Yarım bırakılan seriler

Başlatan pizagor, 04 Ocak, 2010, 21:49:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Aynı isimli başka bir başlık ile birleştirdim.

Birinci mesajdan itibaren neler yarım kalmış görebilirsiniz.

Nightrain

Hellboy serisi. İthaki yarım bırakmasaydı keşke. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

Superior Spiderman - Panini
Galaksinin Koruyucuları - Panini
Wolverine - Panini

Bunlar da kayıtlara girsin.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Şubat, 2016, 07:12:08
Superior Spiderman - Panini
Galaksinin Koruyucuları - Panini
Wolverine - Panini

Bunlar da kayıtlara girsin.

Düşündüm de aslında bu bir rekor olabilir. Üç seri, sadece birer sayı, sonra da süresi belirsiz bir vazgeçiş...

Ras Al Ghul

pizagor

Rosario + Vampire: Season II - Akılçelen

gevheri

Ninja Kaplumbağlar da yarım kalmıştı arkabahçe devam etse keşke seriye.

Rossi

Batman rebirth. Yazık oldu. Keşke zamanında ingilizcesini alsaydım. Simdi kargo falan fiyatlar korkunç.

KenParker

Bu konuda en öksüz kalanlar maalesef frankofonlar. Zaten altı ay, bir yıl gibi basım sıklığından mı, Türk yayıncının isteksizliğinden midir nedir epey yarım kalmış seri var. Halbuki frankofon özgünlüğüyle, emek yoğunluğuyla, görsele verilen önemle baş tacı olmalıydı. ''Satmıyor, zaten çizer yılda bir çıkarıyor'' gerekçesine şöyle bir çözüm derde deva olabilir. Albüm sayısı düşük oldukları için omnibus baskı hiç kimseyi bekletmez, kanımca şakır şakırda satar.

Bouncer: Satmıyor diye yarım kaldı.
Blueberry: En iyi macerası basılacağı sayıda yarım kaldı.
Buddy Longway: Gördüğüm kadarıyla beğenmeyeni yok ama devamı da yok.
Jim Custllass: 7 sayı yayınla, son 2 sayıyı yayınlama. Akıl alır gibi değil.
Thorgal: Çizgi romanın efsanelerinden. Şükür hepsi yayınlandı. Ancak basılmayan yeni bir serisi var.
Asterix: Hepsi yayınlandı evet. Ancak üçü bir arada sert kapakların devamı ne olacak? Akıbeti belli değil.

Şu an basımı devam eden iki harika frankofon seri var. Durango ve Orbital. İnşallah Presstij devam ettirir de sonunu görürüz.

Frankofonların dışında devam etmesini dilediğim, içimde yara kalmış bir efsane daha var. Hellboy. Bu çizgi romanın satmaması mümkün değil. İkinci eli havada kapılıyor. JBC şu işe bir el atsa iyi olur. Hazır omnibusu çıkmışken. Olur mu dersiniz?

darbove

Berserk en üzüldüğüm seri. Bana kalırsa sansüre uğramadan sadece birkaç cildi siyah poşetle satılsa yeterli olurdu.
Borgia manaranın eserlerinden biri. sanırım 3. cildi basılmadı
Spawn ciltli normal edisyonu devam eder sanırım. ciltli versiyonları devam etmeyecek dendi. ikisini de almış bulunca biraz üzmedi değil.
Outcast yürüyen ölüler ve invincible serisinin yazarından bir seri. ben beğenmiştim devamının gelmemesi kötü oldu
Kara Bilim konu olarak güzeldi yani okuduğumdan hatırladığım kadarıyla. yarım bırakılan bir başka seri
Ölümcül sınıf çok övüldüğünü biliyorum yarım bırakılan bir başka seri
Punisher max garth ennisin yazmadığı 3 cilt basılmadı
Kaptan amerika vol 5in 42.fasikülden sonrası basılmadı.
Conan renkli 3.ciltten sonra basılmadı
Cennetteki yabancılar 2.ciltten sonrası basılmadı
warcraft ilk ciltten sonra devamı gelmedi
green arrow new52 3.ciltten sonrası gelmedi
Essential Marvel x-men,wolverine,avengers,the amazing spiderman.....
Kick ass 3 basılmadı
Incal yarım bırakıldı sayılır mı bilmiyorum ama before ve final basılmadı
Tüm dc serileri rebirth kısmında hepsi bırakıldı sanırım.
Masallar ahmet bey canlı yayında açık kapı bırakmıştı ne olur bilinmez. dclerin akıbeti hakkında pek olumlu şeyler yok.
Kesin olarak bıraktık demedikleri seriler var ama bu ekonomik durumda basılacağını sanmıyorum. Bu liste uzar gider. Yazımda yayınevlerini zan altında bırakma gibi bi amacım yok. Ticari kaygılar elde ve olmayan sebeplerden bırakılmış seriler olabilir. Rafımda olup eksik görmeye dayanamadığım serileri örneklendirdim. Birkaç tane daha seri vardı onları yazmaya üşendim.  ;D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

memospinoz

Asterix'in yeni albümleri hâlâ çıkıyor ama bizde basılmadığı için orijinal albüm veya İngilizce versiyonlarını alıyoruz, artık hangisini bulursak. Red Kit de aynı şekilde.
Bir ara Asterix serisinin telifi Alfa'ya geçti denilmişti ama o günden beri bir gelişme olmadı. Tenten ciltliler de durdu hatta.

allan quatermain

Borgia 3. cilt sansüre takıldı denmişti, seri 4 ciltte tamamlandı.
Kara Bilim ikinci cilt "yasaklı ürün" olarak görünüyor odakitap'ta.

Gabby

Cennetteki Yabancılar'ı Gerekli Şeyler iki sayı yayınlanmış, devamını getirmemişti... Keza İthaki de Masashi Tanaka' nın tam anasının gözü yavru dinazor GON ve yine Abuli-Bernet ikilisinin Torpedo'sunu tadımlık birer sayı yayınlayıp bırakmıştı...

pizagor

rumar80

Yarım bırakılanlar için üzgünüz evet. Ama bir de bitmek üzere olan serilerin akıbeti ne olacak hiç düşündük mü?
   Yürüyen ölüler
    Örümcek adam?