Wasteland - Çorak Topraklar / Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 08 Mart, 2010, 08:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Ilke arkadasimiz yeni bir yayinin müjdesini verdi.

Yakinda bize detayli bilgi verecek.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Ilk sayidan 13 ve 26. sayfalarin örnegi...

[IMG]http://i45.tinypic.com/dowjuh.jpg[/img][IMG]http://i46.tinypic.com/bg7kms.jpg[/img]

Konu itibari ile ne anlatiyor bilmiyorum velakin kapaklarin dehset bir çekiciligi var...Ne de olsa Ben Templesmith...

Aslinda içide Templesmith yada Ashley Wood tarzi olsa daha iyi olurmus gibi geliyor ama okumadan da bir sey demek haksizlik...

Gerçek olan su bu yaz basi çizgiroman adina iyi bir hareket olacak gibi...

pizagor

Seneler evvel bir fabrika müdürü bana 'evlenen adamin isteki performansi yükselir' demisti...

Baksaniza Hasim Öz'e, ne kadar dogruymus bu tespit :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gambit

Ben bu tur yayinlara bayiliyorum. Degisik kesimlere hitap eden cizgi romanlari cikarma cesaretinden oturu de Hasim bey'e cok tesekkurler

Alacagim

gamlıbaykuş

Kapak sahane umarim içerigi de dolu doludur. Bekleyelim görelim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ilke

ben kapagi yollamadan gamlibaykus yollamis. tesekkürler gamblibaykus :)

gamlıbaykuş

Rica ederim! Vallahi arka kapaktaki yorumlar sahane. Su aralar yeni bir yayin iyi olacak. Yalniz bir sey dikkatimi çekti: Neden barkotta The Amazing Spiderman yaziyor...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Böyle siki bir post-apokaliptik çr'ye ihtiyacimiz vardi. Çok iyi olacak :)
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Vallahi de sahane bir sey bu  :)

Ilke, bu seriyi hangi kriterlere dayanarak yayinlamaya karar verdiniz ?

ilke

Kitabin barkodunu almadik daha. Onun için Spider-Man'in barkodu duruyor. Zaten Warren Ellis de yazamamisiz onu da düzelttik. Ama nasil bir seye benzeyecegini görmenizi istedim.

Kriter olarak da, aslina bakarsan yürüyen ölüler'i kiskandigim için yayinlamaya basliyoruz diyebilirim :) bu da o ayarda güzel bir seri. biraz mad max var, biraz politika biraz din. çizimler de siyah beyaz. Her ne kadar günümüz amerikan çizgi romani renkli olsa da Türkiye'de hala siyah beyazi daha çok seven bir kitle var. Onlari da Amerikan tarafina çekmek için güzel bir seri diye düsünüyorum. Umarim basarili olur. Bence gerçekten çok derin, çok güzel bi hikaye çünkü

hanac

Alıntı yapılan: ilke - 21 Haziran, 2010, 09:42:18
Kriter olarak da, aslina bakarsan yürüyen ölüler'i kiskandigim için yayinlamaya basliyoruz diyebilirim :)

Tahmin etmistim.  :)

Hatta neredeyse ayni cümlelerle yazmayi düsünmüstüm.

Ama yanlis anlasilmaktan korktum.

V

Hasim Bey, 1. sayinin çikisinin 1 Agustos'a ertelendigini bildirdi.. :(

"İstemem,eksik olsun.."

Oguz

Elime alip da okurken çok sikildigim, konuya ve karakterlere bir türlü isinamadigim, hatta bende bulunan yegâne cildi de okuyamayip, yarida biraktigim ilk Amerikan çizgi romani oldu.

Kisacasi ilk baska gerek çizimler, gerekse konu itibariyle çok ilgimi çekmisti ama okumaya baslayinca hiç begenmedim.

Yukaridaki görüsüm eserin orijinaline aittir. Umarim Türkçe baskisi daha çok ilgi çeker.

Ancak lütfen Walking Dead ile kiyaslamayin; çünkü Yürüyen Ölüler gerçek bir saheserdir.

ilke

Wasteland en sonunda bugün çikti! Ilk olarak Kadiköy'e ulasti!

Umarim bekledigimize deger!