Altın Madalyon Banneri

Başlatan hanac, 14 Şubat, 2010, 12:18:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Lami Tiryaki

Merhaba,
Bence Özgür'ün çalismasi güzel. Biraz daha sadelestirilebilir belki. Etrafindaki mavi daire çikarilabilir. Uçan balondaki Altin Madalyon'a tutunmus çocuk yeterli ve güzel duracaktir diye düsünüyorum.

Selamlar
Lami

BAHADIR

Bana da Mr.yer6'nin çalismasi daha sade ve agir duruyor gibi geldi...Bir kaç örnek daha gelirse bir oylama yapilabilir...Ama su anki halide fena degil !  ;D

kahramanlarsinemada

Belirlenecek logonun ebatlari çok önemli. Logo daha sonra banner vb. uygulamalarda da kullanilacagi için dikdörtgen olmasi daha kullanisli olacaktir.

ümitkr

Ilk iki logoya bakinca madalyon gibi asagi dogru duran ve içinde Altin madalyon yazan bir konusma balonu, dikdörtgen bir çerçeveli bir logo canlandi gözümde.
Son logo çok "agir" duruyor. Tarkan dahil bir çok seyin asaletini yansitsa da çizgi romanin yaratici ve eglenceli kismini gözden kaçirmis gibi. Yoksa "çok güzel".

Lami Tiryaki

Resimdeki figürler itibariyle iç giciklayici bir logo çok güzel. Ancak daha çok "Altin Fumetti" gibi duruyor. Figürleri çesitlendirip evrensellistirmek lazim. Ben hala sadelikten ve Özgür'ünki gibi bir logodan yanayim.

Söyle üç bes adet logoda fikir birligi saglandiktan sonra hemen bir anket baslatalim derim ben.

Selamlar
Lami

mr.yer6

hanac

Alıntı yapılan: mr.yer6 - 01 Haziran, 2010, 15:14:42

tema ayni, biraz daha sade...

Mr.yer6 merhaba,

Bu logo daha iyi olmus.

Biraz daha üzerinde çalisilirsa daha iyi olacak gibi.

Madalyonun O harfi yerine kullanilmasi çok iyi fikir.

Ama madalyonu tutan el tam olmamis sanki, el oldugu çok iyi anlasilmiyor.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 01 Haziran, 2010, 17:50:31
Ama madalyonu tutan el tam olmamis sanki, el oldugu çok iyi anlasilmiyor.

Bana kalirsa da güzel bir çalisma ama yine de gözlerim bir çizgi karakter ariyor... El konusundaki yoruma da katiliyorum...

Önerim bu çalismadaki Altin Madalyon yazisi üzerine bir bayan karakteri yatirmak, hatta ne fumetti ne de comics olmasin diyerek tarafsizlardan seksapeli olmayan Safinaz'i :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Bence de yazi güzel, fakat biraz daha parildamasi lazim nede olsa altin, bunu yansitmak için yazi etrafina isildama ifade eden küçük kisa kisa çizgiler konulabilir. Yazinin disinda bir kare ve  içinde de çizgi karakterler ise mükemmel olur.
Madalyonun O harfi yerine kullanilmasi bencede çok iyi fikir. El ise olmamis, onun yerine boyuna asilmis bir madolyonu fade eden, ve madalyonun asili oldugu bir zincir daha iyi olur diye düsünüyorum..
Darkwood Sakinleri..

mr.yer6

sevgili dostlar...

bilirsiniz ki bir fikri fazla kurcalayinca ne isa'ya ne musa'ya yaranir bir hale gelir... eh, bu isler de biraz dünya görüsü biraz estetik bakisla ilgili... zaten her kisinin kendi zevkine göre degisen bir begeni anlayisi var.. netekim, eldeki malzeme budur.. :) bu fikri gelistirerek yapilacak tek sey, madalyondaki desen'i bir kurt basi ile degistirip foruma ismini veren çizgi kahramana bir gönderme yapmak olabilir kanimca.. ama kurt basi figürünün yaratacagi çagrisim da farkli yerlere götürebilir insanlari..

neyse.. eger yazi karakteri begenildi ve kendi çalismasinda kullanmayi düsünen varsa fontu (CCThingamajig-Engraved) iletebilirim..

kahramanlarsinemada

mr.yer6'nin hazirladigi logo bence genel hatlari ile olmus. Madalyonu tutan elde degisiklik olabilir. Çizgi karakterleri bu tasarimin sagina soluna logodan bagimsiz olarak eklenmesi güzel olacaktir. Böylece sayfanin "header" denilen bölümünü olusturur. Mesela benim sayfamda (http://www.kahramanlarsinemada.com/) en üstteki logonun saginda süper kahramanlar var. Banner olarak kullanacagim zaman sadece sol tarafi kullaniyorum.

İlhan Yılmaz

Evet yazi çok güzel madalyonu tutan el biraz daha stilize edilmeli sadece. Belki el kaldirilip sadece o harfi yerine madalyon da konabilir.

mr.yer6

peki... elden kurtulup tarkan'a yakisir bir kurtbasi madalyonu yerlestirdim..

pizagor

Bir önceki çalismadaki basit yuvarlak madalyon ve en sonuncuda kullanilan zincir birarada olabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...