Mevsimler Değişirken Çizgiroman Okumak

Başlatan pizagor, 27 Temmuz, 2010, 18:43:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bol karli, dondurucu bir gelecek tasvirinde geçen bir macera, Didman'dan Eksi Seksen...

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Su siralar çok keyif duyarak okudugum Thorgal'de zaten maceralarin çogu kuzeyde geçtigi için kar ve sogugu iliginize kadar hissedebiliyorsunuz.

Bir de tabiiki efsanevi Conan hikayelerinden. Buz Devinin Kizi...

Crom! Ölüleri Say...

V

Ken Parker küllüyatinin en iyi maceralarindan üçünü olusturan ve orjinal sayi9,10,11'e tekabül eden(Bizde en son Parantez'den
çikan ve isimleri Denizde Av,Beyaz Topraklar ve Erkekler Ülkesi olan maceralar) sayilar tam bir kar-kis sölenidir.Moby Dick uyarlamasi olan
Denizde Av macerasinin sonunda Alaska'ya ayak basan kazazedelerin yasam mücadelesi Beyaz Topraklar ve Erkekler Ülkesi maceralarinda
devam eder.Ken Parker'in türkçede Tay döneminde basilan albümlerin "Alaska" adiyla çikmasinin sebebide Alaska'da geçen bu iki bölümlük
maceradir.

"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Karlar altinda geçen maceralar deyince Red Kit'in Kanada'da Dalton biraderlerin pesinde geçen en keyifli hikayelerinden birisini nasil unuturum...

Sahnede tabi ki yine Goscinny var...

s.b

Kar tam manasiyla söyle dolo dolu yagmadigi için henüz o keyfi yasayamadim. Ama eli kulagindadir zannediyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Hayal Kahvem

Her yerde kar varrr... Kalbim Zagor'da bu geceee... Diyorum ve o güzeller güzeli Kayip Kasif'ten çektigim fotograflari
iste kolaylikla buraya ekliyorum ;)

Bu maceraya var ya ölürüm inanin bana... Of, deniz var, nehir var, nehirde kütük üstünde birbirini düsürmece var,bol yemek,
bol müzik, eglence, her sey var... Bakin bir de nefis kar görüntüleri var... tamam Çiko rüyasinda görüyor bunlari ama..
Nefis kar görüntüleri... Bu macera her mevsim okunacak bir macera... Of, bakar misiniz Marcello çizimleriyle kar görüntülerine..
Böyleyken böyle :D

s.b

Ula ya bak Allah'ın işuna ki hala habu paşluğa uygun tüşecek bi kitap okumak nasip olmadi da uşağum. Yav hau kar yağsa da biz da şöyla keyiflan bi çizgiroman okusak da olmaz mi ula?  Uy ula yoksa kar yağmayacak mi? Ahan Ocak'ta bittu kar yok. Ula yağ da artuk. Ne zaman yağacaksun yav Haziranda mi?

pizagor

Bu hafta için umutluydum ama yine olmadı Sami Ağabey... Darısı seneye artık...

V

Sivas bu konuda çok şanslı.Dün gün ve gece boyu lapa lapa,nefis bir kar yağışı vardı.Akşam kar altında uzun süre yürüdüm,keyfini çıkarttım.
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

İstanbul gibi güzel ve dolu bir şehirde düzenli bir kar yağışı görmek, pencereden kar seyretmek, çıkıp kar topu oynamak gibi bir şansımız yok maalesef. 5 yaşında kızm kar görsün diye geçen sene Abant'a götürdüm.  :'(

haysat

Ben çocukluğunu karadenizde yarıbeline kadar karın geçirmiş birisi
olarak,İstanbul'da kar yağması için dua etmeye başlayacağım.
Bu senede olmadı artık seneye.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

Lami Tiryaki

Nihayet dolu dolu kar yağışı başladı. Umarım cümle mikropları öldürürde ikide bir grip olmaktan kurtuluruz :). E tabii bu arada kar yağarken çizgi roman okuma şansı da açıldı, buyrun bakalım kar yağarken çizgi roman okumaya. Ben dün akşam pencereden yağan karı izlerken bir yandanda Zagor'un Ecem Yayınları'nın 1-3. sayılarında yayınlanmış olan Toninelli-Donatelli çalışması Black River Çapulcularını bitirdim. Eskilerden bazı hikayeleri okumayı atlayıp böyle stok tutuyorum, iyide oluyor.

Black River Çapulcuları'nda Vildan Hn(Hayal Kahvem) için o kadar çok malzeme varki. Özellikle ilk kitabı okurken aklıma sık sık geldi. Femme Fatale bir kadın, etrafındaki tüm erkekleri belanın içine çeken güzel gözler ve tabiiki duruma hakim(!) Çiko. Süper sahneler var. Hikayeyi okudukça Avcı Doc'un geçmişine bir göz atma şansımız oluyor. Her ne kadar günümüz için nahif kalsa da zamanına göre keyifle okunacak bir hikaye. Macera bir nehir gezisiyle başlıyor. Özellikle klasik fumettilerde nehir gemileri temalı öykülere bayılırım. Maceranın başlangıcı tam benim dişime göre. Sonrasında gelişen kızılderili çeteleriyle olan mücadelede yerlilerin hedef tahtası gibi kullanılmış olması bir miktar göze batsada sonradan durum tersine dönüyor. Özellikle final sayfalarından birinde yerli çetesi liderinin Zagor'u bir yumrukla yere serdiği bir kare varki müthiş.

Klasik fumetti açlığını gidermek isteyenler ve Doc'un geçmişini merak edenler için sevimli bir öykü Black River Çapulcuları.  Macera kronolojisi şöyle:

Yazan:Marcello Toninelli-Çizen:Franco Donatelli

Ecem 1:Black River Çapulcular (Bonelli: 314 La Belve Di Black River, Ağustos1991)
Ecem 2:Amansız Mücadele (Bonelli: 315 Lotta Senza , Eylül1991)
Ecem 3:İki Suç Ortağı (Bonelli: 316 I Due Complici, Ekim1991)

Selamlar
Lami

s.b

Şu anda İstanbul'da kar yağışı devam ediyor. Eğer akşama kadar devam ederse ben de evde Kar yağarken çizgiroman okumanın keyfini süreceğim.

rumar80

Birazdan bilgisayarın başından kalkıp, pencerenin önüne geçip Yakari okuyacağım. Akşama kar ne olur bilinmez. Fırsatı bulunca okumak lazım.

Hayal Kahvem

Düşünsene... En güzel kış, kış mevsiminde mi yaşanır sence? Yoo! En güzel kış, yaz mevsiminde kışı hayal etmekle yaşanır! En güzel kış, yaz mevsiminin bunaltan sıcağında, kışı hatırladığımız zamanlarda yaşanır. Ben, kışı soğuğu değil, cehennem misali yaz günlerinde; kışı, soğuğu, rüzgarı düşünmenin içimde uyandırdığı hisleri seviyorum.

Peki Çizgi Roman, en güzel kış mevsiminde mi okunur sence? Yoo... Kış mevsiminin getirdiği zorluklardan azade, rutinin sakin limanına demir atmış bu sıcak yaz günlerinde, karlar altında geçen  Çizgi Roman macerası okumanın tam vaktidir aslında. Ben kışın soğukta değil, cehennem misali yaz günlerinde, kışı, soğuğu, rüzgarı hayal ettiren Çizgi Roman maceralarını okumayı seviyorum.

NOT: Böyleyken böyle işte :D :D Karlı çizgi roman kapakları konusunda destek veren ortağım JuDaS'a çok teşekkür ederim.