Mort Walker

Başlatan pizagor, 28 Ocak, 2018, 10:29:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Hasbi Tembeler - Beetle Bailey'nin yaratıcısı Mort Walker'ı da dün kaybetmişiz. 94 yaşındaymış. Işıklar içinde yatsın...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Ne kadar lüzumsuz bir sansür! Hem gereksiz hem de espriyi yok eden, yerine anlamsız bir söz öbeği koyan, saçma sapan bir konuşma balonu değişikliği.

2006 yılıyla birlikte Rocky'nin orduya katılmadan önceki suç yaşantısının üzerine bir çizgi çekilerek, kendisi mazisi temiz bir pozisyona getirilmiş.

Toplumuyla, medeni görünen yaşam tarzıyla, hayata bakış açısıyla; hoşgörünün olduğuna inandığım yerlerde de saçma sapan hassasiyetler çıkıyor karşıma. Hiç değişmiyor.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Ocak, 2018, 10:29:53
Hasbi Tembeler - Beetle Bailey'nin yaratıcısı Mort Walker'ı da dün kaybetmişiz. 94 yaşındaymış. Işıklar içinde yatsın...

Bizim için efsaneler birer birer ayrılırken insan sormadan edemiyor ne kadar yaşlandık biz diye.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 10 Mayıs, 2022, 15:35:38
Bizim için efsaneler birer birer ayrılırken insan sormadan edemiyor ne kadar yaşlandık biz diye.

Efsaneleri okuyunca GIRGIR'daki Hasbi Tembeler bantlarını ne kadar sevdiğim, bunları kesip A4'lere yapıştırdığım geldi aklıma. 35 sene öncesi falan! 35 sene! Bir ayağımız çukurda Umar :) Aslında konunun uzmanı BAHADIR kardeşimizdir; faniliğimizi hatırlatması için kendisini bu başlığa davet ediyorum :)

BAHADIR

Maalesef... Hayat fani... Bi 35 sene daha zor...  Yani bizim, bu coğrafyada 94'ü görme şansımız yok gibi bir şey... :-\

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 10 Mayıs, 2022, 15:21:07

Ne kadar lüzumsuz bir sansür! Hem gereksiz hem de espriyi yok eden, yerine anlamsız bir söz öbeği koyan, saçma sapan bir konuşma balonu değişikliği.

2006 yılıyla birlikte Rocky'nin orduya katılmadan önceki suç yaşantısının üzerine bir çizgi çekilerek, kendisi mazisi temiz bir pozisyona getirilmiş.

Toplumuyla, medeni görünen yaşam tarzıyla, hayata bakış açısıyla; hoşgörünün olduğuna inandığım yerlerde de saçma sapan hassasiyetler çıkıyor karşıma. Hiç değişmiyor.

Dilim döndüğünce çevirmeye çalışayım...

Birinci panel
Hasbi: Sivilde ne işle uğraşıyordun Rocky?
Rocky: Kullanılmış araba satıyordum.

İkinci panel
Hasbi: Nerede yapıyordun bunu?
Rocky: Arabaları çaldığım park yerinin karşısında. (üst banttaki)
Rocky: Araba hurdalığının karşı sokağında. (alt banttaki)

Kinowa59

SAyın rumar 80 ve pizagor dost. Yaş ile ilgili iletilerinizi okuyunca kendi durumum canlandı gözlerimin önünde. Bakınız dostlar. Sokrates meydi " sorgulanmayan yaşam, yaşam değildir " diyen, emin değilim. Ama" umutsuz yaşam, yaşamak değildir" söylemini her kim söylemişse, benim yaşamıma cuk oturduğunu ifade edeyim. Tam 30 yıl 7 ay 15 gün bankacılık sektöründe çalıştıktan sonra, 10 yıl kadar önce emekli oldum. Ve çalışırken hiçbir belirti vermeyen hastalıklar üçer, beşer taarruza geçtiler. Son yedi yılda iki kere kalpten operasyon geçirdim. Kalbi tamir ettirirken prostat kanserine " merhaba, hoş geldin " dedim. Bu tedaviler sürerken , şeker, tansiyon, kolesterol hastalıklarım olduğu ortaya çıktı. Bu süreçte, beni geceleri uyutmayacak kadar güçlü kulak çınlamasına yakalandım. Yapılan tetkiklerde beynin sol tarafındaki damarlarda tıkanma olduğu ortaya çıktı. Hergün yalnızca 20 İla 22 arası hap kullanıyorum. Ama inanınızki kendimi hiçte koşu parkurunun son etabında görmüyorum. Daha yaşayacak, görecek, okuyacak ve koleksiyon yapılacak  Tex, ken parker, Zagor, MR no ve yeni çıkacak Daedwoo dick başta olmak üzere o kadar çizgi roman varki; daha yazılı edebiyata sıra gelmedi . Yani anlatmak istediğim değerli dostlar, şimdi birde İstanbul açık hava hapishanesinden Ege' tüydüm ya, 63 yaşımın üstüne bir 63 yaş daha yaşarım. Sonrasını da 63 yıl sonra düşünürüm. Kalınız sağlıcakla .