Ynt: Büyülü Rüzgar Yeni Sayilar

Başlatan aaciltan, 14 Temmuz, 2010, 00:12:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aaciltan

Italya'da Büyülü Rüzgar 128 çikti... Pesindeyiz Italya.. sana yetisiyoruz..
Büyülü Rüzgar'i seviyoruz...

rumar80

Böyle güzel bir dizinin İitalya'da iki ayda bir yayınlanmasıina anlam veremiyor insan. ???

pizagor

Büyülü Rüzgar'ın Aiwass'ın Dönüşü hikayesini okudum... Büyülü Rüzgar'ın o ilk 50 sayısının güzelliğini taşıyan 102. sayıyla başlayan uzun bir hikaye... Bu ayki sayıyla da devam edecek...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

darkwood

Az önce Büyülü Rüzgar Cilt 107 "Çinli Vampirleri" okudum. Hikaye çok güzeldi.
Büyülü Rüzgar seçme konuları ve doyurucu 128 sayfalık hikayeleri ile bağımlılık yapmaya başladı. Son bir haftada 10 adet cildini okudum.  :)
Bu arada bu Vampirli kitabı okuyunca aklıma Dampyr geldi. 20.sayı ne zaman geliyor.
Unutmayalım, unutturmayalm.  8)
Darkwood Sakinleri..

NIC

Büyülü Rüzgar ın bitmesine az kala eski sayılara tekrardan başladım

Pek çok ayrıntıyı unutmuşum,iyi oldu tekrar okumak.Lal kitap son sayıda bir süpriz yapıp Almanak tarzı,iç sayfa yazılarıyla desteklemeli  son sayıyı.

Şu an Hogan ın canavarını okuyorum,Frisenda bildiğin çılgın atmış,uçmuş çizerken,hastası oldum çizimlerin.Yalnız İnci Aslıer ozaman fark etmemiştim ama Frisenda için bayan yazmış ve kocamaan bir hata yapmış  :-\

Kitaptan muhteşem kareler

darkwood

Alıntı yapılan: NIC - 23 Aralık, 2012, 16:14:51
Büyülü Rüzgar ın bitmesine az kala eski sayılara tekrardan başladım

Pek çok ayrıntıyı unutmuşum,iyi oldu tekrar okumak.Lal kitap son sayıda bir süpriz yapıp Almanak tarzı,iç sayfa yazılarıyla desteklemeli  son sayıyı.

Lal'in Zagor,Martin mystere ve Mister No'nun normal almanak sayılarının  yazılarını kırpıp sadece çizgiromanlarını bastığını düşünürsek, bu bayağı zor bir olasılık olarak görünüyor.

Alıntı yapılan: NIC - 23 Aralık, 2012, 16:14:51

Örnek çizimler ise gerçekten güzel, özellikle bina tasvirleri müthiş olmuş..
Darkwood Sakinleri..

yunusmeyra

daha önce bir başka başlıkta "büyülü rüzgar" serisinin bitmesi dolayısıyla pek çok kişininde aklına bir şekilde geliveren ve hayata geçerse hoş bir sürpriz olacak bir hayalden bahsetmiştim..arkadaşlarında dediği gibi "almanak" tarzı yazılarla zenginleştirilen bir sayıdan çok "hoz" comics'in "essegesse" için yaptığına benzer bir "almanak" veya özel sayı olsa diye hayal etmiştim..yazar ve çizerlerle ilgili röportajların,büyülü rüzgarın yayın hayatında italya'da getirdiği yeniliklere dair yazı ve incelemelerin olduğu,inci aslıer'in önemli yazılarından kolajların olduğu,dönemi yansıtan önemli dipnotlerın v.s. verildiği bir özel baskı..çünkü büyülü rüzgar" daha 3 yaşını devirirken "lal yayıncılık editörlerininde altını çizerek belittikleri bir gerçeği başarmıştır "kahramanımız"..seneler sonra bir "fumettinin" ve daha doğrusu seri bir çizgi roman kahramanının albümleriyle  tutulduğunu ve yaşayabileceğini göstermiştir..10 sene daha önce tanınmayan bir çizgi roman kahramanının kesintisiz olarakta yayınlandığı düşünüldüğünde umut verici bir başarıdır..hele hele "büyük bütçeli" yayınevlerinin bir çok seri ve kitabımn sürekliliğinin arkasında durmayı resmen "gereksiz" gördüğü piysa şartlarında bu "lal yayıncılık" şirketinin ve okurların bir başarısıdır.."her şeye rağmen"..  :)  :)  :)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

DAMPYR

kaldı 10 sayı bittikten sonra belki diğer yayınlarınıda (Maxi,spesial) yayınlarlar diyeceğim ama başka yayını yokki.(ilk 100 sayı ve sonra 2 ayda bir 31 sayı daha yayınlanmış).. :( :'( :-\

kalidor

Baştan başlayıp tekrar okuyun sayın Kızılmaske, 130 sayı her gün okusanız 4.5 ay eder ;)
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Alıntı yapılan: kalidor - 24 Aralık, 2012, 08:14:05
Baştan başlayıp tekrar okuyun sayın Kızılmaske, 130 sayı her gün okusanız 4.5 ay eder ;)
Sadece bunda değil diğer çizgi romanlarda da baştan başlayıp yine okuyorum.unuttuğum için çok zevkli oluyor.büyülü arda daha tamamlanmadı daha 10 sayı var tamamlanmasına.... ::) :D ;)

NIC

Büyülü Rüzgar 53-54. sayı on üçüncü ayın oğlunu okudum ve Frisendaya bir daha hayran oldum

Fetterman katliamını gerçek ve kurguyu mükemmel şekilde harmanlayıp bir peri masalı gibi anlatmış Manfredi,acaip lezzetliydi

darkwood

Alıntı yapılan: NIC - 09 Şubat, 2013, 18:30:34
Büyülü Rüzgar 53-54. sayı on üçüncü ayın oğlunu okudum ve Frisendaya bir daha hayran oldum

Fetterman katliamını gerçek ve kurguyu mükemmel şekilde harmanlayıp bir peri masalı gibi anlatmış Manfredi,acaip lezzetliydi

Büyülü Rüzgar ı seri çabuk bitmesin diye ara vererek ve  karışık olarak okuyorum, sanırım bu güne kadar 70 e yakın kitabını okudum. 53-54 nolu bu maceralarını yeni okudum, gerçekten çok etkileyiciydi.

Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Büyülü Rüzgarın finaline az kaldı.son sayının epey heyecanlı olacağını düşünüyorum.nasıl bir sonla bitecek acaba... ??? ::) :D

darkwood

Alıntı yapılan: KIZILMASKE - 18 Haziran, 2013, 21:44:42
Büyülü Rüzgarın finaline az kaldı.son sayının epey heyecanlı olacağını düşünüyorum.nasıl bir sonla bitecek acaba... ??? ::) :D
Hikayelerin gidişine bakılırsa mutlu bir son beklemiyorum açıkçası, hatta geleceğe yönelik yatırım amaçlı hikayenin sonu açık bile kalabilir.  :P
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

yani Karavan türü bir sonmu bekliyorsun Mesut.olabilir ilerde gerekirse devam ettirmek için yapabilirler... ??? ::) :)