Karabala Kara Kanatlar Kanlı Buzlar İmza Günü

Başlatan ginobili, 16 Şubat, 2018, 15:15:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ginobili

Merhabalar,
Geçen Pazar Kadıköy İş Merkezinde, güzel bir etkinlikte buluştuk. Okur-çizer etkileşiminin ilk defa bu kadar duygu yüklü yaşandığı, birçok özlediğimiz dostumuza denk geldiğimiz, çizgi roman konuşarak saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığımız güzel bir ortam yakaladık. Etkinlik "Çizgi Roman Okurları Derneği"nin katkılarıyla gerçekleşti. Ben de bu derneğe bir ay önce üye oldum. O gün hem Altınmadalyon forumu vasıtasıyla tanıştığım dostlarla hem de farklı ortamlarda karşılaştığımız çizgi roman tutkunlarıyla, etkinlik ve dernek üzerine söyleşme şansımız oldu. Bu güzel anlardan ve etkinlikten birkaç kareyi ve derneğin sayfasındaki etkinlik haberini aşağıda sizlerle paylaşıyorum. Umarım takip eden günlerde yeni etkinliklerde bir araya gelir, çizgi roman tutkumuzu perçinleştirecek söyleşiler yaparız.

Çizgi Roman Okurları Derneği olarak ilk etkinliğimizi 11 Şubat 2018 Pazar günü Kadiköy İş Merkezi'nde Hikmet Yamansavaşçılar'ın Karabala-3 albümünün imza gününü organize ederek gerçekleştirdik.

Karabala-3 albümünün aylar önce hazır olmasına rağmen imkansızlıklar yüzünden yayınlanamamasına okuyucu tepki koyarak sahip çıkmıştı. Sosyal medya ve çizgiroman forumlarında açılan kampanyalarla tüm kitaplar ön sipariş ile satılmış, böylece albüm basılabilmişti.

Dünya üzerinde benzeri daha önce yaşanılmamış çok özel bir durumdu bu.

Çizgi Roman Okurları Derneği olarak bu özel günü taçlandırmak istedik.

Daha önce benzeri yapılmamış, şenlik havasında bir imza günü tertipledik. İstanbul içinden ve dışından yoğun ilgi oldu.

Okuyucular, kolleksiyonerler, çizerler, yazarlar ve yayıncılar hep bir aradaydılar.

İmza günü için seçilen mekan ise 1990'lı yıllardan sonra çizgiromana bir çok okuyucunun tekrar rastladığı sektörün mabedi Kadiköy İş Merkezi idi.

Hafızalarımızda unutulmayacak hatıralardan biri olarak kayıt altına alınan keyif dolu anlar yaşandı.

Animvader

Alıntı YapKarabala-3 albümünün aylar önce hazır olmasına rağmen imkansızlıklar yüzünden yayınlanamamasına okuyucu tepki koyarak sahip çıkmıştı. Sosyal medya ve çizgiroman forumlarında açılan kampanyalarla tüm kitaplar ön sipariş ile satılmış, böylece albüm basılabilmişti.

Dünya üzerinde benzeri daha önce yaşanılmamış çok özel bir durumdu bu.

Bu yazıyı kim yazmış bilmiyorum ama kickstarter, patreon vs. gibi müşterinin ürünü fonladığı uygulamalardan haberi yok galiba.

kharon

Alıntı yapılan: Animvader - 16 Şubat, 2018, 18:09:12
Bu yazıyı kim yazmış bilmiyorum ama kickstarter, patreon vs. gibi müşterinin ürünü fonladığı uygulamalardan haberi yok galiba.

evet yani bu sinerji guzel iyi hos da (ben de alanlardan biriyim) abartmakta ustumuze yok; webde yapilacak kucuk bir arama crowdfunding, patreon vs ile yapilan ornekleri getirmekte

gecen de biri bir belediye bunyesinde Cizgi roman okulu acmis, Turkiye'de ilk diye tanitmakta halbuki defalarca yapildi Turkiye'de.

enteresan

YERDENİZ

İmza günü çok güzel geçti, çok özel bir andı..

Evet; KARABALA aylar öncesinden hazırdı (hatta; ilk okuyanlardan biriyim). KARABALA'nın devamedebilmesi için gerçekten bir ayaklanma oldu, burda ÇİZGİROMAN VE WESTERN facebook grubu önderlik etti ve kampanya düzenleyerek KARABALA'nın okurlarıyla buluşması sağlandı. 
Sosyal medya ayağında, sadece ve sadece Çizgi Roman Okurları Derneği etkinlik düzenledi..