Mister No Speciale Serisi- Oğlak & LAL

Başlatan Underfined, 31 Aralık, 2009, 15:49:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Underfined

Evet oglak yayincilik devam ettiriyor Mister No Efsanevi serisini...6.Sayinin Ocak ta kitabevleri ve Çizgiroman Satis Noktalarinda....

Ideefixe de Ön siparis basladi
http://www.idefix.com/kitap/efsanevi-mister-no-sayi-6-kolektif/tanim.asp?sid=UH5BNVEKVM1M1G80KCTS
Fiyati 25 tl..Alanlara iyi okumalar dilerim...

s.b

Son zamanlarin en güzel haberi bu. Nihayet Oglak yüzümüzü güldürdü. Ocak ayi çok bereketli geçecek gibi görünüyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Evet nihayet uzun aradan sonra gerçekten güzel bir haber, efsanevi Teks, Zagor, Martin, Dylan Dog ve Julia larida bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

darkwood

Dün aksam Efsanevi Mister No 6 nin 4 adet macerasindan, 2 adet macerasini okudum ve henüz okumamis arkadaslar ile paylasmak istedim.
Kolombiyalilar Örgütü adli birinci macerasinda kahramanimiz M.No, Manausun kalabaligindan usanmis ve japonlar ile olan son macarelarindan sonra, arkadasi S.S. ile kendilerince sakin bir yer olan ve yine ormanda rehberlik islerini  sürdürebilecekleri Bolivya'ya yerlesmislerdir. Burada yeni hayatlarini kurmaya gayret ederken, M.No yu eski bir düsmani buradada bulup onu yine belali bir maceraya sürükleyecektir. M.No daha önce yardimci oldugu orman yerlilerinden yardim alarak yakayi siyirmaya çalisacaktir. M.no özleyenler için klasik maceralarindan diyebiliriz.
Sertao'da Ölüm adli ikinci macerasinda ise M.No yine Bolivya da yasarken, yeni isi motorsiklet ile kargo dagitimi olan S.S. tarafindan kendisine Manaustan büyük bir paket gelir. Bu pakette M.No'nun Manausta yasarken kullandigi eski esyalari vardir ve bunlarin arasinda hatira olarak sakladigi kirik bir gözlük eline geçer. Arkadasi S.S. e bu gözlük ile ilgili olarak basindan geçen tatsiz bir olayi anlatir. Bizdeki kan davasi olaylarinin farkli bir versiyonunu bu macerada okuyabilirsiniz.
Darkwood Sakinleri..

V

Efsanevi Mister No 4'ün ilk macerasi "Küçük Odessa"yi okudum.Brooklyn'de Rus mahallesinde "rus mafyasi" na karsi
mücadele veren rus mahalle sakinlerinin örgütlenme ve mücadelesine yardimci olan Jery,ayni zamanda hüzünlü bir baba-ogul
çatismasina da tanik olur.Bu tür baba-ogul çatismalari bana Karamazov Kardesler'den Ivan'in mahkemede kendisini savunurken
kullandigi su dramatik cümleyi hatirlatir:
"Hem, kim babasinin ölmesini istemez ki?"

"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Dostum albümün geri kalanini henüz okumadiysan atlayip hemen Bir Zamanlar New York'tayi oku. Mutlaka oku. Macera bitiminde tüylerin diken diken olacaksin. Uzun süre unutamayacaksin.

Selamlar
Lami

V

Tavsiyene uyacagim.Yarin "Bir Zamanlar New York'tayi" okuyacagim.
Tesekkürler..
"İstemem,eksik olsun.."

NIC

Mister No speciale no: 7 'Isimsiz Asker' adli macerayi okudum.Forumlarda yada çr odakli hiçbir yerde bu maceradan bahsedildigini görmedim ama kitabi bitirdikten sonra buzamana kadar 'es' geçtigim için çok hayiflandim.

Kitap kore savasiyla baslayip,savasa,emperyalizme,Amerika'ya karsi çocuk bilgeligiyle devam ediyor.Dört yaprakli yoncanin ilk sahibi Jonathan Eden ve Jerry Drake'in yollarinin kesismesi okadar akici ve dramatik anlatilmiski kendinizi rahatlikla hikayenin içinde bulabilir hatta çölün sicakligini bile hissedebilirsiniz.Hikayenin sonundan anladigim kadariyla Mister No;Eden,Oliver ve Jerry'nin karisimiyla meydana gelmis  gibi duruyor.

Hikaye bitince kitabi  esime anlattim(o çr okumuyor malesef ama ben begendigim kitaplari anlatiyorum,en çokta dylan ve julia'nin hikayeleri ilgisini çekiyor)beraber dünyayi kurtardik üstünede Supernatural izleyip güle-tirsma arasi gidip gelince parayla satin alinamicak bir huzur buldum gece gece.Sözün kisasi macera 10 numara ve ayrica israrla Dampyr istiyoruz

NIC

Macera,efsanevi ciltlerin üçüncüsünde yer aliyor ve tek eksigi kapagini göremiyor olusumuz

kedidiro

hem yeni stadımızın açılışını yapayım hem yoğun bir dönemin ardından aküyü biraz şarz edeyim diye geçen hafta sonu istanbul'daydım...bu arada büyülü rüzgar ilyas'la tanışıp çayını içme şansına da sahip oldum...aldığım çizgi romanlardan biri de efsanevi mister no 6'ydı ve uzun zamandır uzak kaldığım dostumu neden bu kadar çok sevdiğimi bir kez daha hatırladım...mesut bey ilk iki bölümün kısaca özetini geçmiş ama beni asıl etkileyen üçüncü macera 'esrarengiz katil' oldu...mister no bir turist grubunu amazon' da gezdirirken misafir edildikleri barışçıl kabilenin gençleri ertesi sabah zehirli oklarıyla peşlerine düşer...dostumuz hem gruptakileri korumak hem de bu ani değişikliğin sebebini öğrenmek zorundadır...dört maceranın tamamında vicdan sahibi bir adam olan mister no'yu görmek,biraz müzik biraz şiir duymak iyi geldi.

darkwood

Efsanevi Mister No Cilt 6 nın,  3 ile 4.macerasını okumadığım şimdi aklıma geldi.  ???

O yüzden bu iki maceranın özetlerini yazmamıştım zaten, 3.macera size kısmet oldu.  :)

Bakalım, bu kitabın 4.macerasını yazmak kime kısmet olacak.  8)
Darkwood Sakinleri..

Huma

Arkadaşlar bu efsanevi maceralar devamlı serinin içinden mi yoksa özel sayılar mı?

rumar80

Sevgili Cem,
    Efsanevi Mr No serisinde yayınlanan maceralar normal aylık seri dışında yayınlanan maxi ve speciale dergileridir.

Huma

abi cevap için teşekkürler fakat ''Sertao'da Ölüm'' adlı macera Mister No KM-1'de de vardı, o nedenle kafama takıldı...

(Evet daha KM-1'deyim...  :D )

rumar80

Cem isim benzerliği olabilir ama dergiler dediğim gibidir. Kitap yanımda yok ama efsanevideki maceranın adı başkaydı gibime geliyor