Mevsimler Değişirken Çizgiroman Okumak

Başlatan pizagor, 27 Temmuz, 2010, 18:43:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 27 Temmuz, 2010, 18:43:29
Bol karli, dondurucu bir gelecek tasvirinde geçen bir macera, Didman'dan Eksi Seksen...

Eksi Seksen'in fiyatı da bu sıcak yaz günlerinde klima etkisi yapıyor maşallah :D (Dün Remzi Kitabevi'nde 40 TL gördüm)
Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Teşekkürler  Kalidor hemen alıyorum bu kapağı :)

Çok pahalıymış gerçekten  :-\

alan ford

kadıköy'de yarı fiyatınaydı şubat ayında
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Hayal Kahvem

Demek doğru  :D

Demek bu sıcak yaz günlerinde, karlar altında geçen bir Çizgi Roman okumanın tam vakti aslında.
Kışın soğukta değil, cehennem misali yaz günlerinde, kışı, soğuğu, rüzgarı düşündüren Çizgi Romanları okumayı benim giibi herkes seviyor olmalı ki... Pahalı pahalı satıyorlar.

Aşkolsun ama...  :'(

alan ford

Bu arada gerçekten çok güzel bir çizgi romandır Eksi Seksen

darkwood

Karlı kızaklı, Westernli 300 sayfa civarı serin bir Tex macerasına ne dersiniz. Öyleyse Oğlak yayınları 'Maxi'  Tex Efsanevi Maceraperest Cilt 6 da bulunan macerası Kuzeybati Topraklarinı tavsiye ederim. Bu kitabın diğer macerası ise Rio Hondo her ikiside nefes kesici, keyifli okumalar...

Darkwood Sakinleri..

ferzan

Ken Parker - Beyaz Topraklar
    Karaoğlan - Hind Yıldızı (kısmen de olsa)
    Ken Parker - Zor Saatler (3 ince albümlük)
    Thorgal - Kuzey her daim soğuktur gerçi...
    Conan - Karlı havanın hakkını bence Conan verir...Lal'in yayınladığı ince fasiküllerdeki ilk öyküler mesela...Ya da Alfa'nın bastığı Buz Yılanı'nın İni...Conan bu konuda derya deniz...
    Corto Maltese - Sibirya'da
    Zagor - Dağda Korku - Golgotha(Lal Yeni Seri 13-14)
    Tex - Kanlı Karlar (Oğlak 1-2 )
    Büyülü Rüzgar - Windigo (8.sayı)

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...Tahmin edersiniz ki Büyülü Rüzgar ve Ken Parker'da soğuğu çok daha gerçek bir şekilde hissedebilirsiniz...Ama hepsinden öte,soğuğun,hatta kanı donduran dehşetengiz soğuğun kaynağına inmek isterseniz,Jack London'dan başka isim gelmez aklıma...Yaşama Hırsı,Ateş Yakmak ve diğerleri...Çizgiroman sevip de Jack London sevmeyecek birini düşünemiyorum...Ya da tam tersi...Vaktim olmuş olsaydı,sabaha kadar şu sıralamanın hakkını vermeyi çok isterdim...En az yarım düzine kez okuduğum halde...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

V

Sivas'ta kar yağıyor.Ben kütüphaneyi düzenlemeye çalışıyorum. :(

Keşke kış boyu okuma fırsatım olsa...
"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

İstanbul'da tipi başlamışken başlığı da güncelleyelim. Karlı ya da karsız Red Sonja'yı da istiyoruz :D

Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Bu kar kışta böyle sıcak bir habere ihtiyacımız var sevgili Fatih.  :D
Bu arada şaka maka, İstanbulda kar tutturacak gibi yağıyor.
Darkwood Sakinleri..

alan ford

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Ocak, 2012, 17:26:53
İstanbul'da tipi başlamışken başlığı da güncelleyelim. Karlı ya da karsız Red Sonja'yı da istiyoruz :D

Drizzt Do'Urden mi Red Sonya'nın karşısındaki. ???

Birde sevgili kalidor bir şey soracağım. Şimdi Conan Lal Klasik maceraları tamamladım ama daha okumaya başlamadım. Geçenlerde karıştırırken Mıchael Moorcook'un yazdığı bir macera olduğunu öğrendim. Fantastik edebiyatın şahsına münhasır kahramanı Elric ile Conan'ın bir macerası varmış. Acaba bu macera Türkçe'de yayınlandı mı?

Mister NO

Arkadaşlar ülkemizde İstanbul'a kış gelmeden Türkiye'ye kış geldi denmez denir.Basının merkezi İstanbul olunca bakış da böyle miyop oluyor tabii  :D

Neyse gelelim konumuza.Kar yağıyor havalar soğudu iyice.Çizgi roman dolu geceler bizleri bekliyor.O güzelim çizimler ve maceralar bizleri çağırıyor.Çizgi roman okurken bazı karelerde yağmuru,bazı karelerde kışı fırtınayı bazı karelerde ise çöl sıcağını iliklerimizde hissederiz.

Sizlerin okuduğu çizgi romanlardan aklınızda kalan ya da aklınıza ilk gelen kar fırtına dolu  çizgi roman hangisi hangi macera?

Biraz detaylandırırsak o havayı bizler de hissedebiliriz belki. ;)

kedidiro

En son okuduğum red kit macerası '' altına hücum'' neredeyse tamamen kar altında geçiyor ve jack london ile şarlo maceranın içinden şöyle bir geçiyorlar... bu tür selamlamalar da benim çok hoşuma gidiyor...

Mister NO

Konu başlığı değiştirilmiş  ;) Ancak ben 4 mevsimi de düşünerek böyle bir başlık açmıştım.  :)

Bahar,yaz ve sonbahar da gelecek.Bütün mevsimlerin çok güzel anlatıldığı sahneleri paylaşmak mümkün olacak.

hanac

Kusura bakma  :)

Tekrar ayrı başlık haline getirdim.