HozComics 62 Nolu cilt çikti ve Swing ile Betty evleniyor

Başlatan darkwood, 05 Mart, 2010, 16:44:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Evet yanlis duymadiniz Hoz Comics Swing'in 62 numarali cildini ay basinda çikardi.
Üstelik bu cilltte Swing ve Betty nihayet evleniyor. Üstelik Çelik Blek ve arkadaslarida nikahta misafirleri..
Hoz Comics bir ilke imza atip Aksoy'da çikan sayilarda dahil edildiginda maceralarida yayinlayip tüm seriyi tamamlamis oldu.
Bu güzel seriyi tamamlayip çizgiroman severlere güzel bir jest yapan HozComics'e tesekkürler...
Darkwood Sakinleri..

s.b

Vay be! Swing'le Betty evleniyor ve nikah sahitleri de Çelik Blek ha. Pazar günü mutlaka Kadiköy yapmam lazim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Lami Tiryaki

Swing'in 62 numarali Hozcomics'den çikan albümüne fakli bir kapak koyacaklar diye epey endiselenmistim. Bu son sayida en azindan kapak hem güzel hemde olmasi gereken kapak oldu. 98 sayfalik son macerada Amerika bagimsizligini kazaniyor ve mutlu sonu yakaliyoruz. Swing Betty ile evleniyor, Çelik Blek ve arkadaslari da sahit filan ama gözünüzde büyütmeyin pek. Swing ve Betty'nin dügünü maceranin sadece son 3 sayfasinda yer aliyor. Kalan sayfalar son maceraya ait. esseGesse üçlüsünün dagildigi kendini çok ama çok fazla belli ediyor. Çizimlerde esseGese havasinin zerresi yok. En azindan dügün için ekstra bir 66 sayfa yapilabilirdi. Kizilmaske'nin 2 kitaplik Ormanda Dügün macerasini hatirliyorum da. Swing ve Betty'de bu kadarini hakediyordu bence.

Yine de kazasiz belasiz seriyi tamamladik. Bu kitapla birlikte, ilk maceradan itibaren Auborn Zaferi'ne kadar tekrar baslamislar. Spesiyal maceralara kadar, ben bu sayilari almayacagim. Ince kagit kullanimindan dolayi ne kadar iyi bir baski olursa olsun sayfanin arkasindaki resimler görününce verdigi keyif beklentinin altinda kaliyor. Kitaplarda editoryal, belgesel, magazin hiç bir sey yok. O nedenle rafimda Aksoy dahil bir kaç basimi birden duran bu maceralari tekrardan almaya gerek görmedim. Aksoy'un hakkini yememek lazim, Figen Turna'nin nahif filan da olsa sevimli editoryal muhabbetleri, iyi baskisi, Bonelli'nin ara basliklariyla Hoz'unkinden çok daha kaliteli bir seri. Serinin basina Aksoy'lari koydum oldu gitti...

Bir esseGesse serisini daha tamam(layacagi)ladigi için Hoz'u tebrik ediyorum.

Selamlar
Lami