yeni TARKAN

Başlatan İlhan Yılmaz, 24 Şubat, 2010, 22:47:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Tarkan: Altin Madalyon 1. Bölüm su anda elimde.

Içeriginden bahsetmeye gerek yok, zaten çogumuz biliyoruz.

Baski kalitesine gelirsek; gerçekten çok iyi.

Kuse kagida basilmis, renkler ve cilt büyüklügüde çok iyi.

Yeni nesil okuyuculara ve koleksiyonculara hayirli olsun.

İlhan Yılmaz

Daha evvel bahsettigimiz ve belki de herkesin hemfikir oldugu kusurlar bir yana, artilari eksilerinden fazla olan bir edisyonla karsi karsiyayiz. Umarim kalite en azindan su andaki standardin altina düsmeden devam eder. Sonuç olarak her koleksiyonerin kitapliginda bulunmasi gereken bir edisyon. Alin, okuyun, saklayin diyorum.

s.b

Tarkan'in yayinlanmasinda emegi geçenlere tesekkür ediyorum. Harika bir is çikarmissiniz, tebrikler. Sayfa sayisini iki katina çikarirsaniz daha da memnun olacagim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yalcinerol345

Idefix'te Tarkan.en çok satanlar litesinde 8.sirada

Tarkan Kurt

Kaliteli kagit, kaliteli baski, basarili renklendirme, nispeten uygun fiyat ve Sezgin Burak'in essiz çizgileri ile tam kolleksiyonluk olmus. Insallah bu kaliteyi kaybetmeden tüm maceralari yayinlarlar.

Lami Tiryaki

Valla son yayinlari almak için Istanbul'a gitme bahanesi ya da ideefix'de ayin 15'inin sayilarinin çikmasini bekliyorum. Dolayisiyla yeni Tarkan'i henüz görmedim. Ilk elestirilerin olumlu olmasi beni heyecanlandirdi. Kapak güzel görünüyor(logo hariç). Idefix'de duyurulan ilk 100 aliciya poster haberi güzel de, bunu neden tüm okuyuculara vermek gibi bir güzellik gelistirilmemis anlayamadim. Hadi tüm okuyuculari geçtik TASEYAD üyeleri var yillik aidat ödeyen. Onlara bir güzellik yapilabilir(di)... Neyse... Hayirli olsun cümlemize.

Tarkan'in kaliteli bir sekilde yeniden basilmasi bazi açilardan yararli oldu. Tarkan'in 1000 civari eski sayisi var ve piyasada bu sayilar fiyatlarina roket takilmis gibi uçusta her daim. O nedenle bütün koleksiyonu biraraya getirmek, ya da en azindan tüm maceralari biraraya getirmek hemen hemen imkansiz. Bu yayin devam ederde sonuna ulasirsa eski sayi aramaya gerek kalmayacak. Ikinci ve en büyük yarari bizim foruma oldu arkadaslar. Sagda solda Altin Madalyon haberleri yayinlanip duruyor. Eh, arada bizim forum da isimdasliktan kazaniyor bir seyler :) . Arama motorlarinda filan is görüyor :) .

Selamlar
Lami

yalcinerol345

Tarkan'in bunce bu kadar kaliteli basilmasi nedeniyle, internet satis sitelerinde Tarkan'in eski sayilari bolca satisa sunuldu.

Lami Tiryaki

Yeni Tarkan bu gün elime geçti. Öncelikle, benzer kalitede yayinlanan renkli frankofonlarla kiyaslandiginda, siradan bir frankofon'un 2,5kati kadar bir sayfa sayisina sahip oldugu halde 15TL(indirimli 12 küsur TL) fiyat çok iyi. Renklendirme kagit kalitesi çok güzel, beklentiyi ziyadesiyle karsilayacak cinsten. Altin Madalyon'un eski baskisinin tamami elimde olmadigi için sayfa sayilarinda farklilik olup olmadigini bilmiyorum. Umarim birebir ayni sayfa sayisiyla basmislardir. Malum bizde arsiv tutma aliskanligi olmadigindan eski sayilarin her zaman elde olmamasi gibi bir durum yasanabiliyor. Karaoglan'da yasanmisti mesela. Turkuvaz yayinciligin editoryal sayfasi künye filan yerli yerinde. Darisi koleksiyonun diger sayilarinin basina.

Eksiklerine gelince; Bir kere o çok alisik oldugumuz muhtesem jenerik sayfasini koymamislar, hayal kirikligi yaratti bende. Tarkan maceralari her zaman jenerik sayfalariyla da bilinir. Gelecek sayida diye bir son sayfa ilani koymuslar ama diger sayidan bir kaç örnek kare-varsa-kapak resmini filan koymamislar. Ruhsuz bir "gelecek sayida" sayfasi olmus. Sayi numarasi sadece sirtta yer aiyor. Yinede ilerideki sayilarda Tarkan kronolojisi ile ilgili mutlaka editoryal bilgiler verilmeli diye düsünüyorum.  

Kitabi Ideefix'ten aldim, ve sansima paketteki tek baski hatali sayi çikti:) 9. sayfaya kadar sayfalarin sol üst köseleri kesilmis maalesef, sayiyi geri gönderip degistirtecegim. Bu arada Tarkan'in ati ve kurduyla ellerini açmis biçimdeki pozunu kalin karton halinde poster olarak göndermisler. Yalniz posteri kabaca katlayip gönderdikleri için güzelim poster mahvolmus. Bir de posterin tepesinde kocaman bir "Atil Kurt" ibaresi var ki ne yalan söyleyeyim komik duruyor. 

Sonuç olarak artisiyla eksisiyle Yeni Tarkan serimiz yayinina basladi. Hem de bu kez çok çok güzel bir edisyonla basladi. Yukarida da yazdigim gibi piyasada çok fahis fiyatla satilmaya çalisilan eski sayilarin pesinde kosturmak yerine böylesine sevimli bir koleksiyona çok daha ucuza sahip olabilmek güzel bir duygu. Turkuvaz yayinlarini ve Burak ailesini girisimlerinden dolayi kutlar serinin kazasiz belasiz devamini dilerim.

Selamlar
Lami  

Lami Tiryaki

Fatih TASEYAD'dan alinan bilgilere göre Turkuvaz'in yayinladigi Tarkan maceralari Usta Sezgin Burak'in 1967-1978 yillari arasinda Türkiye'de yayinlanmis toplam 18,5 macerayi içerecek. Usta'nin vefatindan önce tamamlayamadan yarim biraktigi Milano'ya Giden Yol'un bu yeni versiyonda nasil olacagina iliskin kesin bir bilgi yok. Diger yazar çizer grubunun Bulvar Gazetesinde tefrika edilen Tarkan maceralarinin yayinlanip yayinlanmayacagina dair de kesin bir bilgi yok. 

TASEYAD sitesindeki bilgiye göre, 4. kitap Maryo'nun Kuslari, Haziran ayi içinde bizlerle olacak. Dizinin kalitesi hakkinda bu baslikta detayli yazilar yazildi incelenebilir.

Almaya deger mi ye gelince. Türk çizgi roman tarihinin Karaogan'la birlikte yüzaki iki muhtesem örneginden biridir Tarkan. Çizgilerindeki keskinlik, maceralardaki akicilik ve heyecan okuyucuyu günümüzde dahi doyuracak kalitededir. Forumumuza adini veren Altin Madalyon'la birlikte her biri efsane bu 19 macerayi arsivine katmak Türk her çizgi roman okuyucusunun borcudur diye düsünüyorum. Ayrica Turkuvaz Yayincilik, piyasada "Görmemisin Dükkani Olmus" basliginda sözü geçen vampirlerin elinde roketlemis fiyatlarla dolanan eski sayilara göre çok daha makul fiyatlarla kitapliga koyma sansi da veriyor bize.

Gümüs Eyer(Kurt Kani'nin 2. Bölüm olarak kullanilacagi bir versiyon) en çok bekledigim macera 4'lemesi.   

Selamlar
Lami   

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: Lami Tiryaki - 03 Haziran, 2010, 12:26:14
Fatih TASEYAD'dan alinan bilgilere göre Turkuvaz'in yayinladigi Tarkan maceralari Usta Sezgin Burak'in 1967-1978 yillari arasinda Türkiye'de yayinlanmis toplam 18,5 macerayi içerecek. Usta'nin vefatindan önce tamamlayamadan yarim biraktigi Milano'ya Giden Yol'un bu yeni versiyonda nasil olacagina iliskin kesin bir bilgi yok. Diger yazar çizer grubunun Bulvar Gazetesinde tefrika edilen Tarkan maceralarinin yayinlanip yayinlanmayacagina dair de kesin bir bilgi yok.  

TASEYAD sitesindeki bilgiye göre, 4. kitap Maryo'nun Kuslari, Haziran ayi içinde bizlerle olacak. Dizinin kalitesi hakkinda bu baslikta detayli yazilar yazildi incelenebilir.

Almaya deger mi ye gelince. Türk çizgi roman tarihinin Karaogan'la birlikte yüzaki iki muhtesem örneginden biridir Tarkan. Çizgilerindeki keskinlik, maceralardaki akicilik ve heyecan okuyucuyu günümüzde dahi doyuracak kalitededir. Forumumuza adini veren Altin Madalyon'la birlikte her biri efsane bu 19 macerayi arsivine katmak Türk her çizgi roman okuyucusunun borcudur diye düsünüyorum. Ayrica Turkuvaz Yayincilik, piyasada "Görmemisin Dükkani Olmus" basliginda sözü geçen vampirlerin elinde roketlemis fiyatlarla dolanan eski sayilara göre çok daha makul fiyatlarla kitapliga koyma sansi da veriyor bize.

Gümüs Eyer(Kurt Kani'nin 2. Bölüm olarak kullanilacagi bir versiyon) en çok bekledigim macera 4'lemesi.  

Selamlar
Lami    

Lami beyin fikirlerine katiliyorum, ülkemizdeki her çizgi roman okurunun Tarkan'i almasi ve okumasi gerektigini düsünüyorum. Ulasilabilecek yüksek tiraj belki de yeni eserlerin yaratilmasi konusunda sanatçilari ve yayinevlerini de cesaretlendirecektir. Bu arada Maryo'nun kuslari macerasindan sonra zannederim 2 nci kitap Kurt Kani olacak sekilde Gümüs Eyer dörtlemesi  yayinlanacak. Daha önce TASEYAD'a mail attigimda bu cevabi vermislerdi.

Tarkan Kurt

Maryo'nun Kuslarinin Kapagi

hanac

Arkadaslar merhaba,

Pazar günü Bakirköy de yaptigimiz toplantida Hüsnü Bey'in yaninda getirdigi Tarkan'in 5. sayisi olan "Mars'in Kilici" ni inceleme firsati buldum.

Çizimler bir tuhaf, bir çok yerde çok çok kötü diyebilirim.

Sanki çiizmlerin üzerinden tekrar geçilmis ve resimler photoshop ile büyültülmüs veya küçültülmüs.

Pek iyi anlatamadim ama Hüsnü Bey eski sayilar ile karsilastirdigini ve orada çizimlerin normal oldugunu söyledi. (Tam Lami'lik inceleme durumu)

Ilk 4 sayi çok iyi idi, çok kötü oldu bu durum.

Lami Tiryaki

Hasan'cim ilk üç sayiyi inceledim henüz. Turkuvaz Tarkan'larda boyut açisindan sorun yok. Eski sayilarin birebir aynisi, büyültme küçültme yapilmamis detayina kadar birebir ayni. Ancak renklendirmeyi yeniden yapmislar ve çok kötü yapmislar. Photoshop etkisi ondan kaynaklaniyor. Panellerde sürekli bir gece havasi var okuurken iç karartici duruyor. Eskinin o rengarenk kareleri yok. Çogu kostümlerin renkleri degistirilmis. Eski sayilarda çok renklilige özen gösterilmis yenide öyle bir sey yok. Ancak yine de hiç yoktan iyidir. Kagit kalitesi, baski kalitesi filan kurtariyor. Zaten düzenli bir Tarkan koleksiyonu için-epey epey epey bir masrafi göze alamayanlar için-baska sansta yok bundan sonra. Ben maceralarin yarisina sahibim ve buna ragmen serinin tamamini alacagim. Bu da böyle oldu iste.. Diger Tarkan basliklarinda daha detayli yorumlarim var.

Selamlar
Lami  

kalidor

Gittigidiyor'da bu Tarkan serisi görmüsünüzdür. Tam takim 1-229 sayi arasi 1,000 TL'den açildi. Eksik sayi yok ve ciltten çikma degil diye belirtilmis. Su an teklif yok ve hemen al fiyati da 1,650 TL. Fasiküller gerçekten de yürek hoplatiyor. Alana hayirli ugurlu olsun :-X

http://urun.gittigidiyor.com/TARKAN-TAM-TAKIM-BUYUK-FIRSAT_W0QQidZZ29096092

Crom! Ölüleri Say...

V

Fasüküllerin tadini albümlerden almak mümkün degil.Baska birseydi onlar. :) Bilgisayar destekli renk uygulamasi harbi siritiyor yeni Tarkan'imizda..
"İstemem,eksik olsun.."