Çizgiromanlarınızı ciltletir misiniz?

Başlatan pizagor, 09 Ocak, 2010, 12:32:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Yaptırmam.  Doğan kardeşleri ben de amirim gibi saklıyorum.  Cilt içinde serbest dolaşımdalar.  Ama kutu olayı başka hastasıyım.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Gambit

Koleksiyoncu gozuyle bakarsak kesinlikle cilt yaptirmayin derim

Gambit

Alıntı yapılan: alan ford - 05 Ocak, 2012, 09:35:57
Ama kutu olayı başka hastasıyım.

Katiliyorum ama kutu da biraz duzenli, kaliteli, uniform...olmali

ornegin Tex Altin seri nin kutulari, cocuk kitaplari kutulari gibi salakca renkli resimli karman corman yan yana koyunca hic bir estetigi ve goze hitabi olmayan kutular (benim icin, kisisel fikrimdir). o yuzden hic almadim o kutulardan

greystorm un kutusu cok basit, kaliteli ve saglam durmuyor, almadim

Red Kit kutulari kaliteli, uniform olarak basilmislar (yazi veya numaralar hep ayni hizada, yazi karakterleri ayni boyutlarda...tek yorum cok renkli olmasi olabilir ama bu da aslinda bir hareket katiyor sergilerken o yuzden cok negatif bir yorum degil bu.

YKY yi bu baglamda tebrik ediyorum, en guzel kutuyu cikardilar, bir an once 6.kutu ciksin diye bekliyorum, o kadar kaliteli ve guzel kutulari

HacıGeraltEmmi

Aslında ciltleme düzgün yapılırsa güzel olduğunu düşünüyordum. Fasiküller çabuk yıpranıyor, poşetlerde korumuyor. Batman, Spider-Man ve alfa dönemi Conan fasiküllerin bir kısmını ciltlemeyi düşünüyordum. Bu yazılanlardan sonra kararsız kaldım şimdi. :-\

mgsar

Alıntı yapılan: designer73 - 05 Ocak, 2012, 11:56:02
Aslında ciltleme düzgün yapılırsa güzel olduğunu düşünüyordum. Fasiküller çabuk yıpranıyor, poşetlerde korumuyor. Batman, Spider-Man ve alfa dönemi Conan fasiküllerin bir kısmını ciltlemeyi düşünüyordum. Bu yazılanlardan sonra kararsız kaldım şimdi. :-\
Abi, temizlik açısından hiç lafım yok, ama iyi düşün derim. Bana kitaplara ihanet etmişim gibi geldi. Bir sayısı kaldı onu da tamamlarsam, bir daha cilt yaptırmayı düşünmüyorum. Bir de tabi arkadaşların dediği gibi koleksiyoner gözüyle bakılırsa orijinali daha kıymetli. Alışveriş sitelerinde şahıs ciltleri yok pahasına satılıyor.

hanac

Gambit

Alıntı yapılan: designer73 - 05 Ocak, 2012, 11:56:02
Aslında ciltleme düzgün yapılırsa güzel olduğunu düşünüyordum. Fasiküller çabuk yıpranıyor, poşetlerde korumuyor.

hocam uzerinde mi yatiyorsunuz fasikullerin de korunmuyor anlamiyorum valla :) :)

ben de 1957 den kalma TenTen # 1. sayisi var, 1960 lardan kalma Red Kit in #1. sayisi var fasikul ve hala cok iyi kondisyondalar. Cok gerekiyorsa backboard diye tabir edilen fasikul un arkasina ince sert karton koyup o sekilde posetlerseniz 10 numara olur

darkwood

Bende cilt işini sevmiyorum. Her şeyin orjinali güzel.  :)
Darkwood Sakinleri..

Gandalf

Eğer gerçekten koleksiyon niteliği taşısın ve değerini kaybetmesin deniyorsa cilt yaptırmak büyük bir hata olacaktır,
Lakin arkadaşlar koleksiyon yapmıyorsa ve sayıcada ellerinde tekleme diye tabir edilen ,100 ila 150 kitap bulunuyorsa ve kitaplıkda güzel görünsün isteniyorsa cilt yaptırılabilinir.
Ama şöyle söyliyeyim ki; hiç bir koleksiyoner cilt yapılmış ve orjinalliğini kayıp etmiş kitaplara değer vermez.

kalidor

Sık sık  yabancı çizgi roman aldığım için fasiküller arşivimde bayağı birikti. 30-32 sayfalık fasikülleri rafta bulmakta zorlaşıyor. Aslında bekleyip TPB'lerini almak lazım ama güncel takip ettiğiniz serilerde de bu imkansız. Eski tay ve alfa seriler içinse cilt işine hiç bulaşmamak daha iyi olur. En iyisi çizgiroman koruma poşetleri ve gerekirse arkalarına boardlardan alıp koymak. Bunların 100 tanesi 13gezegende 20-25 TL arasında satılıyor. Bu poşetlerin tahtakale'de satıldığını duymuştum. Bir türlü yolum düşmediği için alamadım ama sanırım 300-500 tanesini bu fiyata da alabiliriz. Board olarakta 5-6 metrelik mukavva alınıp kesilip konulabilir. Yani 50-60 TL'ye arşivi koruyacak bir sistem kurabiliriz.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 05 Ocak, 2012, 14:35:41
... Bu poşetlerin tahtakale'de satıldığını duymuştum. Bir türlü yolum düşmediği için alamadım ama sanırım 300-500 tanesini bu fiyata da alabiliriz...

Neredeymiş bu yer sevgili Fatih?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Daha önceden açılmış Çizgiroman Ciltleme başlığı vardı arkadaşlar, ikisini birleştirdim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ravengelus

Dayanamadım, ben de yazmak istedim:) Cilt işin içine girince, o kitaplara olan sevgim kayboluyor. Olduğu gibi kalsın, eski de olsa ben yine onu severim. Eşim geçen sene yılbaşı hediyesi Bonanza'nin ilk sayılarını almıştı, çok sevindim ama cilt halinde oldukları için şöyle yüzde yüz sevinip havalara sıçrayamadım:))

mgsar

Alıntı yapılan: ravengelus - 05 Ocak, 2012, 18:20:19
Dayanamadım, ben de yazmak istedim:) Cilt işin içine girince, o kitaplara olan sevgim kayboluyor. Olduğu gibi kalsın, eski de olsa ben yine onu severim. Eşim geçen sene yılbaşı hediyesi Bonanza'nin ilk sayılarını almıştı, çok sevindim ama cilt halinde oldukları için şöyle yüzde yüz sevinip havalara sıçrayamadım:))
Çizgiromancının ruhunu özetlemişsin dostum. Olduğu gibi kabul et ve sev, ön kapak resminden sayfa sayısına, renklerinden arka kapak reklamlarına kadar her fasikülün kendi güzelliği var bence. Değiştirmemek lazım.

ravengelus

Siz de güzel yazmışsınız Mgasar. Arada odama girdiğimde şöyle bir sırtlarını, kapaklarını göreyim. Gözüm günlüm açılsın:))