Wasteland - Çorak Topraklar / Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 08 Mart, 2010, 08:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Underfined

Ilk cilt çikmis sanirim.Alan arkadaslarimiz varsa kitabin içerigi,boyutlar,baski kalitesi ve fiyati hakkinda bilgi verebilirmi.? Tesekkürler

hanac

Alıntı yapılan: Underfined - 01 Kasım, 2010, 20:24:42
Ilk cilt çikmis sanirim. Alan arkadaslarimiz varsa kitabin içerigi, boyutlari, baski kalitesi ve fiyati hakkinda bilgi verebilir mi ? Tesekkürler

Fuardan aldim ama henüz okuyamadim.

Çok hos bir baskisi var, fiyatini hatirlamiyorum.

HOZ'un Facebook sayfasindaki su not önemli:

Wasteland'in çizimlerine ilk basta isinamama, karakterleri birbirine karistirma gibi problemlerle karsilasabilirsiniz.

Sakin yilmayin, okumaya devam edin, hikaye 10 dakikaya kalmadan sizi içine çekecektir :)

ilke

Fiyat 15 TL, 160 Sayfa, Örümcek Adam boyutunda

Underfined

Tesekkürler ilke bey cevapladiginiz için.Dost Kitabevine veya Devr-i Alem Sahafa yollamissinizdir insallah.Haftasonu bi kizilay yapmak sart oldu :)

s.b

Ben dün aksam okumaya basladim. Hala bitiremedim. Simdi forumdan çikip kaldigim yerden okumaya devam edecegim. Eger uyuyakalirsam hepinize hayirli geçeler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Eveeeeet, kitabi bitirdim.

Farkli bir dünya ve farkli insanlar. Kiyamet sonrasi demeyelim de felakat sonrasi yeryüzünde kalan insanlarin hayatta kalma mücadelesi ve tabi ki birilerinin o garibanlar üzerinden nemalanmasi. Kimileri tanrilik idaasinda kimileri sadece karnini doyurmak pesinde.
Çizimini begenmedigimi söylemeliyim. Daha dogrusu bu tarz çizgileri ben begenmiyorum. Gerçi Yürüyen Ölüler de buna yakin bir tarz çizgiye sahip ama, o baska.

2.cildi bekliyorum. O zaman karar verecegim, tamam mi devam mi diye.

Underfined

Bugün almaya gittim aslinda ancak çizimleri hosuma gitmedi..O yüzden almadim onun yerine Sakli Yüz'ü aldim ama umarim oda beklentimi karsilar...

hanac

Forum 3 gündür sorunlu olduğu için kendime vakit ayırabildim.  :)

Çorak Topraklar'ı okudum.

Çizimleri çok değişik ama hikaye çok sağlam.

İlk 30-40 sayfayı okuduktan sonra hikaye sizi sarıyor ve çizimlere de alışıyorsunuz.

Şimdi şu sorunun cevabını merak ediyorum, 2. sayı çıkacak mı ?

İlke satışların çok kötü gittiğini açıklamıştı.

2. sayı çıkmazsa gerçekten çok yazık olur, hadi arkadaşlar bir şans verin Çorak Topraklar'a.

esattr

Ben ilk sayıyı ilk çıktığında aldım, şöyle hızlı bir karıştırdım önce beğenmedim ama sonra sindire sindire okudum ve şimdi heyecanla 2.sayıyı bekliyorum. İnşallah çıkar yoksa çok üzüleceğim  :-[

ilke

Devamı konusunda biraz desteğinize ihtiyacımız var arkadaşlar. Ne yazık ki Türk okuru fazla ısınamadı galiba Wasteland'e. Aslında gerçekten çok sağlam bir hikayesi var. Yayını hazırlarken hayretler içinde kaldım hep. Hatta şöyle diyimi, o kadar merak ettim ki o gazla 2 hafta içinde 3 cildi birden çevirdim :)

2. Cilt gelecektir diye düşünüyroum. Ama zaten şimdilik toplam 5 cilt çıkmış durumda. Kafamda 2-3 ayda bir yayınlamak vardı. 3 ay olacak sanırım :) Ama desteklerinizi bekliyorum. Bilenler bilmeyenlere anlatsın. Zaten önemli olan önsözü okutabilmeniz. Önsöz gerekli merakı uyandırıyor okuyucuda

tommikser

Fuarda almıştım. Hepsini daha bitiremedim. Fakat öykü çarpıcı. Yol hikayeleri gerçekten ilginçtir. Birde Mad Max tarzı eklenince adamı gerçekten dipsiz bir kuyuya çekiyor.

Ben birşeyi de anlamıyorum. Hakan Tacal'ın çizimleriyle neredeyse aynı. Ben yadırgamadım severim bu tarzı. Herkese anlatacam valla  :D

V

Bilim-kurgu,din,politika,kıyamet sonrası,kayıp bir cennetin aranış öyküsü..
Devamı için merak uyandırıyor.Çizimleriyle fanzin havası var.Devamını bekliyoruz.

"İstemem,eksik olsun.."

s.b

İkinci cildi merakla bekliyorum. Ama lütfen arayı uzatıp kitabı unutturmayın. Kitabı okuyanlar benim gibi merakla devamını bekliyor.

ilke

Şu neredeyse hiç satmayan çizgi romanımızla ilgili geçenlerde çok ilignç bir olay yaşadık. sizle de paylaşayım istedim. Bildiğiniz gibi İstanbul'daki gon'da marmara'nın da editörü olan Emre Yavuz çalışıyor. Geçen ay kapıdan Amerikalı bir hatun bağıra çağıra girmiş "oh my god"lar eşliğinde. noluyo falan derken koşup vitrinin önündeki çorak topraklar'dan bir tane alıp karıştırmaya başlamış.

biraz sonra ne olduğu anlaşılmış olayın. Kendisi çorak topraklar'ın çizeri Christopher Mitten'ın kız arkadaşıymış ve çizer dahil ikisinin de çorak toprakların türkiye'de çıktığından haberleri yokmuş. Neyse hatun bir cilt alıp Amerika'ya geri dönmüş. Aradan 1 hafta geçince facebook'tan bir mesaj aldım. Christopher Mitten'dandı ve dünyanın çok küçük olduğundan bahsediyordu. Ayrıca edisyonu çok beğenmiş, özellikle balonlar için bizim kullandığımız fontun orijinalinden çok daha iyi olduğunu belirtmiş ve türk okuyucusuna selam söylemiş.

Küçük bir anektod ama benim için gerçekten çok büyük. sizle paylaşmak istedim.

tommikser

İlke sanırım biraz sorunumuz ön yargı ben çıktığı gün aldım ve okudum geçen dediğim gibi Hakan Tacal çizgilerini garipsemeyen birisi kesinlikle beğenir.

Bende başta garipsedim ve de öyküyü okuduktan sonra bayıldım. Tek korkum sanırım devamını basmayacaksınız.

Şöyle 100 tane falan basarsanız sonuncuda olsam benim ismimi ekleyim emi.