Yeni TARKAN serisi

Başlatan haysat, 23 Şubat, 2018, 00:54:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haysat

Tarkan dergisinin yayınına son verilmesinin üzerinden uzun zaman geçti.

Fakat eski okuyucular hep bir özlem duyarak beklediler yeniden yayınlanmasını.

Özellikle "Milano'ya Giden Yol" macerasını.

Rahmetli Sezgin Burak'ın yazıp çizdiği bu son macera Üstadın talihsiz vefatı ile yarım kalmış ve sadece gazete de yayınlanan bu macera hiç bir zaman dergi olarak yayınlanmamıştır.

2017 yılına son aylarına doğru Tan Burak babasının mirasına sahip çıkarak yeniden yayınlanmasının startını verdi.

Üstelik fasikül olarak çıkararak eski nostaljik dokuyu  okuyuculara yeniden yaşatmak istedi.

Üstadın vefatından sonra bir çok okuyucunun ortak düşüncesi rahmetlinin kardeşi Ersin Burak'ın seriye sahip çıkıp devam ettirmesi idi,ama bu düşünce hiç bir zaman gerçekleşmedi.

Yeni seride  Burak ailesi bir sürpriz yaparak Ersin Burak'la konuşup kapak çiziminde kendisinden destek istemişlerdir.
belki yeni maceraların çizilmesi bile gündem de, belli mi olur.

Haftalık olarak yayınına başlanan seri abonelik sistemi ile okuyucusu ile buluşmaya devam ediyor.

Tan Burak bununla da yetinmeyerek Tarkan dergisinin daha çok kişiye ulaştırmak için Türkiye genelinde  SATIŞ NOKTALARI oluşturmak için çalışmalar yapıyor.

İstanbul'da  şu an Kadıköy'de satışı var,  zamanla çizgi roman satan her yerde olacak.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

yunuskubilay

ankaradaki satis noktasinada bekliyoruz

nocardia

Ben de almak isterim işin doğrusu, ama kargoda zarar göreceğini düşünüyorum ve satış noktasına gitmeye de vaktim yok. 

haysat

Alıntı yapılan: yunuskubilay - 02 Mart, 2018, 23:42:10
ankaradaki satis noktasinada bekliyoruz

Ankara'da "Devri Alem Sahaf" Tarkan satışına başladı.
Ankara'da ki Tarkan severlere duyurulur...

caretta

Tarkan fasikül serisi artık yayınlanmayacak diye bir duyum var.Doğru mu?

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 26 Nisan, 2018, 20:58:11
Tarkan fasikül serisi artık yayınlanmayacak diye bir duyum var.Doğru mu?

14. sayı son olacak diye duydum.

haysat

Evet öyle bir  muhabbet oldu.

Tan Burak 14. Sayı da seriyi bitirme kararı almıştı.

Bunun sebebleri de yeterince ilginin olmaması ve  istenilen satış rakamlarina ulaşamamak diye özetlemisti.

Bilindiği gibi Tan Burak seriyi kendi imkanlari ile  basıp abone sistemi ile okuyuculara ulastırıyor.

Günümüz şartların da  bu o kadar kolay değil  tabii ki.

Tarkan dergisi abone sistemi ve okuyucuların bulundukları iller de oluşturdukları satiş noktaları ile yoluna devam ediyor.

Daha ayrıntılı bilgileri akşama  yazacağim....

Nightrain

Bence bundan sonra Tarkan basılmaz. En başından yeni çizerler ile yeni maceralara yelken açsalardı, ben kesinlikle alırdım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

aa

Maalesef beklenen son, ben forumda daha önce de yazdım ve Hoz un Teksas-Tommiks örneğini verdim. Fasikül olayı tutmaz. Kalın ciltler halinde yayınlasalardı ben de alacaktım. Üzüldüm.
Esse Gesse Hayranı...

Animvader

Yani bile bile lades oldu, şu durumda ne söylemek lazım bilmiyorum. Acaba hem Turkuaz'dan çıkanları hem bu fasikülleri alan okuyucu yayının yine bitirilememesi hakkında ne hissediyordur ???

Ahmet Oktay

Tarkan benim de merak ettiğim, okumak istediğim bir kahramandı. Lakin tercih edilen yayın formatı bir öğrenci olarak benim için kötüydü. Yayınlanacağına dair dedikodular çıktığında heyecanlanmış, haftalık fasikül formatında olacağını duyunca hayal kırıklığına uğramıştım. Piyasada yayın çeşidi zaten çok, dolayısıyla okuyucular bazı serileri ya eliyor ya öteliyor. Tam macera ciltler daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. Uzun maceralar 2-3 parça halinde olabilirdi. 2-3 aylık periyotlarda bazen biraz daha açılarak yayınlansa itiraz edilir miydi bilmiyorum. Şahsen ben etmezdim. Zaten 16-17 yıldır bu düzeni oturtmuş ve devam eden Lal dışında yayınladığı serileri düzenli bir periyotta yayınlayan yayınevi yok pek. Diğer taraftan piyasanın durumu sebebiyle bir yayın zaten 2-3 ayda ancak maliyetini çıkarıyor genelde, hatta daha da uzun süreleri bulabiliyor.

ferzan

Ben çok sıkıldım artık Tarkan konusundaki vizyonsuzluk örneklerinden...Her şeyi geçtim, haftalık dergiye de razı oldum ama Allah aşkına, alanlar ''Milano 'ya Giden Yol'' un renklendirme ve rengin çizgi ile olan ilişkilendirilmesinde bırakılan iğrenç beyazlıklara ve blurlu görünüme baksın...Başka bir şey demiyorum...Tarkan benim için 18 sene önce Dünya Yayınları 'nın cilt edisyonu ve geçen seneki Hürriyet promosyonundaki edisyonuyla, yani tamamen siyah beyaz ve orijinal hiç bir detaya dokunulmamış haliyle hatırlanası bir eser olacak ama maalesef şu son dergi yayını ve arka planda gelişen başka olaylar ve yayıncısının ergenliğe henüz girmişçesine yaptığı bazı açıklamalarından gına geldi bana...Tarkan 'ın bende yeri çok ayrıydı ve geçmişte okumak için en çok arzu duyduğum, yokluğun dibini bulduğum çaresiz zamanlarımda dahi satın almak için en çok mücadele ettiğim eserdi...Artık kendi adıma Tarkan ile ilgili hiçbir şey duymak istemediğime karar verdim...Forumda bir süre önce başladığım macera incelemelerine de devam etmeyeceğim bu soğukluk yüzünden...

Tarkan 'ın en sadık okuruydum, bir okur olarak destek adına elimden gelen her şeyi de yaptım...Benden bu kadar, ben artık yokum...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Alıntı yapılan: haysat - 27 Nisan, 2018, 08:01:06
Daha ayrıntılı bilgileri akşama  yazacağim....

Bu akşam mı ?

haysat

s.b

Benim gibi bir çok kişide bu takımın mevcut olduğundan eminim. Öyleyse bu yayınlanan fasikülü neden almamız gerektiğini bir arkadaş bana izah etsin.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN