Ana Menü

Rebirth Serileri

Başlatan afu, 17 Şubat, 2018, 12:42:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

4 yayınevinin ortak çıkardığı tanıtım broşüründe yayınlanacak çizgi romanlar ile bilgi verilmiş.
Sizlerle paylaşmak istedim. (daha iyi bir kopya bulana kadar bu görüntüler ile yetineceğiz  :( )

Aquaman: http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12344.0.html

Batman: http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12345.0.html

Suicide Squad: http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12432.0.html

Superman: http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12346.0.html

The Flash: http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12256.0.html

Nightrain

Bunlar sözleşmesi yapılan seriler sanırım. JBC'nin Deathstroke, Arkabahçe'nin Green Lantern, Hal Jordan and Green Lantern Corps serilerini yayınlayacağını da düşünüyorum. :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

frodo

ben new 52 suicide squad'tan tam beklenti alamasam da rebirthtede  ilk etapta ayrım yapmadan hepsini deneyimlemeyi düşünüyorum Justice League için de çok kötü diyorlar ama okuyalım görelim bakalım.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nightrain

Alıntı yapılan: WinchesteR - 17 Şubat, 2018, 13:24:21
ben new 52 suicide squad'tan tam beklenti alamasam da rebirthtede  ilk etapta ayrım yapmadan hepsini deneyimlemeyi düşünüyorum Justice League için de çok kötü diyorlar ama okuyalım görelim bakalım.

Bayağı kötü. Nisan ayında hem Justice League hem de Justice League of America final yapacak ve yerlerine Justice League: No Justice hikayesi başlayacak.

frodo

en kötü dediğimi yapmam önce bir koklarım league'i baktık iş yok almam sevgili Nightrain  ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

darkwood

Rebith'lerin tamamını inceleyip hangi seriye devam edeceğime ona göre karar vereceğim.
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Yukarıdaki listedeki ciltler arasından Teen Titans, cyborg, hellblazer ve Nightwing dışındakileri okudum.  Acizane öneri sıram

Superman/action comics
Green arrow
Aquaman
Batman /Detective Comics
Suicide squad
Flash
Trinity
Justice league
Wonder Woman şeklinde olacak.

afu

bir ihtiyar delikanlı olarak, 20 - 30 sene önce amerikada çıkan yayınlara özlemle bakar, bizde de basılsa diye hayeller kurardım.
son senelerde artan dc, marvel vb. yayınları görünce, iyi - az iyi ayrımını yapmadan bütçem elverdiğince bunları alıp kitaplığıma koymanın ve izlemenin zevkini yaşayacağım  :)
bunu sağlayan tüm yayınevlerine teşekkür ederim.

umarım son 1-2 senedir defalarca arşınladığım paris kitapçılarında gördüğüm yayınları da aynı zevkle, (hatta daha büyük bir zevkle) kitaplığımda görme şansını yakalarım.

Nightrain

Marmara Çizgi'de DC çizgi romanı basacak sanırım? Tahminim Mister Miracle olacağı yönünde. Neden derseniz; Tom King'in yazdığı Vision serisini basacaklar. Mister Miracle'in da yazarı Tom King.

eyoruk

Özel Edisyon olan sayı normal soft cover olarak çıkacak mı ? Satışa çıkmadan önce yakında demişler idi ama ?

Nightrain

Şaka maka; tamamlanan hiç Rebirth serisi yok! Yayınevleri bu işin altından kalkamayacağını düşünüyorsa bundan sonra uzun seri basma zahmetinde bulunmasın mümkünse. Sonra okur-yayınevi arasında güven sorunu oluşuyor.

Kauss

Belki yanılıyorum ama; sadece isminden bile satışı olacağı kesin serilerin bile devamının gelmemesini anlamıyorum.
Bunca süre rebirth çizgi romanlarını İngilizce almamıştım; yavaş olur ama bizim Türk yayıncılar basar diye, olmadı.
Tebrik ediyorum kendilerini; umarım aynı anda 2423423 tane serinin telifini alıp birer tane basarlar ve onlarda yarıda bırakmaya devam ederler....

BAHADIR

Alıntı yapılan: Kauss - 21 Ocak, 2021, 14:55:53
Belki yanılıyorum ama; sadece isminden bile satışı olacağı kesin serilerin bile devamının gelmemesini anlamıyorum.
Bunca süre rebirth çizgi romanlarını İngilizce almamıştım; yavaş olur ama bizim Türk yayıncılar basar diye, olmadı.
Tebrik ediyorum kendilerini; umarım aynı anda 2423423 tane serinin telifini alıp birer tane basarlar ve onlarda yarıda bırakmaya devam ederler....

Bir şeyi kabul etmek lazım... Dc'nin elindeki her şey marka ama hiç bir marka Bat-Supi ve Flash değerinde değil... Kalitesinde de değil... (Kalite kısmı benim görüşüm farklı yaklaşımlar olabilir...) Bu üçlünün en başını da gene Bat serileri demiyorum direk Batman çekiyordur diye düşünüyorum...

Tüm bunların dışında ayrıca Türkiye'de serial yayın basmak gerçekten çok güç ve meşakatli bir iş...Hiç bir yayın ilk çıktığı sayı kadar satmıyor maalesef... Bu anladığım kadar sadece bizim ülkemize has bir durum değil ki; comicsler, anavatanında da sürekli 1. sayıdan başlayan yeni serilerine kavuşuyorlar...

Serinin tamamlanması, yayının satmasına bir başka etken ama 10-15-20 ve daha fazla serili kitapları basıpta okuyucuyla buluşturma azmi gösteren yayıncıları ayrıca tebrik etmek lazım... Gerçekten Türkiye gibi her şeyin değişkenlik gösterdiği bir piyasada bu istikrarı yakalamak çok güç...

One Shot yayınlar eğer etiketinde kaliteli isimler varsa ve marka bir yayınsa serial yayınlara göre satış performansı anlık olduğu için ve önü, başı, sonu olmadığı için daha çok rağbet görüyor... One Shot'ın en büyük handikabı belli bir süre sonra unutulup gitme şansı var... Rafta olsa dahi belli bir süre sonra ön planda olmadığı için satışıda düşebiliyor... Serial yayınlar bu bağlamda bir sonra ki yayınla sürekli kendi reklamını da yapıyor...

Bunlar hep birbirini tetikleyen etmenler... Emin olun yayıncının da en büyük temennisi "hemen basayım seri bitsin" şeklindedir... Ama olmadımı da fazla zorlamamak lazım...:)

Şimdi diyebilirsiniz ki "fizibilitesini yapmadan bitiremeyeceği yayının telifini almasın kardeşim..." Rebirth furyasında DC' de kendisini çok iyi pazarladı...  Karakter değilde yayınevlerine direk rebirth sattı... Ama dışarıdan kazın ayağı öyle değildi tabii...

Rebirth Hellblazer'ın bir Vertigo Hellblazer olmadığı aşikar...

O dönemde yayıncılar, çeşit olsun bizim olsun mantığı ile kendi bünyelerince alabildikleri her şeyi almak gayreti içinde hareket ettiler...

Elde aşırı fazla yayın olunca kendini götürenler basılmaya devam ederken, satışı nispeten düşük olanlar telifi ödenmiş bile olsa mecburen sürekli ötelendi... Belki daha sonra teliften düştü... Kimbilir... ;)

dayıcomics

Merak ediyorum acaba Çizgi Düşler Rebirth'e devam edecek mi?