Teks Efsanevi Ciltleri - Oğlak

Başlatan s.b, 06 Ocak, 2010, 16:21:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Flagstaff'li adam yeni hainlikler pesindeydi. Kiralik katil Foster'la, Teks'i tuzaga düsürmekte kullandigi Myra ve Clay'i ordadan kaldirmasi için anlasir. Böylece Teks'in Myra'yi bulup konusturmasi ve isin arkasinda kimin oldugunu ögrenmesi imkansizlasacaktir. Ama gazetelerde çikan Teks'in firari ve Fred Redwood'un ölüm haberlerini Clay ve Myra da okumuslar ve durumun ciddiyetini anlamislardir.

O sirada Kit ve Tiger'in pesindeki askerlerle kovalamacasi devam ediyordu. Victorio'nun Kit'le bulusarak, Teks'in yazdigi mektubu vermesi Navajolari sevince bogar.

Victorio
-- Gece Kartali hemen yanina gitmenizi istedi

Kit
-- Vay canina! Saniye kaybetmeden gideriz. Bize iki at verir misin?

Victorio
-- Ugh!.. Küçük Sahin her seyi isteyebilir.

Kit ve Tiger karanlik bastigi sirada arkadaslarindan ayrilip yola koyulur. Iki gün sonra Teks'in dedigi gibi tenha yollardan geçerek bulusma noktasina ulasirlar.
Teks ve Oglu Kit hasretle kucaklasirlar.

Kit
Baba!

Teks
-- Tanrim! kit!

Bölgede yasanan olaylari ögrenen Teks nasil kaçtigini anlatir.

Teks
-- Sira elimizdeki bilgilerle kendi tuzagimizi kurmaya geldi.

Clay ve Myra'nin nerede olduklarini ögrenen Teks harekete geçerek  Tiger ve Kit'i Flagstaff'a yollar.

Kit Tiger'a
-- Kasabayi dolas havayi kokla. Ben de telgrafi çekeyim. Serifin bürosunun yakinlarinda bulusuruz.

Kit ve tiger kasabada dolasirken her duvarda Teks'in 5000$ ödüllü araniyor ilanlarini görürler.
Kit, babasinin yazdigi telgrafi ranger karargahina çeker.Tiger'la birlikte erzak satin alarak dükkandan çikarlar. Omuzlarindaki erzak torbalariyla yürürlerken, Flagstaff'li adamla görüsüp bilgi almak üzere elinde günesligiyle yanlarindan geçen Myra'dan habersizdirler.
Myra bir an Tiger'la göz göze gelir.

Myra
-- Uhm. Daha önce nerede gördüm acaba? Bana birini hatirlatti.

Ama onun Gallup'taki serifin bürosunda karsilastigi Kizilderili oldugunu hatirlayamaz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

O sirada birkaç mil ötede Foster'in adamlari Clay'i vururlar. Son bir gayretle atini mahmuzlayan Clay kursun yagmurundan uzaklasir.
Silah seslerini duyan Kit ve Tiger atlarini durdurup bir tepecige çikarak dürbünle etrafi gözlerler ve yarali bir halde olan Clay'i da yanlarina alarak aksam olurken kamp kurduklari yere giderler. Teks tanimadigi bu adamin yaralarindaki kursunlari çikarir.

Teks
-- Yaralarini sarmama yardim edin. Üstünü örtüp rahat birakalim. Atesi çok yüksek.

Ve Clay bu yüksek atesin etkisiyle sayiklamaya baslar.

Clay
-- Patron konusmayacagimi bilmeli. Asla! Myra'da asla konusmaz, degil mi Myra? Beni iyi tanidigini söyle onlara. Clay Heber'in agzi sikidir de!

Teks
-- Clay Heber! Vay canina. Hepimiz için güzel bir sürpriz oldugunu söyleyebilirim.

O sirada Myra, Clay'in birden ortadan kaybolmasini arastirmaya baslamistir. Birden sabah göz göze geldigi Kizilderilinin Teks'in arkadasi oldugunu hatirlayiverir.

Myra
-- Teks Willer ve digerleri de uzakta olamaz! Hatta hepsi buradadir.

Myra korku içindedir.

s.b

Ertesi sabah Clay kendine gelir ve karsisinda Teks'i görür.

Clay
-- Willer! Mahvoldum!

Teks
-- Yalnizca yaralandin Heber! Bizden korkmana gerek yok. Seni Cehenneme postalamayiz.

Clay kendisini öldürmek isteyenin Flagstaff'li adam oldugunu anladigindan ve hayatini da Teks' e borçlu oldugundan dolayi bildigi her seyi anlatir.

O sirada Flagstaff'ta eskiden polis olan Foster,Flagstaff'li büyük patrona rapor vermektedir.

Foster
-- Clay Heber'e gelince, artik konusamaz.

Büyük patron
-- Ya Myra?

Foster
-- Bana yirmi dört saat verin, o kurnaz tilkiyi de arp çalmayi ögrenmesi için bulutlarin üzerine yollayayim.

Bu sirada Myra edindigi bilgilerle az çok olan bitenin farkina varmistir. Myra, Clay'le ayni sonu paylasmamak için hiç tereddüt etmeden Flagstaff'li adamin yani büyük patronun yanina gider.

s.b

Flagstaff'li adam
-- Neyin var senin? Bana bu saatte gelmemeni kaç kez söyledim! Hele su aralar! Willer'i seytanin yanina göndermeden karsilasmamiz son derece teklikeli. Adinin Willer'in kara listesinde oldugunu biliyorsun.

Myra
-- Ya sen? Benim basim derde girerse sen de solugu Cehennemde alirsin.

Flagstaff'li adam
-- Ne demek istiyorsun?

Myra
-- Çok basit bir sey. Beni de Clay Heber'in akibetine ugratmayi planliyorsan ortadan kalkmamin üzerinden yirmi dört saat geçince serif, elinde bir çift saglam kelepçeyle karsina dikilir. Tabi yargiç Lymestone serife gitmek yerine silahini kapip, oglunun ölümüne neden olanin cezasini kendi elleriyle vermek istemezse. Bana bir sey olursa avukatim belgeleri de alip hemen ona gidecek.

Flagstaff'li adam
-- Sasiyorum Myra! Böyle saçma bir emir verebilecegimi nasil düsünürsün?

Myra
-- Anlamamazliktan gelme! Yutturamazsin! Küçük imparatorlugunu büyütmek için her seyi yaparsin. Kendi ellerinle sirtima bir biçak saplayabilirsin örnegin. O yüzden komediyi kes büyük adam! Senden tek istedigim av köpeklerine aptalca emirler vermemen. Beni rahat birak amigo. Vali hatta Birlesik Devletler baskani olabilirsin, bu senin bilecegin sey. Ama beni rahat birak. Adimi ve yasadigimi unut.

Flagstaff'li adam
-- Yemin ederimki öldürtmeyi aklimin ucundan geçirmedim

Myra
Bu ikimiz için de çok iyi olur! Sen güç basamaklarini tirmanmaya devam edersin, evraklarda avukatimin kasasinda uslu uslu durur! Hosçakal! Büyük adam!

Myra çikinca esrarengiz örgütçü masaya bir yumruk atar.

Flagstaff'li adam
-- O yilan bütün zehrini kustu gitti. Ama sabah olmadan bütün dislerini sökmüs olacagim.

darkwood

Maceranin finali yaklastikça heyecan artiyor. Hocam bir çizgiroman ancak bu kadar heyecanli anlatilabilir, ellerinize saglik..
Darkwood Sakinleri..

s.b

Tesekkür ederim muhterem. Firsat budukça not kagitlarimi buraya aktariyorum. Ama dedigim gibi su siralar fazla siteye giremiyorum. Is gerçekten çok yogun.

s.b

Ben bosuna demiyorum Teks okuyun diye.

tommikser

ilk 3 ünü büyülü rüzgaradan aldim.Hemde kayin pederime dedigi bu yastan sonra okunur mu?Begenmezsen ben okurum dedim.Aldigi gibi birakmadi 10 gün teks okudu.Eeee o kadar kalin olunca.Büyük entrikayi babam okudu bize gelince.Sabah 4 e kadar bitirecem diye uyuyamamis.Birakamadim dedi.Vel hasil bu adamlar okumayi seviyorlarda bazen utaniyorlar-hos babam utanmaz,amcam türkoloktur doç.tur falandir ama babamla teksas-tommiksi tartisirlar.Babam tekasasçidir amcam tommiks.Agzi süt kokuyo hala okuyon der- bende artik dogum gününde babamlara çr aliyorum ;D

s.b

Babaniza, amcaniza ve kayinpederinize bizden yani Altin Madalyon'dan selam söyleyin. Sadece dogum günlerinde degil her zaman Tex okusunlar. Bu keyif baska bir seye benzemiyor.

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: gunessemerci - 03 Ağustos, 2010, 13:46:45
Babam tekasasçidir amcam tommiks.Agzi süt kokuyo hala okuyon der- bende artik dogum gününde babamlara çr aliyorum ;D

Tommiks okumaktan daha çok zevk alirim ama sahsim Teksas'çiyimdir. Tom'un iki sarhosu idare etmekten öte bir sorumlulugu yoktur, dalar maceraya bodoslama. Gerçi Suzi gibi bir hatunu idare etmek bütün nevada rangerlerini idare etmekten zordur ama Tom "görev bekler" der kurtulur :) Ama Blek öyle degildir bak. Rodi oglu gibidir, avcilarin tamami ailesi gibidir. Hepsinin sorumlulugunu alir üstüne babalar gibi. Profesör gibi bir yardimcisi olsa da isi zordur gene. Bekar kaldi gitti garibim bu yolda. Çoluk yok, çocuk yok bir kürkü var bir kendisi var sarisin devin. Blek daha babadir daha...

Selamlar
Lami

tommikser

Teksas bana da daha güzel görünür. Bir belgeselde tommiksle teksasi karsilastirirken Suzi ilginç bir dfark yaratir.Belgesele göre tommiks gençtir kani kaynamaktadir.Hatta kalenin albayinin kizini ayartacak kadar da çapkindir.Ama teksas tam tersi-siki durun- aseksüeldir.Kadinlara karsi ilgisi yoktur.Hatta bir örnegi de güzel yakalamistir.Bir karede kadinin alenen teksasa sulanirken-gerçekten sulaniyordu- teksas oldukça ilginç bir cevap verir.-Ben davamla evliyim,sadece davamla ilgilenirim gibi birsey der.Dylan Dog a bakildigi zaman italyan çigi romaninin erotizm dozunun ne kadar arttigi görülebilir.Teksas okuyasim geldi valla...

Lami Tiryaki

esseGesse, Blek'e reva gördükleri aseksüelligin acisini Swing'de çikarmaya çalismislar. Ee, Blek'in 50'lerin, Swing'in 60-70'lerin çizgi romani oldugunu düsünürsek Swing'in bir miktar çiçek çocuk muamelesi görmesi normaldir. Aslinda Swing(ya da Mark) bir sekilde Tom ve Blek'in melezi gibidir. Tom gibi kalede yasar ve bir sevgilisi vardir. Ama Blek gibi avcilarin veya kurtlarin kaptanidir ayni mücaedeleyi verir. Tom'un Suzi'yle konusurken yüzünün kizarmasina karsin Swing'in Beti'yle ciddi ciddi öpüstügünü gördük. Sonunda evlilik bile oldu(bu arada biz Salih Güney vasitasiyla Swing'in seksüelligine biraz doping yapmadik ta degil ;D Meral Zeren'miydi Beti rolündeki kiz? Neyse  ) Sonuçta Swing hem Tom'un hem de Blek'in daha gelismis bir versiyonudur. Savasin zaferle sonuçlandirilmasi onurunu da Swing'e vermis esseGesse. Hani Tom ve Blek'e T-800 dersek Swing T-888 olmali.

Selamlar
Lami

kalidor

Kaptan Swing, Tom Mix ve Blek arasinda nedense favorim Blek'tir. Sanirim böyle daha güleç olmasindan kaynaklaniyor :D Bu arada Kaptan'in dügününde Blek var miydi yoksa yanlis mi hatirliyorum :)
Crom! Ölüleri Say...

Lami Tiryaki

Alıntı yapılan: kalidor - 03 Ağustos, 2010, 16:25:26
Bu arada Kaptan'in dügününde Blek var miydi yoksa yanlis mi hatirliyorum :)

Vardi, ama kisa süreligine. Altinlarini takip acele gittiler. Bir de oynamayi sevmiyormus Blek :)

Selamlar
Lami

tommikser

Swingi bilmem ama benim dügünümde vardi yakinda resimlere eklerim.Iyi de oynuyor.Çifte telli de oldukça iyiydi bize kameralardan izlediimize göre ingiliz altini takmis.Bizim kizlara gene yüz vermemis halbuki kivanç tatlitug yaninda fredy kalir insan bakmaz mi ki?