Yut Beni - KaraKarga

Başlatan Nightrain, 25 Ocak, 2018, 16:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Yut Beni, sis, ölümcül hastalık, halüsinasyon, apofeni, böcek orduları, sırlar, sarsılmaz inanç ve hayatın anlamını çözmek üzerine bir aşk hikâyesi.

Nate Powell, bu en önemli eserinde ergenliğin en karanlık köşelerini keşfetmeye çalışıyor; bunu da klişe, melodramatik ergen isyanlarıyla değil, ufak delirmelerle, ilaçların sağladığı şüpheli rahatlamalar ve aile bağlarının karmaşasıyla anlatıyor. Hikâye çözüldükçe, iki üvey kardeş, ruhsal sorunlara, dağılan ailelerine, hayvan telepatisine, yanlış aşklara ve bir gün her şeyin anlam kazanacağına dair zayıf umutlarına birlikte göğüs geriyorlar.

Özellikle hızlı anlatılmış, özenle çizilmiş ve gölgelerle bezenmiş Yut Beni, Nate Powell için bir kilometre taşı ve aynı zamanda okuyucuları son sayfalarda ele geçirecek kentli bir hayalet hikâyesi.

Rahatsız edici, akıldan çıkmayan, tarif etmesi imkansız. Karanlık ışıltısıyla dikkat çekiyor.

The Times

Yakıcı bir karanlık. Powell'ın akıp giden, izlenimci eseri, okuyucunun bakış açısını karakterlerinin algıları ile sarsıyor.

The New York Times

Fiyatı: 32 TL
Sayfa Sayısı: 216

Ön izleme:

https://www.comixology.com/Swallow-Me-Whole/digital-comic/18763?ref=c2VhcmNoL2luZGV4L2Rlc2t0b3Avc2xpZGVyTGlzdC9pdGVtU2xpZGVy
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nikopol

Birkac gun evvel Altinmadalyon'da Nate Powell'in cizdigi bir diger eser olan March uzerine konusmustuk, guzel denk geldi.

Swallow Me Whole'dan (Yut Beni) Resimliroman'da bahsetmistik; okumak isteyen olursa:
http://resimliroman.net/forumlar/viewtopic.php?f=5&t=5220

Nightrain

Alıntı yapılan: nikopol - 25 Ocak, 2018, 16:48:25
Birkac gun evvel Altinmadalyon'da Nate Powell'in cizdigi bir diger eser olan March uzerine konusmustuk, guzel denk geldi.

Swallow Me Whole'dan (Yut Beni) Resimliroman'da bahsetmistik; okumak isteyen olursa:

Evet. March için umutlanalım mı, bilemedim. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

nicholaihel

Aslında söylemeye hakkım yok ama Karakarga o kadar çok, hızlı e çeşitli yayın çıkardı, çıkarıyor ki, bir süredir neden sessiz diye düşünüyordum :) Yine hiç duymadığım ilginç bir eser. Merakla bekliyorum.

nikopol

Alıntı yapılan: Nightrain - 25 Ocak, 2018, 16:54:24
Evet. March için umutlanalım mı, bilemedim. ;D

March'in eninde sonunda Turkcede yayimlanacagindan eminim.

SeSSe

İyiki kara karga gibi yayınevleri var bu ülkede

yidar

Okuyan varsa yorumlari alabilir miyim

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 27 Ocak, 2018, 16:54:07
Okuyan varsa yorumlari alabilir miyim

Daha çıkmadı, haftaya Salı çıkacak.

yidar

yidar

Alıntı yapılan: nikopol - 25 Ocak, 2018, 16:48:25

Verdiğiniz linkteki yorumları okudum. Siz sanırım yut beniyi okumuşşunuz. Daha çıkmadığı için incelemeyedim.
Sizin yorumunuzu alabilir miyim. Karakarga güzel eserler basıyor acaba bu kitap nasıldır.

nikopol

Alıntı yapılan: yidar - 28 Ocak, 2018, 13:03:29
Verdiğiniz linkteki yorumları okudum. Siz sanırım yut beniyi okumuşşunuz. Daha çıkmadığı için incelemeyedim.
Sizin yorumunuzu alabilir miyim. Karakarga güzel eserler basıyor acaba bu kitap nasıldır.

Merhaba yidar,

Linkteki yorumlarda da dedigim gibi, ben begendim; ama herkesin sevecegini dusundugum bir eser degil. Ergenlik merkezli, psikolojik sorunlara yer veren, zaman zaman surreel hale gelen bir calisma. Nate Powell, cok iyi bir cizer ve kaligrafide de cok basarili. Kaligrafiye Turkce baskida ne kadar ozeneceklerini gormek lazim.

Cizgi romanlari secerek almaniz icap ediyorsa, bu kitabi (yahut benzer eserleri) bir kitapcida inceleyip oyle karar vermenizi tavsiye ederim. Dediginiz gibi, Karakarga belli bir okuyucu kitlesine hitap edecek sekilde yayin yapiyor. Daha once cikardiklari isleri begendiyseniz, bunu da begenme ihtimaliniz yuksek. Selamlar.

yidar

Alıntı yapılan: nikopol - 28 Ocak, 2018, 18:10:42
Merhaba yidar,

Linkteki yorumlarda da dedigim gibi, ben begendim; ama herkesin sevecegini dusundugum bir eser degil. Ergenlik merkezli, psikolojik sorunlara yer veren, zaman zaman surreel hale gelen bir calisma. Nate Powell, cok iyi bir cizer ve kaligrafide de cok basarili. Kaligrafiye Turkce baskida ne kadar ozeneceklerini gormek lazim.

Cizgi romanlari secerek almaniz icap ediyorsa, bu kitabi (yahut benzer eserleri) bir kitapcida inceleyip oyle karar vermenizi tavsiye ederim. Dediginiz gibi, Karakarga belli bir okuyucu kitlesine hitap edecek sekilde yayin yapiyor. Daha once cikardiklari isleri begendiyseniz, bunu da begenme ihtimaliniz yuksek. Selamlar.

Teşekkür ederim. Karakarganin eserleri takip ediyorum. Genelde bir çoğunu aldım. Ve zevk alıyorum. Birde işlediği konular psikolojik vs mesleğime yakın olması nedeniyle ilgimi çekiyor

yidar

Alan var mı arkadaşlar.Yorumları merak ediyorum

kahramanlarsinemada

Dün okudum. nikopol'un yorumlarına katılıyorum. Konuyu anlatım biçimi açısından herkese hitap etmeyebilir. Çizimler ve panel akışı açısından ise çok çok başarılı.

ferzan

Sualtı Kaynakçısı 'nın son sayfalarında Jeff Lemire 'in teşekkür ettikleri arasında Nate Powell da vardı...Aynı yayıncının üreticilerindenmiş...Aklıma geldi bunu okumadığım, bir sene sonra okunanlara bir yenisi daha eklenmiş oldu...Çizimleri çok hoş ve rahatlatıcı olmakla birlikte öykü güzel olsa da yer yer çok içine giremedim ama hiç pişman etmedi...Dün akşamı iki alternatifle kapatmış olduk...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com