Superman - Muhammed Ali / Bilka

Başlatan pizagor, 04 Ocak, 2010, 20:05:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

aslında "kopyacı" çizerler demek lazım..adı duyulmuş duyulmamış pek çok çizerimiz (karikatüristler dahil..) bu mesleği icra etmiştir.. yayınevlerinin telifsiz (korsan yayın  ::) ) veya telifi alındığı halde orjinal renkli hallerinden siyah beyaz film alamadıkları için sayfaları kopyalattıkları çizerler için kullanılır.."bilka" yayını evi dahil olmak üzere bir çok yerli yayınevi bu çizerleri kullanarak pek çok dergi çıkarmıştır ..(red kit,ten ten,conan v.s. v.s. ..bilka'nın bir çok yayınında orjinal baskılarda vardır  ;) )
  ancak önemle not düşelim ki özellikle amerika çıkışlı bir terim olan "hayalet çizer" ; ünlü ressamların bant veya sayfa çizimlerinde bir stüdyo çalışanı görevlendirmesi mantığıyla çalıştığı halde kendi imzasını kullanmayan (ya da kontrat gereği kullanamayan) çizerler için kullanılır.. alex raymond'da dahil bir çok ünlü çizer (mesela al williamson,moebius"hayalet" olarak çizimlerde görevler almışlardır.)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

konnektör

Orijinal ingilizce nüshası gerekli şeyler de satılıyor, en son gittiğimde gözüme çarpmıştı.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

Solomon Kane

açıklamalar için teşekkür ederim :) bir ara pizagor abi bloğunu komple inceleyeceğim. Evet ilhan abiyle gittiğimde benimde gözüme arpmıştı bende nereden hatırlıyorum diyordum :)
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

kadri kerem

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 20 Eylül, 2013, 13:20:30
aslında "kopyacı" çizerler demek lazım..adı duyulmuş duyulmamış pek çok çizerimiz (karikatüristler dahil..) bu mesleği icra etmiştir.. yayınevlerinin telifsiz (korsan yayın  ::) ) veya telifi alındığı halde orjinal renkli hallerinden siyah beyaz film alamadıkları için sayfaları kopyalattıkları çizerler için kullanılır.."bilka" yayını evi dahil olmak üzere bir çok yerli yayınevi bu çizerleri kullanarak pek çok dergi çıkarmıştır ..(red kit,ten ten,conan v.s. v.s. ..bilka'nın bir çok yayınında orjinal baskılarda vardır  ;) )
  ancak önemle not düşelim ki özellikle amerika çıkışlı bir terim olan "hayalet çizer" ; ünlü ressamların bant veya sayfa çizimlerinde bir stüdyo çalışanı görevlendirmesi mantığıyla çalıştığı halde kendi imzasını kullanmayan (ya da kontrat gereği kullanamayan) çizerler için kullanılır.. alex raymond'da dahil bir çok ünlü çizer (mesela al williamson,moebius"hayalet" olarak çizimlerde görevler almışlardır.)

Forumu her ziyaretimde yeni bir şey öğreniyorum. ;) Bu arada sonunu niye yazdınız? Az kaldı okuyordum. ;D Okuyan almaz diyeceğim ama tam koleksiyonluk olduğundan sonunu bilmek fark etmeyebilir. ::)

azizelaziz

tommikser

azizelaziz

Yani tarih olarak.Fiyat olarak değil  ;D

Mister NO

Mrtekin

Muhammed Ali'nin efsanesi insanlık tarihinde yerini aldı.

Ne adamdı...

Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.
They drew first blood...