adam: Bir Aslan Şükür Belgeseli... Zagor, Phantom, Bonanza, Mister No, Atlantis gibi nice çizgi serinin, James Bond külliyatının, Altın Kitaplar'dan basılan pek çok çocuk kitabının efsanevi kapak çizeri, Benim de mensubu olduğum en az üç jenerasyonu, çizdiği efsanevi kapaklarla hipnotize etmiş olan Aslan Şükür'ün öyküsü pek sayın ve sevgili Hakan Tunga Kalkan'ın yaktığı bir kibrit ile yeniden aydınlanıyor... Kapak tasarımı için Baki Kaya'nın emeğine ve sabrına bir kere daha hayran olarak ve Suleyman Sipahi'ye benzersiz arşivini paylaştığı için de teşekkürü bir borç bilerek; benim de belgesele kendimce bir takım aşamalarda destek olduğumu da belirterek "Bekleyiniz Efendim" diyorum ve ekliyorum: Keyifli

kahramanlarsinemada

Afişi buraya yüklemek için girdiğimde paylaşılmış olduğunu görmek beni çok mutlu etti  :)

Belgeselin yapım sürecini anlatan bir seyir seyir defteri yayınlamaya başladım: http://www.kahramanlarsinemada.com/afa/

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kahramanlarsinemada

Sevgili Çizgi Roman Severler,

Aslan Şükür belgeselimiz "Altın Fırçalı Adam"ın sloganını siz bulmak ister misiniz?

Belgesel sürecinde çok sayıda kişiden aldığımız desteği bir adım daha ileriye götürerek, belgeselin sloganının da Aslan Şükür ve çizgi roman severler tarafından bulunmasına karar verdik. Ayrıca belgeselin sloganını bulan kişiye de belgeselin afişi Aslan Şükür imzalı olarak hediye edilecek!

Bunun için yapmanız gerekenler haberimizde:
http://www.kahramanlarsinemada.com/altin-fircali-adam-sloganini-ariyor/

darkwood

Aslan Şükür'e yakışır harika bir afiş olmuş. Emeği geçenleri tebrik ediyorum.
Darkwood Sakinleri..

kahramanlarsinemada

Belgeselimizin gala duyurusu yapıldı!

2 Mayıs Kadıköy Karga'ye herkes davetlidir...

Etkinlik detayları davet linkinde yer almaktadır:

https://www.facebook.com/events/164967580873062/

haysat

6. MAYIS. 2018 / Pazar

Kahramanlar Sinemada sunar:

Altın Fırçalı Adam // Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi gösterim
Yönetmen: Fatih Yürür
Yapımcı: Hakan Tunga Kalkan
Süre: 50 dakika

Zagor, Kızılmaske, Mandrake, Tom Braks, Gordon, Alaska, Judas, Jeriko, Yüzbaşı Volkan, Atlantis, Teksas, Tommiks ve daha onlarca çizgi karakterin ülkemizde yayınlanan serilerinin kapaklarına imza atarak bir kaç jenerasyonun bu karakterleri sevmesinde, benimsemesinde büyük emekler veren, James Bond ve Barbra Cartland roman kapaklarından çocukluğumuzda okuduğumuz pek çok kitaba belki de ilk etapta kapaklarına bakarak ilgi duymamızı sağlayan büyük usta Aslan Şükür'ün öyküsünü anlatan "Altın Fırçalı Adam" belgeseli Aslan Şükür'ün katılımıyla gerçekleşecek.

Gösterim ücretsizdir, sonrasında ekip ve Aslan Şükür ile söyleşi gerçekleşecektir.

Salon 40 kişi oturma kapasitelidir

haysat

2 Mayıs çarşamba akşamı Kadıköy Karga'da Aslan Şükür belgeseli "Altın Fırçalı Adam"ın galası yapıldı. Bir çok Çizgi roman sevenin katıldığı gece de Aslan Şükür hayranlarıyla gösterim öncesi ve sonrasında neşeli sohbetler de gerçekleştirdi.

6. Mayıs Pazar günü daha önce ki gösterimi kaçırdım diye üzülen arkadaşlar için harika bir fırsat olacaktır..

Altın Fırçalı  Adam belgeselinin yapımcısı: Hakan TUNGA KALKAN

Yönetmen koltuğunda ki kişi ise: Fatih YÜRÜR

Ve bu belgesel de büyük emekleri olan kişilerden birisi olan :Süleyman SİPAHİ

Gizli Kahramanlardan birisi: Ömer ATAKAN

Ayrıca iki yakın arkadaş ve koleksiyoner olan  Tuğban İzzet Aksoy ve Ömer Atakan "AHYAAAK!" kitabını hazırlayıp,bastırarak ve üstelik bedava dağıtarak büyük bir iş başarmışlardır...

Yaklaşık 40 sene boyunca hiç bozulmadan, renginden, kalitesinden hiçbir şekilde kayıp vermeden günümüze kadar gelen bu eserlerin büyük bir kısmı yaklaşık 40 sene boyunca yayın evlerinin depolarında heba olmuş, kaybolmuş, yırtılmış veya yanmış ve çok azı günümüze iyi bir kondisyonda ulaşabilmiştir. Atakan ve Aksoy bu orjinal çizimleri toplarken, çoğunu sanatçının kendisinde bulunan 2000'e yakın çizimin arasından en güzellerini seçerek, bir kısmını koleksiyonerlerden, bir kısımını da sahaf ve çizgi romancılardan temin ettiler.

darkwood

Aslan Şükür gibi değerler her zaman karşımıza çıkmıyor.
Böyle değerli ustalara sahip çıkan ve bu güzel organizasyona destek veren, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.
Darkwood Sakinleri..