Pecos Bill - Hoz Comics

Başlatan Tarkan Kurt, 05 Şubat, 2010, 02:20:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Tarkan Kurt

Benim de merakla bekledigim çizgi romanlardan birisi. Dün itibariyle (04 Subat) Izmir'de henüz yoktu.

darkwood

Hoz Comics Pecos Bill nihayet yeni sayisi ve maceralariyla satisa çikti. Sahaflardan temin edillebilir.
Tüm sevenlerine duyurulur.  :D
Darkwood Sakinleri..

TASKIN SENOL

UMARIM UZUN ÖMÜRLÜ OLUR... BIZ ELIMIZDEN GELEN DESTEGI VERECEGIZ...

can amca

Daha bugün alabildim ve hayatimda hiç Pecos Bill okumamis biri olarak çok heyecan duyuyorum. Hasim Bey'in kapak içi yazisina göre bu seride benim gibi tanisikligi olmayanlar için 60'li yillarda yayinlanmis "serie II"den seçme maceralar yer alacakmis. Bu maceralardan ikisinin çizeri Donatelli olup Zagor sevenler için nostaljik bir tat da verebilir. Yakinda çikacak ikinci bir seride ise ilk maceradan baslanarak bir sayfa renkli bir sayfa sb yayinlanacakmis. Ömrünün uzun olmasini diliyor, babalarimizin kahramanini bize okuma firsati verdigi için Hasim Bey'e tesekkür ediyorum.

Lami Tiryaki

Pecos Bill'in ilk sayisina bu gün sahip oldum. Tom Braks gibi bir hediye kapak bekilyordum ama hevesim kursagimda kaldi :) 1964-1965 yili maceralari yer aliyor. Bendeki iki sayfa siyah beyaz iki sayfa renkli versiyonlari bildigim için tamami siyah beyaz format bana biraz tuhaf geldi. Orijinaller eski oldugundan sanirim baski kötü gibi duruyor(dikkatli bakildiginda baskinin iyi oldugu görülebilir aslinda).

Gene editoryal kismina deginmeden edemeyecegim. Bu gibi arsivlik eserler yayinlanirken siradan bir çizgi roman yayinlar gibi macerayi basip yayinlamak olmaz bence. Eski, çok eski bir eseri reprint ediyorsunuz madem, eskinin aynisini basip yeniden piyasaya vermek çok bi marifet degil. Hasim Bey'în yarim sayfalik editoryal yazisi da hiç bir seyi kurtarmiyor maalesef. esseGesse Magazin'i gerçeklestirmis böyle bir yayinevine yakisan Pecos Bill gibi tarihi önemi olan bir eseri yeni ve eski okurlara yeniden kazandirirken içine siki belgeseller koymak olmaliydi. Ama zerresi yok maalesef. Nahif mi nahif, eskilikten dolayi kötüymüs gibi duran bir baski ve modasi geçmis western temalariyla örülü fiyati gençler için cep yakan bir kitabi yeni okuyucu niye alsinki? Ne bulacak içinde? Bu eserin yayinlanmasinin amaci madem yeni bir arsiv yaratmak  o zaman arsivlik bilgiler eklenmeli resimler konmali. Hatta ve hatta röportajlar, eski resimler bulup konmaliki yarim asir önce basilmis bir efsanenin neden yeniden basildigi anlasilsin ve piyasada uzun yillar tutunma sansi olsun. Pecos Bill çok güzel edisyonuna, güzel kapagina ve kaliteli baskisina ragmen bu sansi kucaklayamayacak gibi duruyor. Umarim ileride ben yanilirim.

Selamlar
Lami 

darkwood

Yeni Pecos Bill'in ilk sayisini okuyan, görüstügüm eski hayranlari bir miktar hayal kirikligina ugradiklarini belirttiler.
Söyleki; sevgili Lami'ninde bahsettigi gibi, eski sayilari gibi renkli olmasini bekliyorlarmis ve tabiki eski çizimlerini.
Ilk sayida 1980 sonrasi yeni çizerlerin maceralarini ve "bir parça baski kaliteside düsmüs" siyah beyaz baskiyida görünce keyifleri bir parça kaçmis. Artik yeni sayilarinda Eski Pecos Bill'i görmek istiyorlar.
Bundan sonraki sayilar için hazirliklarini sürdüren Hasim bey ve diger Hoz Comics ilgililerine duyurulur.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Arkadaslar merhaba,

Kadiköyden aldigim bilgilere göre Pecos Bill'in yayinina devam edilmeyecekmis.

HOZ bir açiklama yapsa keske.

Lami Tiryaki

Kagan, Hasim bey maalesef artik(en azindankendi ismiyle) forumumuzun üyesi degil. uzunca bir süre önce kendi istegiylse forumdan kaydsini sildi.

Selamlar
Lami

pizagor

Hozcomics etiketiyle Pekos Bill sadece 1 sayi çikti, yanlis bilmiyorum degil mi arkadaslar?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hanac

Evet, HOZ Pekos Bill'i sadece 1 sayi çikardi.

Tom Braks 2 sayi çikti ve devam edecekmis.

s.b

Pecos Bill 2 sayfasi renkli 2 sayfasi siyah beyaz olarak orjinal 1. sayidan itibaren Ekim ayinda satista olacak.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

tommikser

bu çryi alacaktim ama acaip itici geldi hiçte okumamistim.Gerçekten dediginiz yayin tarzinda olacaksa almaya deger olabilir.Yoksa çizimler gerçekten farkli geldi

s.b

Orjinal boyutunda yayinlanacak. Yani büyükboy. 160 sayfa civarinda olacak.

s.b

Pecos Bill gel artik. Gelmiyorsan da gelmiyorum de.

darkwood

Bilhassa ortayas üstü tarafindan sevilen ve tekrar yayini beklenen bu çizgiromanin ilk sayisi basildi ve devami maalesef gelmedi, HozComics ilk sayisinda renksiz ve yeni çizerlerin maceralarina yer verdiginden, bu kitap fazla tutulmamisti. Özüne sadik kalinarak renkli baski ile ve eski maceralardan olusacak 2.sayinin basilmasi halinde, bu yayinin çok daha fazla ilgi görecegini ve devamininda gelecegini düsünüyorum.
2. sayi ile ilgili bir çalisma varmi? Yayinevinden bu güne kadar bir açiklama yapilmadi.
Darkwood Sakinleri..