Teks Efsanevi Ciltleri - Oğlak

Başlatan s.b, 06 Ocak, 2010, 16:21:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Asli varmi bilmiyorum ama. Swingin dügününde bilmem kaç kabilenin sefi Gamli Baykus ates dansi yapmis, Puik bile arkasindan yetisememis.  ;D
Essegesse yayinlarindan bende en çok Teksas i severim. Sonra Swing ve Tommiks gelir.
Darkwood Sakinleri..

V

Alıntı yapılan: darkwood - 06 Ağustos, 2010, 20:47:23

Essegesse yayinlarindan bende en çok Teksas i severim. Sonra Swing ve Tommiks gelir.

Çocukken Teksas benim bir numaramdi.Rodi ile özdeslestiriyordum kendimi galiba.Profosör Oklitus ve Rodi'nin
çekismelerini çok severdim.Ikilinin turta ve tavuk kizartmasi yemeleri ile ilgili onlarca komik anlari
hafizamda yer etmistir.Ayni sekilde Swing'te Puik ve Gamli Baykus çekismeleri,Tommiks'te Konyakçi ve Doktor'un
alkol muhabbetleri benim için unutulmazdirlar.EsseGesse karakterlerinden, ana karakterin yanindaki yardimci
karakterleri ana karakterlerden daha gerçekçi ve sevimli bulmusturum her zaman.Bence ana karakterin mükemmeliyetinden uzak
olan bu yardimci karakterler bu çizgi romanlarin sevilmeleri ve tutulmalarinda etken faktör olarak ortaya çikiyorlar...

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Ayni anda Kit Willer ve Kit Carson kasabaya gelirler. Atlarini ahira birakarak Golden Nugget'a girerler. Barmenin yanina giderek bogazlarini islattiktan sonra...

Carson
-- Bayan Solano'yu nerede bulabiliriz?

Carson'u taniyan ve ona hayran olan barmen Tom, bir seyden süphelenmeden Myra'nin odasini tarif eder.
Iki arkadas kapiyi çalarlar.

Myra
-- Girin!

Myra saskindir. hiç tanimadigi iki kisi karsisindadir.

Myra
-- Kimden izin aldiniz?

Carson
-- Barmeninizden hanimefendi. Size ne getirdigimizi ögrenince yüzünüzdeki dehset ifadesi hemen kaybolacak, merak etmeyin.

Korkan Myra, masasindaki çekmeceden silahini farkettirmeden almaya tesebbüs ettigi sirada Carson'un silahini karsisinda görür.

Carson
-- Akliniza kötü seyler getirmeyin bayan Solano. Ayrica çekmecedeki silaha da elinizi sürmeyin. Tetigi çekmenize firsat vermem!

Kit
-- Dedigini yaparsaniz uzun yasarsiniz.

Myra
-- Siz.. Siz kimsiniz?

Carson
-- Kit Carson büyüleyici bayan. Solumdaki bu cesur delikanli ise daragacina yollamayi beceremediginiz Teks Willer'in oglu.

Myra'nin korkusu daha da artar ve aklindan
--Mahvoldum!
diye geçirir.

Carson
-- Evet? Bir sey demeyecek misiniz?

Myra ümitsizce
-- Neye yarar?

Kit Carson büyük bir sogukkanlilikla, hiçbir ayrintiyi atlamadan Redwood'un yakalanmasi ve ititrafi, Teks'in kaçisi, Clay Heber'in ugradigi saldiriyla ilgili her seyi anlatir ve Clay'in yazdigi mektubu Myra'ya verir.

"Myra, Carson'dan duyduklarinin hepsi gerçek.
Bu gece Foster'in adamlari tanidigin o kisinin kasasini açacak.
Sonra seni ortadan kaldirmaya çalisacaklar, tipki bana yaptiklari gibi.
                                                                           Clay"

Carson
-- O güzel kafanizin içinde biraz sagduyu kalmissa siz de Clay'in yaptigini yapin.

Myra
-- Sonra? Sonunda beni ne bekliyor?

Carson
-- Oyuna girerseniz karsiligini alirsiniz Myra. Sizin ifadeniz digerlerinin içinde en etkilisi olacaktir.
Teks'te nufuzunu kullanarak kötü bir akibete ugramanizi engeller.

Myra
-- Söylediklerinizi yapmaya hazirim. Artik kartlari siz dagitiyorsunuz!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Sevgili Sami, yarim kalan Efsanevi Teks macerasindan umudumuzu kesmeye baslamistik.
Sanirim kaybolan not kagitlarini bir kenarda buldunuz.
Bu bölümde Eski kurt, Carson Myra'ya papuç birakmiyor. Bakalim Myra istediklerini yapacakmi?
::)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Evet uzun bir süre ara vermistim. Artik kisa zaman da bu kitabi bitirecegim, merak etmeyin.

s.b

Myra, Carson'un talimatlarini dinlerken, Flagstaff'li meçhul adam ve yardimcisi Foster Myra 'yi ortadan kaldirmak için konusuyorlardi.

Flagstaff'li adam
-- Simdi beni iyi dinle Foster! O hirçin kediyi oyundan hemen al! Hem de çabuk!

Foster
-- Belgeleri ele geçirdigim de iki adamimi Myra'yla ilgilenmeleri için Golden Nugget'a gönderecegim.

Ama aslinda olaylar çok farkli gelisecekti. Carson'un söylediklerini yapan Myra belgelerin oldugu zarfi bir baskasiyla degistirir. Golden Nugget'in satis islemleriyle avukatini görevlendirir ve esyalarini toplayip arabasina biner. Kasaba disinda Carson ve Kit'le bulusarak belgelerin aslini Carson'a teslim eder.

O gece, Myra'nin avukatinin kasasini Foster'in adamlari soyar. Böylelikle Myra'nin elinde koz olarak tututugu belgelere sahip olacaklar ve Myra'dan da kurtulacaklardir.
Iki hirsiz belgeleri Foster'a teslim edip Myra'i öldürmek üzere Golden Nugget'a yollanirlar. Ama kumarhaneye bakan bir sokagin kösesinde durup silah sesi ve çigliklar duymayi bekleyen Foster adamlarin tekrar disari ciktigini görünce sasirir. Adamlari, Myra'nin Golden Nugget'i satip ortadan kayboldugunu söylerler. Bürosuna dönen Foster belgelerin oldugu mührü dikkatle açar.

Foster
-- Myra'nin apar topar gitmesi hayra alamet degil...Seytan soyu!.. Bunlar bos kagit.! Ben de bunlari kullanarak büyük patrona santaj yapmayi planliyordum! Çok büyük bir hayal kirikligi!

Hünerli elleriyle mühürleri kapatan Foster zarflari Flagstaff'li adama götürür. Zarflar yeniden açildiginda, Foster sasirmis numarasi yapmakta zorlanmaz. Bos kagitlari gören Flagstaff'li adam, Myra'nin bu bos kagitlarla kendisini kandirdigini zanneder.

Flagstaff'li adam
-- O degersiz kagit parçalari yillarca tepemde Demokles'in Kilici gibi durdu! Adi yilan! Ama nereye kaçarsa kaçsin, büyük bir hata yapti! Bana bir servete mal olsa da o ikisini gebertecegim! O adiyi ve WIller denen alçagi!..

Oysa gerçek belgeler Carson'dadir.

s.b

Gece olmustur, metruk barakanin yaninda konaklamis olan Teks ve Carson'u uyku tutmamistir.
Ates yakip kahve pisirirler.

Carson
-- Haydi anlat.. Uykunu kaçiran sey nedir?

Teks
-- O büyük çakalin kizi ortadan kaldirabilecegi korkusu! Kagitlarin bos oldugu oyununu yutsa ve asil belgelerin bizim elimizde oldugundan süphelenmese bile Solano'yu bulup ortadan kaldirmak için aramadigi yer birakmayacaktir. Içimden bir ses, katiller kizin izini bulmadan bir an önce buradan gitmemiz gerektigini söylüyor.

O sirada Kit'te uyanir.
-- Babam hakli!.. Burasi mezarlik kokuyor!

Carson
-- Hah!.. Küçük melekte uyandi!

Kit
-- Tabii uyanirim! Yaptiginiz gürültü ve kahvenin kokusu ölüyü bile mezarindan çikarir.

Ardindan Tiger'da uyanir.
-- Hey, beyler! O kahveden bana da ayirin!

Dört arkadas atesin basinda toplanir. Tiger'da Teks'le ayni fikirdedir.

Teks kendisini dikkatle dinleyen arkadaslarina planlarini anlatir. Böylece yarim saat sonra Teks, Carson ve Clay bir yöne giderken, at arabasiyla yola çikan Kit ve Myra'da baska bir yöne giderler.

Myra Solano
-- Bellemont'a götürmekle hata yapmadiginiza emin misiniz?

Kit
-- Babamin fikirlerine güvenin! Babamin istedigi sey patronunuz yakalanip sanik sandalyesine oturana kadar hayatta kalmanizdir.

Myra
-- Peki.. Ya sonra?

Kit
-- Degerli tanikliginiz sayesinde babam sizin en az cezayla kurtulmaniz için elinden geleni yapacak. Ama cezanizi çektikten sonra Arizona'da bir gün bile durmamanizi öneririm. Navajolar neden oldugunuz felaketleri kolay kolay unutmayacak. Biri çikipta saçlarinizla ilgili kötü fikirlere kapilirsa ne olur bilemem.

O sirada Tiger da çevresindeki izleri iyice sildigine emin olduktan sonra barakayi atese verir ve iz birakmamak için dereye girer.

Tiger
-- O alçagin adamlari arabanin izlerini takip edecektir. Önlem almakta yarar var.

Nitekim yarim saat sonra adamlar dumani tütümeye devam eden barakaya gelirler.

-- Lanet olsun! Burada ne olmus böyle?

-- Nal izleri karisik. Eski mi yeni mi anlayamiyorum. Ama önemli olan arabanin izleri!

O sirada Bellemont'ta.
Tren Istasyonunda Kit trenin gelisini seyretmektedir. Myra bilet alip trene biner. Myra'nin atini yedege alan Kit demiryolunu izleyerek kasabadan üç mil ötede durur ve raylarin üzerine birkaç kaya parçasi koyar. Makinist kaya parçalarina çarpmamak için sert bir frenle treni dururur. O sirada Myra da kimse görmeden trenden iner ve Kit'le birlikte uzaklasirlar.

Flagstaff'ta Foster patronuna rapor vermektedir.
-- Hiç kusku yok, o! Arabayi Bellemont Istasyonun da birakmis ve Los Angeles'a bir bilet istemis.

Bunun üzerine Flagstaff'li adam, artik Myra'dan korkmasini gerektirecek bir sey olmadigina karar vererek bütün dikkatini Teks'i yok etmeye çevirmistir.

--Ben de daha fazla ilan bastirip ödülü artirdigimi bildirecegim. Willer hakkinda bilgi getirene bes bin, kafasini getirene on bin dolar ödül var!

s.b

Ertesi gün safagin ilk isiklariyla birlikte Foster ve bes adami Flagstaff'li adami korumaya devam ederken digerleri de Willer'in yakalanmasi konusunda bölge serifleriyle temas kurmak üzere çesitli yönlere dogru yola çikar.

Colorado kiyisinda bir yerde kamp kuran dostlarimizla birlikteyiz.
Teks yarali olan Clem'in yanina çömelir.

Teks
-- Iyisin ya?

Clem
-- Evet! Sanirim en kötüsünü atlattim.

Teks
-- Güzel. Aksama kadar burada kalacagiz. Bu arada sen de son bir at yolculugu için gücünü toplarsin.

Clem
-- Tamam Willer!

Biraz sonra Myra, sabik suç ortaginin yaralarini sararken dört arkadas bir araya gelir.

Teks
-- Sence ne zaman gelir?

Carson
-- Karargahtan çagirdigin adam mi? En fazla iki üç gün içinde!

Kit
-- O yüzden iki üç gün boyunca kimseye görünmemeliyiz.

Ayni aksam küçük grup yola koyulur. Kimseye görünmemek için sürekli gece yolculuk ederek iki gün sonra Taslasmis Ormanin birkaç mil kuzeybatisindaki eski Hopi köyüne ulasirlar.

Tiger
-- Muy bien!.. Artik hiçbir tehlike kalmadi.

Kit
-- Haydi Tiger! Gelirken biraktigimiz izleri silip yola çikalim.

Kit ve Tiger gruptan ayrilarak, karargahtan gelecek olan rangerle bulusmak üzere Winslow'a dogru yola çikarlar.
Birkaç saat sonra Winslow'a varirlar.
Kit, postaneden kendi adina birakilan zarfi alir ve hemen açar

" Teks Willer'e ya da  bu mesaji alan  kisiye.
Hemen Winslow istasyonuna gelin ve Phoenix'ten
gelen özel trenin nerede durdugunu sorun. Son vagona binin.
Sizi dinlemeye hazir dostlarla karsilasacaksiniz.
                                              Yüzbasi Torrington."

Kit ve Tiger istasyona giderek treni bulurlar. Kit, trene biner. Tüzbasi Torrington onu trendeki üst düzey subay ve önemli kisilerle tanistirir.

Torrington
-- Phoenix Kumandanligi'ndan Albay Holman, Pinkerton'dan Bay Abbot, Washington Gizli Servisi'nden Bay Kelton ve Kizilderili Departmeni'ndan Bay Watson.
Umarim dostlar arasinda olduguna ikna olmussundur. Otur ve anlat. Dikkat ve merakla dinleyecegiz.

Kit
-- Sagolun Yüzbasi.

On dakika sonra Kit bütün hikayeyi anlatir. Oradakiler ikna olurlar ve  Kit babasini çagirir.
Teks, Carson ve digerleri yetkili kisilerle bir araya gelir. Yazili ifadeler alinir.
Yetkili kisiler dagildiktan sonra vagonda yalnizca Teks, Arkadaslari, Myra, Clem ve Pinkerton Ajani kalir.
Bu olayi sona erdirmek üzere harekete geçene kadar orada kalmaya karar verirler.

Flagstaff'li adam için artik son yaklasmaktadir.

s.b

Bir kaç gün sonra, hava karardiginda Flagstaffli adam ve Foster durum degerlendirmesi yapmaktadirlar.
Tabbi kendilerinin Özel Ajanlar tarafindan izlendiklerinden haberleri yoktur.

Flagstaff'li adam
--Sence dogru olabilir mi?

Foster
-- Bu sizce de mantikli bir hareket degil mi? Sevgili Redwood çenesini tuttu ve size sadakatini caniyla ödedi. Heber dünya degistirdi. Myra ise Teks'in öfkesinden kurtulmak için çareyi kaçmakta buldu.

Flagstaff'li adam
-- Güzel!.. Ama sen yine de Teks Willer'in aranmasi isini yavaslatma

Foster
-- Siz bilirsiniz.

Flagstaff'li adamin çevresindeki görünmez çember iyice daralmistir.
Nihayet bir sabah Pinkerton Ajani, Teks ve arkadaslarinin kaldigi vagonun kapisini açarak beklenen haberi verir..

-- Basliyoruz.

Teks
-- Mükemmel! Son darbe için her sey hazir mi?

Pinkerton Ajan'i Abbot
-- Evet!.. Saat üçte Flagstaff'ta olacagiz. Ayni saatte Faradine nazik bir biçimde Kizilderili Departmanindaki bürosundan alinacak, yardakçisi Larry Lyman Defiance Kalesi askerleri tarafindan yakalanarak saglam bir hücreye tikilacak...
O sirada Washington'lu iki saygin politikaci, Phonex'li bir banker ve üç is adami yakalanarak eyalet hapishanelerinde kendilerini bekleyen hücrelere kapatilacak.
Ve son olarak da Flagstaff'li adam, Foster ve birkaç adaminin ele geçirilmesinin hemen ardindan düzenbazlik mesleginin bizim elimizle nasil sona erdirildigine tanik olacak.
Evet arkadaslar, ne diyorsunuz?

Tren hareket eder.
Teks ve arkadaslari Flagstaff'a vardiklarinda, Yüzbasi Torrington ve on kadar Ranger'le karsilasir ve birlikte harekete geçerler.

Yzb. Torrington
-- Gelin Teks. Sabahtan beri meleklerimiz izleniyor.

Önce Foster ve adamlari bir baskinla yakalanir. Ardindan Flagstaff'li adamin oldugu bina kusatilir.

Yzb. Torrington
-- Binanin arkasindaki servis kapisina dikkat edin. Kaçmaya kalkisacagini sanmiyorum ama tedbirli olmakta fayda var!

Ranger.
-- Merak etmeyin Yüzbasim. Kanatlari bile olsa elimizden kaçamaz.

O sirada binanin içinde Flagstaff'li adam her seyden habersiz masasinin basindadir.
Kapi çalinir.

--Tak, tak.

Flagstaff'li adam
-- Girin!

Hizmetçi adam çekinerek içeri girer.

Flagstaff'li adam
-- Ne var? Dilini mi yuttun?

Hizmetçi
-- Sey... Bir Ranger Yüzbasisi görüsmek istiyor Bay Parker!

Flagstaff'li adam Marcus Parker
-- Içeri al o zaman. Bu kadar sasiracak ne var? Hayatinda hiç mi Ranger Yüzbasisi görmedin? Kipirda!

Hizmetçi
-- Peki efendim!

Yüzbasi Torrington içeri girer.

Torrington
-- Bay Parker? Marcus Parker?

--Evet, Yüzbasi! Girin, girin! Gazetem her zaman kanun ve düzenin yanindadir. Yapabilecegim bir sey varsa...

Lafi agzinda kalir. Saskinlik ve korkuyla içeri girenlere bakakalir.
Odaya önce Clay ve Myra ardindan da Teks, Carson, Kit ve Tiger girerler.

Yzb. Torrington
-- Yanimdakilere aldirmayin!.. Biri ölü, Biri de Vicksburg'dan kaçmis eski bir mahkum. Yanimdaki bu güzel hanimi ise tanitmama gerek yok sanirim.

Bir anda en tehlikeli düsmanlerini karsisinda bulan Flagstaff'li adam Marcus Parker, söyleyecek söz bulamaz.
Masasinin üzerine egilen Teks'in sözlerini bile duyacak halde degildir.

Teks
-- Beni gördügüne sasirdigini söyleme sakin, çizmelerimin büyük adami!
Bizi ortadan kaldirip amacina ulasabilecegine gerçekten inanmis miydin yoksa?
Kurbanlarinin dökecegi kan ve gözyasini hiçe saydin.
Dinmek bilmeyen hirsinla küçük imparatorlugunu büyütmek için her seyi yapmaya hazirdin.

Teks öfkeyle Flagstaff'li adam Marcus Parker'i yakasindan tutarak, oturdugu koltuktan kaldirip masanin üzerinden kendine dogru çeker.

Teks
-- Haydi, saygin vatandas görünümlü pislik torbasi! Konus!
Yoksa hala Washington'da bel bagladigin kendine benzeyen namussuzlar sayesinde kurtulacagini mi umuyorsun?

Ve sert bir sekilde kaldirdigi koltuga dogru iter.

Teks
-- Yüzbasi Torrington! Navajolar'in topraklarini paylasmaya niyetlendigi diger köpeklerin nerede olduklarini anlatin ona!

Yzb. Torrington
-- Hepsi tutuklandi, Bay Parker! Tahkikat tamamlanincaya kadar tutuklu kalacaklar.
Sonunda mutlaka siz de suçlu bulunacaksiniz ve...

Flagstaff'li adam Marcus Parker, Yüzbasinin sözünü keser.
-- Yeter Yüzbasi! Iyi bir oyuncu masadan ne zaman kalkmasi gerektigini de bilmeli.
Bir dakika sonra emrinizdeyim yüzbasi. Ceketimi alayim.

Ayaga kalkar. Teks Yüzbasiyi uyarir
-- Gözünü ayirma Torrington!

-- Neden korkuyorsunuz Willer? Özgürlügümü birkaç saniye uzatmak için kendimi tuvalete kapatacagimdan mi? Hata yapiyorsunuz Willer. Marcus Parker hakkinda her sey söylenebilir ama ileriyi göremeyen biri denemez.

Teks ve digerleri durduramadan Parker öbür odaya geçer ve kapiyi arkasindan kapatir.

Yzb. Torrington
-- Lanet olsun!

Carson
-- O üçkagitçi kaçti mi yoksa?

Teks
-- Haydi!.. Kapiyi kiralim!

Ama o sirada Flagstaff'li adam Marcus Parker'in kaçmaya niyeti yoktur.
"Ileriyi görebilen" Flagstaff'li adam Marcus Parker her seyi kaybettigini anlar ve oyunu bitirmek için aynadaki görüntüsüne bakarak silahini sakagina dayar.
-- Oyun bitti, Marcus Parker!

"BANG"

Bu tek el silah sesi kapiyi kirmaya hazirlananlari sasirtir.

Teks
-- Vay canina!

Carson
-- Acele etmene gerek kalmadi!

Yzb. Torrington Marcus Parker'in cesedine egilir.

Teks
-- Ölmüs mü?

Yzb. Torrington
-- Evet Willer! Dava kapandi!

Carson
--Böyle bitecegini kim düsünebilirdi?

Teks
-- Adaleti kendisinin uygulayacagini mi? Bizi gafil avladigini kabul etmeliyiz. Böyle bir seyi deneyecegini tahmin etmeliydik.

Yzb. Torrington
-- Onun gibi biri yillarca güç sahibi olarak yasadiktan sonra yaptiklarinin bosa gitmesine dayanamazdi.

Teks
-- Gözyasi ve aciyla elde edilmis bir güç

Yzb. Torrington
-- Haklisiniz Willer! Parker'in insa ettirdigi güç satosunun her tasindan kan ve gözyasi akiyordu. Ödedigi bedel, neden oldugu felaketlerin yaninda hiç kalir.

Teks
-- Gidelim Yüzbasi! Burada isimiz bitti. Gerisini Serif ve mezarcilar halleder.

-----------------------------------------SON--------------------------------------

Evet sevgili okurlar böylece bir Teks macerasi daha bitmis oldu.

SERFOR26

ARKADAŞLAR OGLAK YAYINCILIK EFSANE TEKS SAYI 9 PİYASAYA ÇIKARMIŞ FİYATI 35 TL   3 MACERA VAR

APAÇİ KALESİ
KRİSTAL FETİŞ
ATEŞ MIZRAGI  MACERA İSİMLERİ

BU MACERALARDAN APAÇİ KALESİ BU AY ÇIKAN ALTIN SERİ SAYI 100 DE RENKLİ YAYINLANAN MACERAYLA AYNIMI BİLEN VARSA BİLGİ VERİRSE SEVİNİRİM DİGER MACARALAR TÜRKİYEDE YAYINLANDIMI YAYINLANDIYSA HANGİ SERİLERDE  TEŞEKKÜRLER

hanac

Aşağıda kapağını görebilirsiniz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2544.msg17578.html#msg17578

100. , 200. ve 300. sayılar oluyor, hepsi renkli tabii ki.

200. ve 300. sayılar daha önce yayınlandı mı bilmiyorum.

Bilenler bilmeyenleri bilgilendirsin.  :)

rumar80

Aynı ay Tex 100. sayı iki kere basmayı başarıp satmayı planlayan Oğlak yayıncılık yılın yayıncılık dehası ödülüne aday gösterilmiştir.

alan ford

Konuyla alakasız ama Raşit Çavaş ayrıldıktan sonra Oğlak yayınlarının çizgi romanla ilişkisi sadece ticarete indirgendi gibi geliyor bana. Raşit Bey olsaydı en azından iki kitabın da aynı kapakla yayımlanmasına gönlü razı olmazdı , Dampyr'i de bir şekilde devam ettirirdi sanki.

Malum Raşit Bey YKY'ye transfer olmuştu ve ardından YKY'nin çizgi roman atağı başladı. Doğan Kardeşler, Red Kit vs.  Şimdi Doğan Kardeş sonlanırken acaba diyorum Raşit Çavaş YKY'den ayrılıyor mu?
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Alıntı yapılan: rumar80 - 25 Şubat, 2011, 16:02:50
   Aynı ay Tex 100. sayı iki kere basmayı başarıp satmayı planlayan Oğlak yayıncılık yılın yayıncılık dehası ödülüne aday gösterilmiştir.

Evet kesinlikle bu kadarına da pes doğrusu. Aynı ay içinde, aynı kapakve aynı macera ile 2 kitap basmak hey yiğidin harcı değil, hemde zamlı fiyat ile 35 tl.
Teks okuyucularını yayınevi nasıl görüyor, merak etmeye başladım?
Darkwood Sakinleri..

hellion

"Türkiye'de çizgiroman yayıncılığının fantastik öyküsü" diye bir kitap yazılsa eminim şu yapılan iş kendine rahatlıkla bir konu başlığı edinirdi. Bence duayen diyebileceğimiz bazı büyüklerimiz böyle bir kitap derlesin, bastıralım. Hatta İtalyancaya çevrilip orda da yayınlansın; görsünler italyan kardeşlerimiz, burada neler yaşadık - yaşıyoruz.
  Bu arada önceden sorulmuş sorunuza cevap olarak:
200 nolu orijinal sayı daha önce hiç yayınlanmamış. Hatta 200-214 arası orijinaller Türkiye'de hiç yayınlanmamış.
300 nolu orijinal sayı ise Ceylan 69'luk seride 57-58-59 nolu sayılarda yayınlanmış. Elimdeki listeden kontrol ederken zamanında üstünkörü bakmıştım yani tam kontrol edemedim (yüzlerce kitabım malesef kutularda) ama yanlış olduğunu sanmıyorum.