yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

İlhan Yılmaz

Idefix'de yeni Tarkan serisinin ilk kitabinin kapagini gördüm. Kimseyi etkilemek istemiyorum. Tarkan bir çogumuzun ilk gözagrisi, hepimizin gözbebegi bir çizgiromandir. Burada yazacagim tamamen benim sahsi görüsüm. Üzülerek söylüyorum  Globus Yayincilik'taki çikisinin ardindan yeni Tarkan kapagiyla ve logosuyla yeni bir yayincilik faciasina yelken açiyor. Olmamis. Logo stili orijinal degil.. Üstelik orijinalinden daha orijinal bir fikir de yok yeni logoda. Kapaklarin kare büyütme yöntemiyle olusturulacaginin sinyallerini zaten almistik.En nihayetinde öyle oldu. Sezgin Burak'in nefis orijinal kapaklarindan yine mahrum kalacagiz.  Dahasi, aldigim bir baska sinyali de dile getireyim de tam olsun; yeni seri de siyah beyaz olacak gibi... O kadar anket, o kadar heyecan, o kadar mesaj, o kadar tantana yine bosa gitti. Hepimize simdiden geçmis olsun. Farkli düsünen arkadaslar var mi? Ben mi abartiyorum acaba?

hanac

Ilhan bak bu sürpriz oldu.

Biz TASEYAD da haber kalkti neler oluyor diye düsünürken kitap çikmis bile.

Tarkan - Altin Madalyon 1. Bölüm

· Turkuvaz Kitap
· Basim Tarihi : 03 - 2010
· Sayfa Sayisi : 108
· Etiket Fiyati : 15.00 TL

V

O kadar bekledik.Bir kaç gün daha bekleyip görelim derim.

Logo berbat,kapak idare eder görünüyor.

Ilk macera olarak "Altin Madalyon"u seçmeleri isabetli olmus bence..
"İstemem,eksik olsun.."

s.b

Tarkan'in yayinlanmaya baslanmasi sevindirici bir haber. Bosuna umutla beklememisiz demekki. Tarkan'i en kisa zamanda satin alip inceleyecegim. Ondan sonra bol bol hakkinda konusuruz. Su an bir sey söylemem mümkün degil. Sadece "sevindirik" oldugumu söyleyebilirim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Bir önceki konu basliginda Tarkan ile ilgili haberlerin siteden kaldirilmasindan ötürü Taseyad'in günahini almisim ama kapakta renkli ibaresinin olmamasi beni gerçekten korkutuyor...Hadi kapak resmi ve Logo olaylari tamamen kisisel zevke giriyor sen begenirsin ben begenmem gibi...Bekleyelim bakalim...Marta sunun surasinda ne kaldi...

Tarkan Kurt

Evet nihayet çikacak gibi. Turkuvazkitap adli sitede de duyurulmus.
http://www.turkuvazkitap.com/index.php?news=893
Kareleme metoduyla ilgili elestirilerimi daha önceki baslikta yapmistim. Bu nedenle tekrarlamayacagim ancak kapak bence çok da kötü görünmüyor. Ben kitabin siyah-beyaz olacagini düsünmüyorum. TASEYAD bu konuda anket yapti ve renkli yayinlanacagini duyurdu. Ayrica kitabin boyutlarida daha önce Dünya yayinlarindan çikan ve gereksiz büyük olan (24cm x 30cm) kitaplara göre daha küçük, bu da olumlu bir gelisme. Boyutlari sitede 108 Sayfa Ebat:19,5cm x 26 cm olarak verilmis. Hoz'un çikardigi Amazing Spiderman'in 17cm x 26cm oldugunu düsünürsek yeni Tarkan kitapliklarda iyi duracak gibi görünüyor. Insallah kaliteli ve renkli bir basimla bütün maceralar bitene kadar yayinlanir. 15 TL lik fiyat ta gayet uygun olmus.
http://alisveris.turkuvazkitap.com.tr/tanim.asp?sid=VQN71350GA4A0QVP73HF

Lami Tiryaki

Yeni Tarkan demosu yayinlanir yayinlanmaz haberi forumlarda ve okurlar arasinda heyecan yaratti, iyi kötü konusulmaya baslandi. Yayin hakkindaki endiseli mesajlari yazanlar-ki biri de ben oluyorum-bu konuda en hevesli olanlarimiz. Ancak gelin görünki serinin sahibi konumundaki TASEYAD'da henüz konuyla ilgili haber bile yok. Ipucu haberlerini de kaldirmislar. Çizgi roman okuru, yine yayinevinden de yayinlarin sahiplerinden de ileride oldugunu bir kez daha gösterdi. Duyarlilik gösteren tüm okur ve koleksiyoner arkadaslari tebrik ediyorum. Yayinevi ve eser sahiplerini de daha duyarli olmaya davet ediyorum.

Selamlar
Lami 

hanac

Alıntı yapılan: Ilhan Yilmaz - 24 Şubat, 2010, 22:47:51
Dahasi, aldigim bir baska sinyali de dile getireyim de tam olsun; yeni seri de siyah beyaz olacak gibi...

Ilhan, renkli oldugu TASEYAD tarafindan açiklandi.

http://www.taseyad.org/

Hayirli olsun, gerçekten çok sevindim.

Umarim piyasada yerli çizgi roman artar, tabii yeni çizimler ve yeni maceralar ile olursa daha iyi olur.

BAHADIR

Bu haber gerçekten güzel oldu...Ama bu seferde kalkip renklendirmeyi elestirmeyiz insallah  ;)

İlhan Yılmaz

Iyi haber gerçekten. Ama çizgiroman okuru doyumsuzdur. Elestiriye her zaman hazirlikli olmak gerek. Renkli Tarkan'i okumak çok keyifli olacak.

hodja35

valla bence pahali bu resimli romanlar bu yüzden piyasadan kalkti. olmuyor olmuyor. bakarmisiniz renk bile çok görüldü..çocuklugumuzda basit bir kaç kurusluk harçligimizla alirdik  ve zevkle okurduk maceralari...su zamanda çikan en pahali dergiler bile 7 lira civarinda...bu kaça maloluyor ki. yakinda taranmis internet sayfalari düser piyasaya...ah orijinal dergilerim ...kiymetlerini bilemedik. yazik oldu yazik.

BAHADIR

Fena gibi durmuyor...Ama eliize alip mürekkep kokusunu koklayip renklere canli canli bakmak daha bir güzel olsa gerek..."Milanoya giden Yol" ile birikte Özcan Eralp'in çizdigi kisimda yayinlanip.Külliyat tamamlansa o zaman ben bu seriye kolleksiyon derim...Biraz baski yapmakta fayda var gibi geliyor bana ama bilmiyorum...

s.b

Su görüntü mükemmel. Bir an evvel almak gerek.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Evet baskisi güzel görünüyor. Kapak ve iç çizimler orjinal Tarkan'i andiriyor. Umarim fiyat olarakta iyidir..
Darkwood Sakinleri..

V

Idefix internet sitesinde Tarkan'i siparis veren ilk 100 kisiye

Tarkan posterinin hediye edildigine dair reklam var..

"İstemem,eksik olsun.."