TOMBRAKS CILT 1 BUGÜN SATISA ÇIKTI...

Başlatan darkwood, 07 Ocak, 2010, 13:56:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

papillon7

Aslan Sükür ün çizdigi bu kapak daha önce de çizilmis. Bunlar üstadin isinma turlari olabilir. Eski tablo gibi kapaklar hala hafizamda. Fatih Okta kapaklari daha çok genç okuyulara hitap ediyormus gibi geliyor bana. Fazla sert olmayan, siddet içermeyen kapaklar. Kullanilan boya ve malzeme de bunu etkiliyor olabilir. Neyse Tom Braks a da basladik hayirli olsun:)

darkwood

Fatih Okta yi ilk mesaji ile birlikte forumumuzda aramizda görmek bizi çok sevindirdi.
Mesajindanda anlisilacagi gibi kendisi gerçektende çok alçak gönüllü ve degerli bir arkadasimizdir.

Alıntı yapılan: Underfined - 08 Ocak, 2010, 18:06:13
Ben pek Arslan Sükür ün kapaklarini bilmem yani o çizerken ben dünyada degildim :D Ancak Fatih Okta gibi çok yönlü bir insani(Yazar,çizer,boyar,çevirir :D(Hasim Beyin Lafi)) en bastan kadrosuna alan Hoz a tesekkür ediyoruz.Özellikle Tommiks kapaklari çok güzeldi umarim Tombraks da böyle gider bizimde gözümüzün pasi silinir...

Çok yönlü tam bir çizgiroman adamidir.
Hozcomics'in 2005 yilinda ilk kez renkli olarak ve kaliteli luks baskisi ile yayinlamis oldugu, Fatih Okta'nin mükemmel renklendirdigi Renkli Swinglerin, yine ayni yil 2005 Agustos ayinda Italya gibi çizgiromanin besigi olan bir ülkede çok begenilerek EDIZIONI EPIERRE adina yayinlanmasi, bizlere Fatih Okta konusunda zaten fazla konusacak bir sey birakmiyor.

Bu güzel ve özel seriyi asagidaki linkten inceleyebilirsiniz.
http://www.altinmadalyon.com/smf/index.php/topic,88.msg2861.html

Bu güzel kapaklari ve dahada güzellerini insallah saglik ve afiyet içersinde ilerki sayilarda görecegimizdende zaten süphemiz yok.
Aslan abiyle ortak çalismalar yapmasida bizi o kadar sevindirdi. Demekki yeni güzel kapaklar yolda.
Bazilarini sitemiz araciligi ile bizlerle paylasirsa çok memnun oluruz. :D
Bu arada sevgili Fatih yogun is trafigi arasinda üsküdar'a indiginde bana bir ara ugrarsan biraz laflariz, zaten sözünde var muhakkak bekliyorum.  ::)

Selamlar,
Mesut
Darkwood Sakinleri..

s.b

Papillon7 nereden buldunuz bu resmi? Ressami hariç ikiz resim gibi duruyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Fatih Okta'nin çizgiromana verdigi emek elbetteki küçümsenemez. Renkli Swing bundan daha iyi renklendirilemezdi. Aslinda Hozcomics Yayinlarindan bazilarini arada renkli olarakta yayinlasa nasil olur acaba. Mesela Tom Braks'in 10. cildine gelindiginde içinden bir macera Fatih Okta tarafindan renklendirilmis olsa? Ne dersiniz?

darkwood

Süper olur. Hasim bey bu konularda her zaman yenilige açik bir insan.
Swing, Teksas ve Tommikste oldugu gibi güzel bir süpriz ile karsimizda renkli Tombraks maceralarinida pek yakinda görebiliriz.
Neden olmasin..
Darkwood Sakinleri..

papillon7

s.b. internetten arama yapinca pek çok çizgiromanin kapagina ulasilabiliyor. O eski kapagi çizen de belki orjinal bi kapaga bakarak çizmistir. Orjinal kapaga bakarak yeni bir kapak çizme olayinin-telif ya da orjinal kapagin kötü olmasi vs. gibi nedenlerle- eskiden sik sik yapilan bir uygulama oldugunu duymustum.

darkwood

Alıntı yapılan: papillon7 link=topic=1254.msg2904#msg2904
date=1263284659

s.b. internetten arama yapinca pek çok çizgiromanin kapagina ulasilabiliyor. O eski kapagi çizen de belki orjinal bi kapaga bakarak çizmistir. Orjinal kapaga bakarak yeni bir kapak çizme olayinin-telif ya da orjinal kapagin kötü olmasi vs. gibi nedenlerle- eskiden sik sik yapilan bir uygulama oldugunu duymustum.

Tom Braks'in bu eski kapagini dikkatle inceleyince bu kapaktaki çizer ismi Yücel olarak görünüyor.
Elimdeki çizgiromanlari inceledim ayni çizer isiminin bulundugu Tombraks 125 kurusluk ilk seri fasiküllerinin ve kurusluk Tarzan fasiküllerinin kapaklarinda bu isim geçiyor.

Darkwood Sakinleri..

darkwood

Pekos Bill ile dönüsümlü olarak yayini beklenen ve ay baslari öncelikle sahaflara ulasan Hoz Comics Tom Braks'in 2 nolu cildi bu ay basi maalesef yayinlanmadi.
Ayni sekilde aylik Daylan Dog ile Spider Man de gecikti. Son aldigim istihbaratlara göre bu ayin 15 den sonra dagitimi düsünülüyormus. Özellikle TomBraks'in yeni maceralarini merakla bekliyoruz.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Evet. Ben de az önce Ilyas beyi arayip bilgi aldim. Ay ortasini bulabilir dedi. Hoz çr adedini artirinca gecikmeler olabiliyor demekki. Olsun, yeterki erken yayinlayalim diye kaliteyi bozmasinlar. Biz bekleriz.

orhan şafak

Arkadaslar  merhabalar  çok acil bir bilgiye ihtiyacım var.Tay yayınlarından çıkan ilk tom braks serisi yani 500 krşla başlayan seri.Bu serideki maceralar acaba kaçıncı ciltten sonra tekrarlamaya başlıyor.ilgili arkadaşlara şimdiden teşekkür  ediyorum.

caretta

19.ciltten yani fasikül 73'den itibaren tekrar başladı.

Mister NO

Alıntı yapılan: orhan şafak - 05 Nisan, 2016, 22:25:08
Arkadaslar  merhabalar  çok acil bir bilgiye ihtiyacım var.Tay yayınlarından çıkan ilk tom braks serisi yani 500 krşla başlayan seri.Bu serideki maceralar acaba kaçıncı ciltten sonra tekrarlamaya başlıyor.ilgili arkadaşlara şimdiden teşekkür  ediyorum.

Tay Yayınları dönemi Tom Braks topluyorsanız size tavsiyem macera bazında toplamanızdır.

Konu ile ilgili size yardımcı olacak sayfayı incelemenizi tavsiye ederim.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3803.0.html

orhan şafak