Moon Girl and Devil Dinosaur

Başlatan dean, 02 Şubat, 2018, 19:25:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Moon Girl çizgi romanına başladım. Moon Girl, bilindiği üzere Marvel'ın son zamanlardaki "herkes çocuk olacak. Evrende hiç yetişkin kalmayacak" mottosu ile bize sunduğu karakterlerden biri. Moon Girl, Lunella Lafayette isimli dokuz yaşında bir kız çocuğu. Aşırı derecede zeki. Seviye olarak çok üstte olduğu için kimseyle doğru düzgün iletişim kuramıyor. Okulda da mutsuz. Kendisi aslında Inhuman genleri taşıyor.

Çizgi romanın çıktığı dönemde Terrigen dumanları dünyanın tepesinde dolaşığı için Lunella'da bu dumandan kaçınmaya çalışıyor. O sırada yeni icatlar peşinde tabi ki. Yolu Devil Dinosaur ile kesişiyor. Moon-Boy, onların dünyaya gelişi, Totally Awesome Hulk'un olaya karışması derken Moon Girl ile Devil Dinosaur arkadaş oluyor.

Moon Girl ailesi ile de biraz dertli. Ailesi iyi insanlar ama Lunella onlarında kendisini anlamadıklarını düşünüyor. Ailesi ise aksiyona dalmaya fazla meraklı kızlarını korumaya ve diğer yaşıtları gibi olmasına çalışıyor. Lunella, ilk okulunun altında bir laboratuvara sahip. Orada bilimsel faaliyetlerini sürdürüyor.

Geneli itibari ile Moon Girl bu şekilde başladı. Moon Girl, kötü bir çizgi roman değil. Tahminimde daha fazla beğendim. Lakin Moon Girl ciddi anlama çocuklara yönelik bir çizgi roman. Yetişkin okuyucunun çok fazla zevk alacağını düşünmüyorum.

Şu ana kadar çıkan ciltler ise şu şekilde.

- Moon Girl and Devil Dinosaur: BFF (#1-6)
- Moon Girl and Devil Dinosaur: Cosmic Cooties (#7-12)
- Moon Girl and Devil Dinosaur: The Smartest There Is (#13-18)
- Moon Girl and Devil Dinosaur: Girl-Moon (#19-24)

Nightrain

Kendisi Reed Richards'dan daha zekiymiş! Ben bunu kabul etmiyorum, etmeyeceğim! ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 02 Şubat, 2018, 19:33:33
Kendisi Reed Richards'dan daha zekiymiş! Ben bunu kabul etmiyorum, etmeyeceğim! ;D

Maalesef öyle bir durum var. Reed'in zekası yılların birikimin ürünü. Onun zekasına senelerce şahit olduk. Nasıl Marvel evrenini değiştirdiğini gördük. Lunella için bu henüz geçerli değil. Çok damdan düşer gibi alın işte bu en zeki karakter dediler. Yalnız kendi çizgi romanları karakterin bilim merakını, mühendislik özelliklerini ve zekasını tatlı tatlı işliyor. Marvel'ın en zeki karakteri ilan edilmesi biraz reklam için yapılmış gibi. Yoksa Reed ile mücadele etmek olanak dışı. Hem zaten Reed, Moon Girl piyasaya çıktığında beri ölü. Reed bir dönsün bakalım neler olacak. Lunella ile illaki önemli bir zeka karşılaşması yaşayacaklardır.