Wasteland - Çorak Topraklar / Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 08 Mart, 2010, 08:48:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hoz

hozcomics'te hoz durmadıkça hiçbir yayın durmaz...
ama gecikebilir... :)

tommikser

Çok güzel demek okumaya devam.

Haşim bey şu Nathan işini çözüp bir rahatlatsanız bizi nasıl olur ? ;D

hoz

simdilik yok öyle birşey...
sizinle ne zaman görüşcez...
(kibarlığım tuttu :))

tommikser

İstanbul'a gelince size uğrayacağım. Bu arada vebali bende kalmasın Yıldırım beyle haberleştim italya'daki mail adresini verdi, sizinle görüşmeyi çok istiyordu.

2-3 kere aradım hiç bulamadım sizi. Sizden çok memnun haberiniz olsun. Aman hep keyfiniz yerinde olsun efendim :D

ilke

Çorak Topraklar'a devam kararı kesin olarak alınmıştır.

hanac

Alıntı yapılan: ilke - 05 Ocak, 2011, 17:28:26
Çorak Topraklar'a devam kararı kesin olarak alınmıştır.

Süper haber verdin İlke.

Teşekkürler HOZ.

kahramanlarsinemada

haysat

Bu habere bende sevindim.
Çorak toprakları Hasan'la beraber almıştık fuardan,ama okumak nasip olmamıştı sitede problem olduğunda Hasan fırsattan istifade okudum  şöyle güzel böyle güzel dediğinde bende o gece dayanamayıp okumaya başlamıştım.
Gerçekten konusu başlarda uçuk geliyor bu ne ya falan diyorsunuz ama okudukça konu sarıyor insanı ve merak yavaş yavaş doruğa çıkıyor.
Farklı bir karekter ve bir o kadar esrarengiz başka bir karekter ayrılmak zorunda oldukları bir kasabaları ve peşlerindeki ne olduğu belirsiz yaratıklar.Karşılaştıkları bir konvoy ve taşıdıkları yükleri,heyacanın her saniye artığı bir tempo.
Finalde kahramanlarımızın ve yanındakilerin varmak istedikleri yerede dostça karşılanması ve sonra esirlerlerin konulduğu yere gönderilmeleri,ve kendilerini bekliyen tehlikenin göründüğü kare.
2. sayı ne zaman çıkıyor ya.....
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

emre

Az önce tamamladım okumayı, öncelikle İlke Keskin'in cildin başında ki açıklamaları çok aydınlatıcı olmuş. Sıkılmadan okudum ve bitirdim, hoşuma gitti ve ikinci sayısı için beklemeye bende başladım. Tek sıkıntım son sayfada Kumyiyenlerin konuşmalarından bir kısmını anladım ama bir kısmını anlayamadım. Kafama takıldı çözene kadar rahatlayamam. Tabi siz çözmüş iseniz okumamış olanları kızdırmamak adına özel mesaj ile banada söylermisiniz:)

kalidor

Çorak toprakları taa askerlik öncesi dört gözle bekliyordum. Henüz almadım ama sırf post-apokaliptik türe olan ilgimden dolayı müptelası olacağımı düşünüyorum. Umarım periyodik olarak çıkar.
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Uzun süre direnmemin sonunda (forumda yazılardan geleceğinin pek parlak olmadığını düşünüyorum) Çorak toprakları aldım ve okudum. Konu süper mi? Değil. Bildiğimiz felaket sonrası yeni düzen ve yaşamaya çalışan insanlar öyküsü. Çizimler nasıl? Çok iyi değil. Hele dergi siyah beyaz olunca biraz daha sırıtıyor. Peki kötü mü? Değil. Okunabilir, tat alınabilir bir eser. Postapokaliptik film ve kitaplara çok fazla yeni bir şey katmıyor, ama dibe de vurmyor, kendini okutuyor.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: rumar80 - 19 Şubat, 2011, 22:57:53
    Uzun süre direnmemin sonunda (forumda yazılardan geleceğinin pek parlak olmadığını düşünüyorum) Çorak toprakları aldım ve okudum. Konu süper mi? Değil. Bildiğimiz felaket sonrası yeni düzen ve yaşamaya çalışan insanlar öyküsü. Çizimler nasıl? Çok iyi değil. Hele dergi siyah beyaz olunca biraz daha sırıtıyor. Peki kötü mü? Değil. Okunabilir, tat alınabilir bir eser. Postapokaliptik film ve kitaplara çok fazla yeni bir şey katmıyor, ama dibe de vurmyor, kendini okutuyor.

Bu kitabı bir kaç kez almak istedim ama her seferinde kitabı inceleyince vazgeçtim. Özellikle çizimleri hiç beğenmedim. Almayı düşünenlerin şevkini kırmak istemem sonuçta bu zevk işi, benim beğenmediğimi başkası beğenebilir ama benim şahsi düşüncem Hoz Comics Wasteland, çekirdek ve bu gibi eserlerle riske gireceğine satılan serilerin (Örümcek, Tom Braks) düzenli yayınına ağırlık verse daha iyi olur.

kalidor

Wasteland uzun süredir beklediğim bir çizgiromandı. Çizimleri pek iyi değil hatta bazı yerlerde anlamak için biraz çaba da sarfetmek gerekiyor. Ama konu olarak fena değil ve görünüşe göre  içiçe farklı hikayeler barındırıyor. Zaten uzun soluklu bir seri olmayacağı yazarı tarafından da belirtilmiş. Altan abi de şu an itibariyle satışların fena olmadığını ve devamının geleceğini söyledi. Diğer cildin daha sürükleyici olacağını düşünüyorum.
Crom! Ölüleri Say...

pukay

Diğer ciltten haber var mı acaba ? Sonuçta böyle alternatif hikayelerde lazım türkçeye çevrilmesi gereken.

rumar80

Satışı çok kötü gittiği için Hoz comics'in ne yapacağı belli değil. Bir ara ne olursa olsun yayınlayacağız deniyordu ama......