Black Panther: Wakanda Forever (2022) - Phase 4/7 - Toplamda 30.Film

Başlatan dean, 03 Şubat, 2018, 02:47:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

İlk filmin vizyona girmesine iki haftalık bir süre kaldı. Ama şimdiden film kültürel bir harekete dönüşmüşe benziyor. Özellikle America'da inanılmaz derece olumlu bir hava var filmin üzerinde. Özellikle galasının ardından herkes tarafından tam not alması beklenen etkiyi daha da arttırdı. Tahmin edileceği üzere siyahi çevreler açısından film son yılların en önemli sinema hareketine dönüştü. Bir çok topluluk ekonomik durumu yetersiz siyahi çocukları filmi izletmek üzere yardım toplamaya başladı. Akademi ödüllü aktris Octavia Spencer, Mississippi'de sinemayı komple kapattı. Film ön satışlarda Batman v Superman: Dawn of Justice'ı geçerek tüm zamanlar rekor kırdı. Aylar önce 80 milyon ile açar denilirken açılışın 150 milyon doların üzerinde olacağı kesinleşti. Film herhangi bir aksilik olmadığı takdirde solo ilk film rekorunu da Wonder Woman'ın elinden alıp 1 milyara kadar gidecek gibi görünüyor.

Bütün bunlarda bizi Black Panther 2'ye getiriyor. Gelen bilgilere göre Marvel için Black Panther bu film ile birlikte son derece önemli hale gelecek. Devam filmlerinin gelmesi kesin. Marvel alışık olunduğu üzere üçleme haline getirecek ve Black Panther'i diğer filmlerde de kullanmaya devam edecek.

Yönetmen Ryan Coogler'a Storm'un devam filmlerinde olup olmayacağısoruldu. Coogler, Disney'ın Fox'u satı alma süreci ile ilgili bilgisinin olmadığını. O sırada film üzerinde çalıştığını. Ama böyle bir durum olursa Kevin Feige'in elinde bu karakterlerin en iyi şekilde kullanılacağını belirtti. Storm olsun olmasın Black Panther çok ciddi bir ivme ile geliyor. Coogler'ı Marvel kaybetmek istemeyecektir. Zira yönetmenliği Black Panther'i izleyenler tarafından övüle övüle bitirilemiyor. Muhtemelen Coogler, Black Panther 2'den önce BFF'i Michael B. Jordan ile Wrong Answer filmini çekecek. Ardından devam filmi için çalışmalara başlayacaktır.

Takvime baktığımız zaman Black Panther 2 için en ugun tarih 2021 olarak görülüyor. 2020 yılından Guardians of the Galaxy vol.3, Doctor Strange 2 ve Black Widow'un geleceğini düşünürsek 2021 en uygun tarih. Lakin film 1 milyarı geçer ve kültüre anlamda devasa bir etki bırakırsa Marvel için Black Panther 2, Black Widow ve Doctor Strange'ten daha öncelikli hale gelebilir.

dean

Geçen sene Doctor Strange filminde olduğu gibi Black Panther içinde devam filminde çıkması olası karakterleri ve işlenebilecek hikayeleri yazmak istedim.

Niganda

İlk filmin en doğal devam filmi hikayesi komşu ülke olan Niganda ile olabilir. Böylece ilk filmin politik havası korunabilir. Wakanda'nın Niganda başta olmak üzere tüm Afrika ülkeleri ile ilişkisi işlenebilir. Ülkenin lideri M'Butu villain olarak konumlandırabilir.

Achebe

Mephisto ve Achebe'de Black Panther adına kullanılabilecek villainlar. İlk filmde spiritüal bir hava olsa da film kendini daha çok politik konumlandırdı. Diğer taraftan piritüallik her zaman Black Panther'de oldu. Necropolis maceraları olsun, Black Panther'e Ölüler Kralı denmesi olsun. Ama filmde o yola girerler mi ? Bilemiyorum.

White Wolf

İlk filmi izlemeden önce benim için White Wolf en büyük devam filmi villain adayıydı. Lakin White Wolf'un çeşitli özellikleri filmde iki karaktere dağıtıldı. Spoiler aile içirişinden olması, benzer kostüm giymesi Killmonger'a, White Wolf ismi de after credits sahnesinde Bucky'e verildi. Bu noktadan sonra bildiğimiz White Wolf'un MCU'da kullanılacağını düşünmüyorum.

Baron Zemo

Normal şartlar altında çizgi romanlarda Baron Zemo, Black Panther filmlerinin villain'ı olacak bir karakter değil. Zemo'nun asıl karşılığı Captain America. Lakin MCU için işler biraz farklı. Neticede Baron Zemo, T'Challa'nın babasını öldürdü. İlk filmde gördüğümüz kadarıyla bu resmi olarak da açıklanan bir bilgi. Zira artık Bucky, Civil War'daki hadiseler için suçlanmıyor. Burada işi bozan tek şey Zemo'nun motivasyonunun şu ana kadar Black Panther ile ilgili olmaması. Amaç hiçbir zaman T'Chaka'yı öldürmek değildi. Sürecin kurbanı oldu. O noktadan çevirirler mi ? Bilemeyiz.

Namor

Mükemmel bir Black Panther devam filmi için bence en mükemmel aday Namor. Nasıl ki T'Challa'nın bir kral olarak kendisini ispatlama sürecini ilk filmde izlediysek, ikinci filmde bir kral olarak kralla mücadele etmesi gerekiyor. Ryan Coogler, Wakanda kültürünü muazzam yansıttı. Aynı şeyi Atlantis içinde yapabilir. Aynı zamanda bu film Namor'u MCU'ya sokmak için mükemmel bir fırsat olabilir. Onu ilk önce villain olarak konumlandırıp sonra anti-kahramana çekmek seyirci içinde son derece heyecan verici olabilir. Ulusa karşı ulus, krala arşı kral mücadelesi en uygun seçenek bence.

dean

Kevin Feige ikinci filmi onayladı.

dean

Marvel'ın daha önce 30 Temmuz 2021 olarak kendisine ayırttığı bir tarih vardı. Geçtiğimiz gün bu tarihi  12 Şubat 2021 olarak düzenledi. Büyük ihtimalle bu değişim Black Panther 2 için yapıldı. İlk film Şubat ayı yüksek bütçeli yapımlar için sakin bir ayda girmiş ve kırmadığı gişe rekoru kalmamıştı. Şubat ayı zaten filmin Kuzey Amerika'daki hedef kitlesi için çok önemli bir ay. İkinci filmde de benzer bir sinerji yakalamak için yine ilk filmin ayını ve haftasını seçmiş olabilirler.

dean

İlk filmin yönetmeni Ryan Coogler'ın Black Panther 2'nin de yazarı ve yönetmeni olacağı resmi olarak onaylandı. 2019 sonu ya da 2020 başı çekimler başlayacak.  Ben ilk filmi çok sevdim. Coogler'ın ikinci film için geri dönüşü benim için kalite garantisi. Büyük bir merakla bekliyorum.

Nightrain

Efektler ilk filmdeki gibi olmaz umarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

2020 ve 2021 filmleri comic-con'da tanıtıldığı için Black Panther 2 kendisine yer bulamadı. Ama 2022'de çıkması bekleniyor.

hanac

İkinci film de Namor olacak dedikodusu yayıldı

Nomad

Siyaha karşı beyaz,
Asildoğan a karşı Harlem in favori kahramanı
Süper mutant a karşı zırhlı insan,
Savana nın tekno yerlisine karşı okyanus insanları.
Hayalimde bir araya getiremezdim, adamlar filmde getirecek.
Meraklanmadım dersem yalan olur.

Karada Namor sıkıntıya düşer, okyanusta Tüm Wakanda'ya karşı tek olsa yine favori olur.
Benim her zaman favorimdir o ayrı.
Namor gibi muhteşem bir karakter maalesef kötü yazarların elinde heba olmuştur.
Asaletin yeter. Yürüyedur reiz.

Nightrain

Namor'un hakları Hulk gibi Universal'de sanırım? Eğer öyleyse, Hulk'u kiraya verdikleri gib, Namor'u da kiraya verebilirler. Uzun zamandır bir Atlantis vs. Wakanda savaşı istiyordum zaten. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nomad

Namor u özledim açıkçası.
Muhteşem Yüzyıl tadında senaryolarla heba oldu prens.
Gündüz pizzacı, gece kahraman, halkın içinden sterotiplerden gına geldi.
Asalete saygı duyarım.
Taşımasını bilene 10 kat saygı duyarım.
Bazıları yönetmek için doğar.

Mirası reddetmek kahramanlık değildir.
Bknz Aquaman.
Taşıdığın kanın hakkını vereceksin.
Bknz Namor.

rumar80

Tarih açıklandı :6 Mayıs 2022

dean

dean

MCU tekviminde Covid-19'dan etkilenmeyen tek film Black Panther 2. 6 Mayıs 2022 tarihini koruyor.

dean

T'Challa'nın recast edilmeyeceği açıklandı. Filmin vizyon tarihi 8 Temmuz 2022'ye alındı.