2018 Şubat - Çizgiroman listesi

Başlatan afu, 04 Şubat, 2018, 18:01:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

JBC'nin bu ay içinde çıkardığı varyant kapakları topluca listeledim. Seçim yaparken kolaylık sağlar umarım  ;)

memospinoz

KaraKarga'dan Kudüs Günlükleri, Yordam Kitap'tan Çizgilerle Nazım Hikmet, KuruKafa'dan Dönüşüm, Gantz 5 ve Seraph of the End 5, Çizgi Düşler'den Black Panther 1, Alfa'dan Picasso çıktı. (Bazıları sonradan çıkacak.)

Jedmau

Sevgili Afu Beyciğim,

Size zahmet videoda yayınlanmış yayınları listeye eklermisiniz ? Hepsinin baskısı tamamlanmış durumda :) Yüksek çöznürlüklü kapak görseli gerekirse mail adresinizi verirseniz size hemen gönderirim.

https://youtu.be/WnOoUJ9isOs?t=5

Sevgilerimle
Ertan

Dip Not : SS5 te çıkıyor onu bilahare ekleriz ;)

Jedmau

SS5 te basıldı , dilerseniz foto göndereyim.

afu

Alıntı yapılan: Jedmau - 12 Şubat, 2018, 21:56:56
SS5 te basıldı , dilerseniz foto göndereyim.
web sitenizdekileri almayı planlamıştım :)
ama orada eksik varsa, adresime gönderebilirsiniz. her türlü ekstra resim de kabulümdür :)
afutr2006@yahoo.com.tr

Jedmau

afu

Listeyi güncelledim.
JBC varyant kapakları da sona ekledim  ;) Seçim sizin ...

Jedmau

Ellerine sağlık üstad , sanırım Batman 10 eklememişiz , görsel mi gelmedi acaba ?

sevgiler

afu

Alıntı yapılan: Jedmau - 13 Şubat, 2018, 15:04:47
Ellerine sağlık üstad , sanırım Batman 10 eklememişiz , görsel mi gelmedi acaba ?

sevgiler

Görsel yoktu gelen mailde. Forumda paylaşılmış önceden, oradan aldım.

Listede toplam 7 tane Rebirth yayını görünüyor, başlayan.
Hepsi bu kadar mı acaba?

memospinoz

Alıntı yapılan: afu - 13 Şubat, 2018, 17:52:21
Görsel yoktu gelen mailde. Forumda paylaşılmış önceden, oradan aldım.

Listede toplam 7 tane Rebirth yayını görünüyor, başlayan.
Hepsi bu kadar mı acaba?

Diğer Rebirth serileri daha sonra çıkacak.

Tuco Ramirez

Yıl 2018 aylardan şubat. Listede 34 kitap var:

20 Adet Comics (Conan ve Maymunlar Cehennemi dahil)
5 Adet Manga
1 Adet Fumetti
1 Adet Türk
1 Adet Klasik (Dönüşüm-Kafka)
6 Adet Karışık
Frankofon Yok

Nereden Nerelere gelmişiz. Maalesef (benim için) comics egemen (Bu listede %60 oranında) bir çizgi roman piyasası oldu.

Ama benim bütçe için iyi bir şey. Bu liste frankofon, fumetti ve Vertigo ağırlıklı olsaydı bütçe olarak bayağı zorlanırdım.
Bu listede şu anda Habibi(Aldım), Conan (Alacağım), Sualtı Kaynakçısı, Puung'un Aşkı, Kudüs Günlükleri (Bu üçünü belki alırım) ilgimi çekenler.

seastar1000

Bu rebirth ve new 52 mevzuunu ben anlayamadım anlatan açıklayan olursa sevinirim

dean

Alıntı yapılan: seastar1000 - 13 Şubat, 2018, 19:51:16
Bu rebirth ve new 52 mevzuunu ben anlayamadım anlatan açıklayan olursa sevinirim

DC'nin süregelen evreni 2011 yılında Flashpoint macerası ile değişti. Yeni evrene New 52 adı verildi. Bu süreçte her sayı 1-52 sayı yayınlandı. Genelde 9 cilt, bazılarında ise 10 cilt ile toplandı. Ardından Rebirth One-Shot hikayesi çıktı. Bu hikaye ile seriler sıfırlandı ve tekrar birinci sayıdan alındı. Rebirth dönemi New 52'nin devamıdır. Evren değişmemiştir. Lakin Flashpoint önceki dönemlerin bazı elementleri Rebirth'e eklenmiştir. Ama aslen New 52'nin devamıdır.

memospinoz

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 13 Şubat, 2018, 19:34:30
Yıl 2018 aylardan şubat. Listede 34 kitap var:

20 Adet Comics (Conan ve Maymunlar Cehennemi dahil)
5 Adet Manga
1 Adet Fumetti
1 Adet Türk
1 Adet Klasik (Dönüşüm-Kafka)
6 Adet Karışık
Frankofon Yok

Nereden Nerelere gelmişiz. Maalesef (benim için) comics egemen (Bu listede %60 oranında) bir çizgi roman piyasası oldu.

Ama benim bütçe için iyi bir şey. Bu liste frankofon, fumetti ve Vertigo ağırlıklı olsaydı bütçe olarak bayağı zorlanırdım.
Bu listede şu anda Habibi(Aldım), Conan (Alacağım), Sualtı Kaynakçısı, Puung'un Aşkı, Kudüs Günlükleri (Bu üçünü belki alırım) ilgimi çekenler.

24 Amerikan var. Habibi, Sualtı Kaynakçısı, Kudüs Günlükleri ve Heretikler (Princeton University Press) Amerikan çizgi romanı.

"Puuung'un Aşkı" Kore menşeli. Aslında buna çizgi roman yerine illüstrasyonlu kitap (resimli öykü kitabı) demek daha doğru olur herhalde. Yanılmıyorsam fotoğraflar illüstrasyona dönüştürülmüş ve yanına da onunla ilgili bir şeyler yazılmış. Şıpsevdi'nin kitap versiyonu gibi bir şey.  ;D

Klasik dediğiniz "Dönüşüm" aslında uyarlama bir BD albümü. Picasso da yine dört BD albümünden oluşan bir cilt.

afu

Alıntı yapılan: dean - 13 Şubat, 2018, 19:59:50
  DC'nin süregelen evreni 2011 yılında Flashpoint macerası ile değişti. Yeni evrene New 52 adı verildi. Bu süreçte her sayı 1-52 sayı yayınlandı. Genelde 9 cilt, bazılarında ise 10 cilt ile toplandı. Ardından Rebirth One-Shot hikayesi çıktı. Bu hikaye ile seriler sıfırlandı ve tekrar birinci sayıdan alındı. Rebirth dönemi New 52'nin devamıdır. Evren değişmemiştir. Lakin Flashpoint önceki dönemlerin bazı elementleri Rebirth'e eklenmiştir. Ama aslen New 52'nin devamıdır.

Sevgili Dean,
bu flashpoint olayını açabilir misin kısaca?
sadece flash'ın yediği bir halt mı bütün serileri etkiledi? yoksa her kahramanın bir flashpoint sayısı oldu mu? (iç savaş gibi mesela.)

(çok cahilce bir soru ise aman Ahmet Bey (arkabahçe) duymasın, videolarına konu olamayalım )  ;D