Jüpiter'in Mirası - Lal Kitap

Başlatan memospinoz, 15 Ocak, 2018, 19:34:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

New York Times çok satanlar listesinin gedikli yazarlarından Mark Millar'ın yazıp, Frank Quitely'nin çizdiği 'Jüpiter'in Mirası' dünyanın en güçlü süperkahramanlarının çocuklarının, ebeveynlerinin yerini tutup tutamayacağını, insani zaafları da işin içine katarak bizlere anlatıyor.

"Sheldon'ın rüyasına girip onu çağıran adada onları nasıl bir sürpriz bekliyordu ? Amerika'yı 1929 krizinden kurtaran süperkahramanların çocukları aynı işi günümüz Amerika'sında başarabilecekler mi ?"

Millar comics okurlarının Kick-Ass'den tanıyıp sevdiği bir yazar. Millarworld markası altında topladığı çok miktarda eserinde pek çok tanınmış çizerle çalıştı. Bu kitapta çalıştığı Frank Quitely comics okurlarının All-Star Superman ve Batman and Robin serilerinden tanıyıp sevdiği bir çizer.

Sayfa Sayısı: 128
Etiket Fiyatı: 29 TL

Nightrain

2.cilt çıktıktan sonra alırım. ::)
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

gizmoo

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Harun Ça

Ben de tek atımlık sanıyordum. Okumaya başladıktan sonra 2. cildinin olduğunu öğrendim. Hikaye haliyle yarıda kalıyor ama nispeten doyurucu olduğu için bence okumak için engel teşkil etmiyor. Bu kadar zamandır ses seda yok inşallah çıkarmamazlık etmezler. 2019 Ocak'a kadar çıkmasını umut ediyorum.

memospinoz

Bu da yalan oldu galiba. 2. Cilt çıkmadı. Bir de 2 ciltlik Jupiter's Circle vardı.
Hatta Lal, Millarworld'un çizgi romanlarını yayımlayacak deniliyordu. Ama hiçbir hareket yok.

rumar80

Zamanında nedense almamışım. Yakın zamanda Mark Millar eserlerini toplarken doğal olarak aldım. Oldukça ilginç bir seri. Evet bu kitapta bitmiyor, devamı var ama anne babasının gölgesinde kalmış, şöhretleri nedeniyle şımarmış iki evladın farklı yönlere gidişi güzel anlatılmış. Chloe'nin olgunlaşması. Ailesi için her şeyden vazgeçmesi ve kaçınılmaz ile yüzleştiğinde bir kez daha her şeyi geride bırakması oldukça güzel anlatılmış. Umarım devamı da basılır diyeceğim ama ben beklemeyip, kendi yolumda okumaya devam edeceğim.
   Yine de Kick ass, ya da Starlight'ı seven okurlar başta olmak üzere tüm çizgi roman okuyucularının bu farklı tadı okuması gerek. Baş yapıt mı? Hayır. Ama oldukça güzel.

dayıcomics

2. Cildi basmamaları kötü olmuş  :(