Ynt: Görmemisin Dükkani Olmus...

Başlatan mr.yer6, 29 Mayıs, 2010, 01:34:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mr.yer6

Geçen günlerde yolum Istanbul'a düstü... Kisitli zamanimi degerlendirmek için Kadiköy'e uzanip çizgiroman sahaflariyla ünlü pasajina ugradim..

Yillardir aradigim Süper Gordon'lari (Uzay) bir saticinin vitrininde görünce istahim kabardi ve solugu içerde aldim..

Önce ciltlere (7-8 cilt vardi) tanesi 40 lira dediler.. Fasiküllere ise 15 lira...

Ben ciltler ve fasiküllerin durumunu kontrol ederken satici gözümdeki pariltiyi mi çözümledi bilemiyorum, "galiba az fiyat söyledim" diyerek birisini aradi..

Yeni fiyatlar dudak uçuklatacak cinstendi dogrusu.. Telefondaki satici dükkandakiler haricinde, elinde kondisyonu çok iyi durumda tam seri bulundugunu ve 2500 liraya bana birakabilecegini, ama eger dükkandakileri almaya karar verecek olursam 1850 liraya birakabilecegin isöyledi..

Evet, bu seri gerçekten çok degerlidir ve Süper Gordon diyince akan sular durur benim için ama, bu "akan suyun" kaynagi da degirmen degil.. Elim bögrümde, hüsran ile ayrildim oradan..

kalidor

Dükkan sahiplerinin bazilari biraz insafsiz oluyorlar. Yani tabiiki nadir sayilarin bir degeri vardir ama sonuçta Türkiye gibi bir ülkede bir seriye 2500 TL vermekte bütçeyi oldukça sarsacak bir karar olur. Sevgili Kagan senin bahsettigin sanirim gittigidiyor.com'da satilan Conan. Halen duruyor ve 250 TL :D Ilk sayi olsa anlarim da  bir sayiya 250 TL istemekte komik :P
Crom! Ölüleri Say...

aaciltan

Maalesef bugüne kadar bizleri gerçekten de ayakta sagilacak inek gibi gördüler. Lütfen bu tür saticilar dünyanin en nadir parçalarini bile satsalar ragbet etmeyelim arkadaslar. Parasi olan da bu fahis fiyatli mallari almasinlar.
Bu satislari yaptiklari zaman saticilarin popolari yükseliyor ve bizleri kaziklamaya devam ediyorlar.
Protesto edelim bu en büyük zevkimize limon suyu sikanlari....

Ramzy

Ben de birkaç defa abartili fiyatlara denk geldim. Sebep basit aslinda, saticisi çizgi romani sevmeyen sahaftan çizgi roman almamak gerekiyor, söylenildigi gibi, yalnizca kazik atma amaci güdüyor ne yazik ki böyle yerler.

srvtsnr

Benim de izmir de yasadigim bir olay vardi
bir çizgiroman saticisina sattigi roman nin baska bir yerde daha uygun fiyatla satildigini söyleyince
adam beni dükkanin dan kovarcasina davrandi
son duyumlarin o adamin hala bulunmaz hint kumasi olmadigini anlamamis olmasi
ama gene de gün geliyor baska saticilar tarafindan bizde kandiriliyoruz

Peki arkadaslar alacagimiz kitabin fiyatinin normal olup olmayacagini nasil tespit edecegiz
yönetim de ki arkadaslar bu konuda bize yardimci olsalar
ayri bir bölüm altinda
romanin fiyati durumu ve kondisyonu 
bilgisini bulundursalar
Ben bir sihirbazim ama önce kendimi kaybettim.

Ramzy

Izmir'deki yer neresi, merak ettim. Özelden de söyleyebilirsin.

darkwood

Sifir Kitaplar genelde gazete bayi ve büyük kitapçi, alisveris yeri v.s. yerlerde etiket üst satis fiyatindan satilmaktadir..
Kadiköy çarsisi gibi bu isin erbabi sahaflarin bulundugu yerlerde bu kitaplar %20-30 indirimli alinabilir.
Ikinci eller ise kitabin yasina, kondisyonuna ve baski adetinin çok veya az olmasina göre çok degisik fiyatlarda satilabilir.
Bu konu ile yakindan ilgilendigimden 2.el bu kitaplarin ortalama fiyatlarini merak eden arkadaslar ise özelden mesaj atabilirler..
Darkwood Sakinleri..

V

Alıntı yapılan: srvtsnr - 17 Ekim, 2010, 17:49:28

Peki arkadaslar alacagimiz kitabin fiyatinin normal olup olmayacagini nasil tespit edecegiz
yönetim de ki arkadaslar bu konuda bize yardimci olsalar
ayri bir bölüm altinda
romanin fiyati durumu ve kondisyonu 
bilgisini bulundursalar

Konu ile ilgili özel mesaj atarsaniz,yardimci olmaya çalisiriz arkadaslar.Ekspertizlik amaci gütmedigimiz halde,

konu ile ilgili bir baslik açar ve bize güvenen insanlarin maddi-manevi  zararlarina istemeden sebep olusak eger

bizde üzülürüz..

"İstemem,eksik olsun.."

hacibabs

Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda görüyorum ki sadece alıcılar fikir ve görüşlerini belirtmiş ve ben de  bir çizgi roman sahafı olarak başka bir bakış açısı belirtmek isterim.
    Öncelikle belirtmeliyim ki eski kitapların bir satış kataloğu olmadığına göre fiyat belirlemede en önemli kriter kıyaslama olacaktır.Örnek olarak Zagor fasikül 1.sayı son 10 yılda 3-4 defa internete düştü her seferinde de 250.-tl altına gitmedi demek ki talebi çok.100 sonrası fasiküller ise yine sitede kondüsyonuna göre 5 ila 15.-tl arasında fiyat isteniyor ihtiyacı olanlarda 10.-tl civarında alım yapıyorlar.Bu durumda temiz durumda bir 385 adetlik Karakoç fasikül takıma tane 15.-tl istemek çok normal yani yuvarlak 6000.-tl.Unutmayın ki bu fiyatlara satıldığı takdirde ederi budur.Ben esnaf olarak fasikül takımlara bu fiyatı uyguluyorum ve her ihtiyacıda karşılayamıyorum.
     Diğer konu örneğine bakalım Uzay Gordon takım olarak çok zor bulunan parçaları bile nadir çıkan kitaplardır.Bu yüzden fasikül başına 40-50.-tlyi görmekte.Bu da 58 fasiküllük bir takım için 2500.-tl demektir.Daha yeni bir takımı bu fiyata sattım.Cilt takımı ise bulunması daha zor olup 12 cilttir ve içindeki fasikül miktarı 48 adettir devam eden 10 fasikül cilde girmemiştir.Bulunma zorluğu nedeniyle bende olsa yine 2500.-tl isterim.
      Bu fiyatlar temiz 10 üzerinden minimum 8 alacak kitaplar için geçerlidir.Benim müşterilerim bilinçli ve piyasayı takip eden  tabiki ekonomileri rahat olan insanlar.Koleksiyonculuk böyle bir şey aradığınızı bulduğunuzda bazen düşündüğünüzünden üstünde fedakarlık yapabilirsiniz.
       Umarım bu bakış açısı size bir görüş sağlamıştır.
       Sevgiler.
Tayfun ALEMDAĞ