Karakarga'dan İsteklerimiz

Başlatan nicholaihel, 22 Ocak, 2018, 00:56:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Farklı yayınevleri için benzer başlıklarımız var. Ne kadar efektif, ne kadar sonuç alınıyor tartışılır :) (Ama inceleme yapacak derinlikte olmasa da) yayınevlerinin karakterlerine uygun isteklerimizi paylaşmamız biz okurların ufkunu genişletip, basılmamış yeni eserler keşfetmemize de vesile oluyor sanki. Belki (ve kuvvetle muhtemel) M. K. Perker alternatif grafik roman alanına bizden (benden) çok daha hakim ve nice sürprizli yayını hızlı ve kaliteli şekilde bizlere ulaştırıyor olsa da, kendilerine ulaşması meçhul bu sayfada arzu ettiğimiz eserleri paylaşabiliriz :) Ben başlıyorum.

March. Yürüyüş. Amerikan insan hakları, zenci hakları mücadelesinde tarihi bir rolü olan Kongre Üyesi John Lewis ve mücadelesinin üç kitaplık öyküsü. Eisner ödüllü. Kitabın künyesindeki Andrew Aydin ise bir başka küçük ilginçlik. Aydin'i görünce hemen orijini merak ediyoruz. Hiç tanımadığı bir Türk babası varmış. O kadar. http://www.hurriyet.com.tr/amerikan-kongresi-nin-cizgi-roman-yazari-turk-danismani-22791865

The Photographer. En iyi grafik roman listelerinin demirbaşlarından. Afganistan'da 1986'da görev yapan (Fransa menşeli) Sınır Tanımayan Doktorların öyküsü, izlenimleri kısaca. Biraz belgesel bir eser. Karakarga ruhuna çok yakışacağına eminim. Eserin çizeri Emmanuel Guibert ve The Photographer eseri ülkemizde kısa süre önce yayınlanan Cahiller kitabı içerisinde de bir bölümde geçiyor. Hem çizer hem hekimler Cahiller'in içinde ziyaret ediliyor. Guibert'in başka eserleri de forumda varlığını çok özlediğim Emre Özdamarlar tarafından tanıtılmıştı. Ben buraya en acil basılmasını istediğimi bırakayım.

The Park Bench. Chabute'den. Çizgi Düşlerin bastığı Ateş Yakmak ile keşfedip (özellikle BD bölümünde) öve öve bitiremediğim bu isimin tüm kitaplarını Karakarga'ya yakışıtırıyorum. Bu kitabın orijinaline de sık sık elim gidiyor. Üstelik neredeyse metin olmadığından dil de önemli değil ama... Yine de bu ilginç kitap ile talebimi iletmek istedim. Yoksa Moby Dick uyarlaması da, Alone da basılsın istediğim eserler. Dayanamadım, onların da kapaklarını ekliyorum :)

Asterios Polyp. Hakkında çok az şey bildiğim, fakat çok sık rastladığım bir kitap ile bitiriyorum şimdilik. Önerilerine kıymet verdiğim pek çok insandan da bu iş hakkında övgü/tavsiye duydum. Epey farklı bir iş kokusu geliyor burnuma.

hanac

Nightrain

Alıntı yapılan: nikopol - 22 Ocak, 2018, 16:31:30
March icin bkz:

http://resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=5&t=5737

March üçlemesi ve Chaboute'un eserleri kesinlikle basılmalı. Gipi'nin eserlerini basan KaraKarga elbet bir gün Chaboute'un eserlerini de basacaktır. M.K. Perker vizyon sahibi bir yayıncı, es geçmeyeceğini düşünüyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

Alıntı yapılan: Nightrain - 22 Ocak, 2018, 16:42:01
March üçlemesi ve Chaboute'un eserleri kesinlikle basılmalı. Gipi'nin eserlerini basan KaraKarga elbet bir gün Chaboute'un eserlerini de basacaktır. M.K. Perker vizyon sahibi bir yayıncı, es geçmeyeceğini düşünüyorum.

March'in sadece ilk cildini okudum, ama okudugum en etkileyici grafik romanlardan biri oldugunu soyleyebilirim:

Trailer'in basindaki beyaz abi diyor ki: "(Siyahlar) Geliyorlar, bizimle birlikte oturuyorlar. Bizim yanibasimizda oturmalarina aliskin degiliz. Ben onlarla birlikte buyumedim, onlarla birlikte yasamadim ve onlarla birlikte yasamaya da simdi baslamayacagim!"

Nightrain

March'in şöyle güzel bir seti var:

Nightrain

KaraKaraga, bundan sonra Kayıprıhtım'da sorularımızı cevaplamaya başlayacakmış.

Bastırın!

https://forum.kayiprihtim.com/t/karakarga-yayinlari-soru-hatti/2707/2

ferzan

İyi olacak bu soru-cevap olayı...Hemen Brodeck Raporu 2. albüm ile Ortam serisinin devam albümleriyle ilgili bilgi talep ettim...Bakalım... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Alıntı yapılan: ferzan - 25 Nisan, 2018, 16:17:56
    İyi olacak bu soru-cevap olayı...Hemen Brodeck Raporu 2. albüm ile Ortam serisinin devam albümleriyle ilgili bilgi talep ettim...Bakalım... :)

Manu Larcenet'in Blast serisini almışlar. :D

alan ford

Emre 2 yıldır kayıplarda. Kendi adıma ben de paylaşımlarını özlüyorum. Her ne kadar İsveç kütüphanelerini görünce kıskançlıktan kudursam da :)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

KaraKarga'nın önümüzde ki günlerde/aylarda basacağı kitaplardan bazıları:

cyril pedrosa - portugal
come prima - alfred
ve 1 tane Mike Mignola kitabı

Kayıprıhtım'da açıklamışlar. Mike Mignola kitabını bayağı merak ettim.