Annihilation - Gerekli Şeyler

Başlatan dean, 03 Kasım, 2017, 15:10:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hasanmahmut

Alıntı yapılan: İdrava - 30 Ekim, 2020, 13:11:47
Gerekli manga yayınevi olduktan sonra kozmik evrenin devamı ile ilgili bir şey söyledi mi?

Adamlar 10 senedir manga yayınlıyor, her zaman da mangacıydılar zaten. Manga yayınevi olduktan sonra kozmik evrene başladılar.
İki tane istediğimiz yayın gecikince veya iptal olunca (en azından Conquestleri yayınlayacaklar diye biliyorum.) böyle ekonomik düzende işlerini yapmaya çalışan, devam ettiren yayın evlerimize biraz şans vermeliyiz. Marmara da bir senedir Gizli İmparatorluk'un kalanını çıkaramadı. Hikayenin tam ortasında kaldı mesela. Ama kalın kitap, maliyet yüksek. E böyle olunca 100 lira koysalar kitaba kaç kişi alacak? JBC'nin elinde daha çok satan Batman gibi bir title olmasına rağmen onlar bile yavaşlamak zorunda kalıyor. Hepsinin kıymetini bilelim. Az okunan, ülke için çok pahalı sayılabilecek bir sektör bu. Buna rağmen bütün yayıncılar az ya da çok ellerinden geldiğince kitap çıkarıyorlar.
Dövizdeki çıkış mangalardan daha çok Amerikan yayınlarını vuruyordur diye düşünüyorum. Renkli yayın, kuşe kağıt daha büyük maliyet. Kurlar arttıkça daha büyük maliyet daha çok vuruyordur. Fiyatları pahalı olduğu için alım gücümüz düştükçe daha az alabiliyoruz ve satışlara yansıyor. Tahminimce Amerikan satışları son bir iki senede baya düştü. Bunu Gerekli'den görmüyoruz sadece, Çizgi Düşler, Marmara, JBC, Arkabahçe... Neredeyse kimse yayın çıkaramaz oldu. Demek ki sadece maliyet değil satışların da etkisi var. Yine Gerekli, Marmara ile Marvel tarafında en çok yayınlayan yayın evi. Champions, İhtiyar Logan, Weapon X, iki üç Avengers serisi, eventler derken herkesten daha istikrarlı bir şekilde son iki senede dönemleri bir bir bitiriyor. Bize az yayınlıyorlarmış gibi gözükmesinin sebebi muhtemelen manga sayılarını arttırıp Amerikanlar'da bir arttırıma gitmemesi. Atıyorum 50 yayın yayınlarken 20 Ameirkan, 30 manga ise şimdi 70 yayınlıyorsa 20 Amerikan, 50 manga yayınlıyor gibi bir durum var.

Son olarak evet Fumetti bitti, Amerikan bitiyor mu göreceğiz ama daha önemlisi ülke bitti zaten. Önce ülkeyi kurtaralım sonra tekrar altın çağımıza döneriz.

İdrava

Alıntı yapılan: Bilal ceylan - 30 Ekim, 2020, 13:49:36
Gerekli şeyler marvel comics 'ın türkiyedeki 1 numaralı yayıncısıydı,bu güne kadar.umarım bu manga sevdası aşka dönüşmez ve biz de kozmik evreni kendi küçük dünyalarımızda yaşamaya devam ederiz.
gerekli şeylerin manga sevdası, aşkı bırak tutkuya dönüştü maalesef... umudum kalmadı...

Nightrain

Ticari şirket sonuçta; hangisi daha çok kazandırıyorsa ona ağırlık veriyorlar haklı olarak.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

İdrava

Alıntı yapılan: Nightrain - 30 Ekim, 2020, 19:52:06
Ticari şirket sonuçta; hangisi daha çok kazandırıyorsa ona ağırlık veriyorlar haklı olarak.

tabiki ona ne hacet? Yeni seriye başlamasınlar ona sözüm yok. Ama kozmik evrene başlarken kitabın kapağında bütün yayınlıyacakları seriyi yazıyorlarsa bende haklı olarak serinin bitmesini beklerim... bu da benim okuyucu olarak hakkım...

kırkambar

İdrava konuya noktayı koymuş.

dayıcomics

Annihilation epey sevdiğim bir seri oldu. DC'nin meşhur Blackest Night'la eşdeğer bir hikaye. Umarım gereklişeyler serinin devamı olan Annihilation: Conquest'i de basar.

hellion

Gerekli Şeyler'in bizi yarı yolda bırakacağını sanmıyorum. Herhalde bu seriyi sonuna kadar götürüp bitireceklerdir. Benim merak ettiğim 2 ciltlik Annihilation Conquest'ten sonra gelenleri nasıl basacakları.
   Şöyle ki; War of Kings'in cildinin dışında "War of Kings: Road to War of Kings", "War of Kings: Warriors" ciltleri ile Guardians of the galaxy vol.2'nin 2. ve 3. ciltleri ve Nova'nın 5. cildi de hikayede önemli yer tutuyor.
   Realm of Kings'in kendi cildinin dışında Guardians of the galaxy vol.2'nin 4. cildi ve Nova'nın 6. cildi de var. Umarım bunlar da yayınlanır. Guardians of the galaxy vol.2 zaten toplam 4 cilt. Hepsi yayınlansa güzel olur. Marmara Çizgi daha önce vol.3 serisini yayınlamıştı.