E-DERGİ SAYI:9 YAYINDA!

Başlatan yunusmeyra, 11 Haziran, 2018, 07:52:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

BlackBishop

Emeği geçen herkese teşekkürler.

yidar

seastar1000

kharon

Emegi gecen herkese tesekkurler,
henuz cok az bir kismini okuyabildim ama hem Yunus Meyra ile Red Kit isminin macerasini ogrendim hem de Selami Hoca'nin anisiyla derinden yaralandim  :-\

Aksam da geri kalanini okumak icin sabirsizlaniyorum.

Ellerinize saglik   :)

kedidiro

Alıntı yapılan: kharon - 11 Haziran, 2018, 12:22:19
Selami Hoca'nin anisiyla derinden yaralandim  :-\

Teşekkür ediyorum. Ancak küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. " Manaus'a gitmek isteyen adam" tamamen kurgusal bir öykü. O dönemde forumumuzda ilgiyle takip ettiğimiz nemo dostun brezilya gezi notlarından alınan ilhamla yazıldı. Bu vesileyle amirlerimizden ilgili linki kopyalamalarıni rica edeyim ve nemo'ya bir kez daha teşekkürlerimi sunayım bana yıllar sonra tekrar hikaye yazdırdığı için...

kharon

Alıntı yapılan: kedidiro - 11 Haziran, 2018, 14:25:27
Teşekkür ediyorum. Ancak küçük bir düzeltme yapmak istiyorum. " Manaus'a gitmek isteyen adam" tamamen kurgusal bir öykü. O dönemde forumumuzda ilgiyle takip ettiğimiz nemo dostun brezilya gezi notlarından alınan ilhamla yazıldı. Bu vesileyle amirlerimizden ilgili linki kopyalamalarıni rica edeyim ve nemo'ya bir kez daha teşekkürlerimi sunayım bana yıllar sonra tekrar hikaye yazdırdığı için...

Duzeltme icin tesekkurler; bence tamamen kurgusal olmasi ya da gercek olmasi hic farketmez zira cocuklugunda, daha yeni okumayi soktugunde cizgi roman okumaya baslayip o dunyanin safligina-guzelligine yahut en azindan umut dolu olmasina hayran olmus sonra bir sekilde o dunyadan uzaklasmis (universite - calisma yasami vs) ve donup dolasip geri donmus benim gibi biri icin (eminim pek cok okur da benzer sureclerden gecmistir) derinden yakalayan, kendinden birseyler bulabilecegi bir anlati. 

Ani kelimesini ozsozde oyle gectigi icin kullandim; gercekten yasanmis midir diye dusunmedim bile acikcasi :)

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kedidiro - 11 Haziran, 2018, 14:25:27

Selam Selami Hocam :) Nemo'nun bahsettiğiniz gezi yazısının olduğu link:

https://www.mediafire.com/?2sdc7fxc41edkpu

yunusmeyra

Alıntı yapılan: kharon - 11 Haziran, 2018, 12:22:19
Emegi gecen herkese tesekkurler,
henuz cok az bir kismini okuyabildim ama hem Yunus Meyra ile Red Kit isminin macerasini ogrendim hem de Selami Hoca'nin anisiyla derinden yaralandim  :-\

kharon, öncelikle "benny" brisefer yazın için teşekkürler.
benim yazımda not aldıklarım, çizgi roman yayıncılığı tarihimize dair zaten meraklılarınca bilinen bir kısa bilgiyi görünür hale getirmekle sınırlıydı. bir de 1959 yılındaki "red kit"(ilk seri!) yayınlarına dair elde pek çok bilgi ve görsel mevcutken; dolmuş dergisindeki "laki lak" adıyla yapılan ilk başlangıcın ayrıntılandırılıp konuşulmamasına şaşılarak not düşüldü. "bilgi yayınları"nın 1959 serisi (Adnan Şakrak sahipliğinde) red kit yayıncılığı ve ismin nasıl verildiğine dair özel bir yazı için ilgilenen dostlara gölge e-dergi sayı:97(ekim-2015)de Kaya Özkaracalar imzasıyla yayınlanan, "TÜRKİYE'DE YAYINLANAN İLK RED KİT DERGİSİ" incelemesini tavsiye ederim.

Vega

Kadim dostum Alper Kaya ile tanışmamıza, ilk kitabım Yanlış Adam'ın taslağının oluşmasına ve pek çok güzel şeye vesile olan dergide emeği geçen herkese teşekkürler.
İlk kitabım Yanlış Adam çıktı. Edirne sokaklarında geçen çizgiroman temelleri üzerine kurulu bu romanı almayı unutmayın...

kharon

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 11 Haziran, 2018, 14:58:36
kharon, öncelikle "benny" brisefer yazın için teşekkürler.
benim yazımda not aldıklarım, çizgi roman yayıncılığı tarihimize dair zaten meraklılarınca bilinen bir kısa bilgiyi görünür hale getirmekle sınırlıydı. bir de 1959 yılındaki "red kit"(ilk seri!) yayınlarına dair elde pek çok bilgi ve görsel mevcutken; dolmuş dergisindeki "laki lak" adıyla yapılan ilk başlangıcın ayrıntılandırılıp konuşulmamasına şaşılarak not düşüldü. "bilgi yayınları"nın 1959 serisi (Adnan Şakrak sahipliğinde) red kit yayıncılığı ve ismin nasıl verildiğine dair özel bir yazı için ilgilenen dostlara gölge e-dergi sayı:97(ekim-2015)de Kaya Özkaracalar imzasıyla yayınlanan, "TÜRKİYE'DE YAYINLANAN İLK RED KİT DERGİSİ" incelemesini tavsiye ederim.

ben tesekkur ederim, hem red kit yazisini hem de 7. sayidaki yaziyi not ettim en kisa surede okumak icin

darkwood

Uzun aradan sonra, altın madalyon e-derginin yeni sayısını görmek tatlı kıvamında, bir bayram sürpriz oldu.
Özellikle yıllanmış sayfalara iz bırakmış Şakiyi okumak, Manaus'a tekrar değişik bir rotadan uzanmak, Laki lak'ın ilk karelerini görmek gerçekten güzeldi. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..