Batman New 52 Vs Batman rebirth

Başlatan rorschach, 15 Ocak, 2018, 21:38:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rorschach

Arkadaşlar merak ediyorum sizce batman rebirth New 52 kadar iyi bi seri mi? İngilizcesini okuyan spoiler vermeden düşüncelerini söyleyebilir mi?

hennessy

New 52'nin başındaki baykuş divanı tadında değil. 20 sayı dayandıktan sonra hikaye güzelleşmeye başlıyor. Başta keyifsiz bir hikaye ile başlıyor

Yeniden doğuş içinde DC'nin en zayıf halkalarından biri Batman, Dedective Comic'i okumadım bilmiyorum ve All Star Batman beğeneni çok.

Dediğim gibi 20 sayı dayanabilir isen sonrası fena durmuyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Jedmau

Batman Rebirth Cilt 3 ile şaha kalkıyor. Button sonrası arada metal falan yardırıyor. İlk iki cilt çerezlik.
Arada bir de Night Of Monster Men o da dedektif ve nightwing ile beraber sağlam sayı

tommikser

Alıntı yapılan: Jedmau - 15 Ocak, 2018, 23:18:09
Night Of Monster Men o da dedektif ve nightwing
bizde yayınlanacak mı?

galeme

New 52 gayet güzel bir seri.

Rebirth ise Batman'in tamamen karakter dışı yazıldığı ve harika çizerlerin kötü hikayelere harcandığı kötü bir seri.

Jedmau

Jedmau

Alıntı yapılan: galeme - 16 Ocak, 2018, 02:43:43

Rebirth ise Batman'in tamamen karakter dışı yazıldığı ve harika çizerlerin kötü hikayelere harcandığı kötü bir seri.

Valla zevkler ve renkler, şu an Tım King resmen superstar muamelesi görüyor, adam ne yazsa uçuyor gidiyor.

Evet başlarda bir aksaklık var gibiydi ama bence açıldı.

Sevgiler

galeme

Alıntı yapılan: Jedmau - 16 Ocak, 2018, 04:26:51
Valla zevkler ve renkler, şu an Tım King resmen superstar muamelesi görüyor, adam ne yazsa uçuyor gidiyor.

Evet başlarda bir aksaklık var gibiydi ama bence açıldı.

Sevgiler
Bunun nedeni Tom King'in daha öncesinde yazdığı serilerin gerçekten iyi olması. Yazar kötü demiyorum fakat iyi Batman yazamıyor.
Zaten King okuyucuları ikiye böldü fakat yıllardır Batman okuyup da seven insanı çok az gördüm.
Bane'in hapishanesine o şekilde bir planla dalması zaten, dünyanın en iyi strateji uzmanlarından biri için hakaret resmen. Bu gene neyse, Batman'in karakter dışı yazıldığı o kadar fazla sahne var ki.

Mainstreamin zirvesinde olan bir karakteri yazamıyor bana göre. Sayılar hiç doyurmuyor.

hennessy

Batman yazmak zor bir iş  Tım King başta bunu beceremedi. Şimdi yavaş yavaş Batman'in özüne dönünce işler düzelmeye başladı. Ama  Scott Snyder'ın yanına bile yaklaşamıyor.

Çizerler iyi. Grand Capullo değiller ama ondan aşağı kalmıyorlar. Bu serinin güzel olmamasının bir örneği de. Baykuş divanı o kadar sevildi ki hemen çizgi filmi yapıldı. Ama bu seri ile ilgili bir çizgi film hala duymadım.

Scott Snyder Batman alışmadığımız şekillere sokmayı seviyor ve Metal serisi ile devam ediyor. Ben bu seriye ısınamadım. Kötü olduğundan mı hayır bir kaç kapağını saklıyorum. Ama benim Batman'im bu değil benim Batman'im dedektif. Super hero değil...

Batman Tim için öyle uçuyor gidiyor tadında değil şimdilik. Dediğim gibi 20.sayıdan sonra gülen yüz sayesinde bir gaz ile seri ayaklandı. Catwoman ile biraz canlandı şimdilik. Ama New 52 tadında değil.

Batman sevdiğim için bu seriyi alacağım. Koleksiyonuma koymak için o ayrı. Yoksa çok beklentim yok.Kapakları çok güzel...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Nightrain

Alıntı yapılan: galeme - 16 Ocak, 2018, 02:43:43

David Finch'in çizdiği sayılar hariç, çizimleri ben de beğenmiyorum. 2 hafta da bir çıktığı için böyle oluyor sanırım. Greg Capullo, New 52'de çıtayı yükseltince, sonra ki işler beni pek tatmin etmedi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Barmen Minik

batman satışları ve övgüleri gerçeği yansıtmaz bunu bir kenara koymakta fayda var kim yazsa gene ilk 5 te satar. tom king batmani ciddi anlamda sorunlu seyirci bunu istiyor diye yapılmış şeylerle dolu batmanin özünden uzak bir abartı şovu. button ve metal kısmı tom kinge mal edilemez. new 52 batmaninde çok sorunları vardı ama baykuşlar divanı gibi bir giriş yaparsan geri kalan şeyleri koy versen bile sıkıntı yaşamazsın ki devamı da iyi bir seri idi. rebirth ise "i am batman" parodisi onun yanında. toplu okumalar/cilt okuması yaparsanız o kadar gözünüze batmayabilir. özellikle ilk hikaye cilt olarak okununca daha güzel duruyor. çerezlik diyelim geçelim. seyirciye oynanıyor övgü oradan geliyor. günün ürünü yarının değil.