V'nin izledikleri

Başlatan V, 01 Temmuz, 2010, 00:47:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Kariyerinde bir düşüş dönemi yaşıyor James McTeigue.. :(  V for Vendetta'dan sonra dişe dokunur bir iş çıkartamadı malesef.

Filmdeki "Poe" karakterini ben de dahil hiçbir Poe fanının beğendiğini zannetmiyorum.Tam bir hayal

kırıklığı oldu bu film benim için.Üstadın kemikleri sızlamıştır mezarında..

"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

Yeni izledim bu filmi. Benim gibi Poe hayranı olan birinin filmi sevmesi çok zor. Bir kere  John Cusack'ın ruh verdiği Poe ile kafamdaki Poe'nun yakından uzaktan ilgisi yok. Tamamen bambaşka biri.

Aslında harika bir konusu var filmin. Poe, öykülerinden esinlenen bir katili yakalamak için polisle işbirliği yapıyor. Bu güzelim konu boşa harcanmış. Çok daha karışık, sürükleyici ve akılda soru işaretleri bırakıp kendisini bir iki kez daha izlettirecek bir kurgu beklerdim. Beklerdim ama beklemekle kaldım yalnızca.

Yine de sonuna kadar izledim. İlle de izlemek isteyen, merak eden izlesin tabii ama bu filmin yerine elli tane film tavsiye edebilirim hiç düşünmeden. From Hell'i izlemediyseniz onu izleyin derim mesela. Hatta izlediyseniz de bir kere daha izleyin Kuzgun'u seyredeceğinize.

hanac

Çok büyük bir önyargı ile filmi izlemeye başlamıştım.

Nedense aklımda "Van Helsing" tarzı bir film beklentisi vardı.

Film iyi başlamadı ama ilerledikçe çok iyi olmaya başladı.

Tamam bir başyapıt değil ama bayağı iyi bir film olmuş.

hanac

Ridley Scott'un bu filmi çektiğine inanamıyorum.

Herhalde asistanı falan çekmiştir.

Game of Thrones'un herhangi bir bölümü bile bu filmden 3-5 gömlek iyidir.

Russell Crowe'da tam bir odun arkadaşım.  :)

Notum 2.37 /10

V

Grudge Match

Sylvester Stallone ve Robert De Niro'yu ringde karşı karşıya getirmek  kimin fikriydi bilmiyorum ama

izleyeceğiniz şey bir boks filmi değil,vasat bir drama sadece."Jack LaMotta"  ve "Rocky Balboa" karşı karşıya

olsaydı çokşey farkeder miydi bilmiyorum ama bu seksenlerin mirasını, hatırasını sömürme kültürü

baymaya başladı hepten. Kim Basinger'in içler acısı halini söylemiyorum bile.Geldik notumuza:

5.5/10..
"İstemem,eksik olsun.."

Harun Ça

Kızgın Boğa'yla İtalyan Aygırı'nın karşılaşması güzel olabilirdi.

hanac

Alıntı yapılan: V - 05 Mart, 2014, 21:31:18
Grudge Match

5.5/10..

Bak şimdi hayalkırıklığına uğradım, çok büyük beklentim vardı.

imdb notu daha yüksek ama ben dayanamam bunu seyrederim.

http://www.imdb.com/title/tt1661382/?ref_=nv_sr_1

V

Big Bad Wolves

İsrail yapımı bir suç filmi.Bir dizi çocuk cinayeti, üç adamın yollarının kesişmesine sebep olur. Cinayetlerin baş şüphelisi olan bir din öğretmeni, önce tutuklanır, ancak bir polis hatası yüzünden serbest bırakılır. Kanun dışı metotlarla yoluna devam etme kararı alan bir polis,çocuğu öldürülen bir baba ve masum olduğunu iddaa eden öğretmen yüzleşecekleri mekana çekilirler..

Farklı bir ülkeden(ki o ülke sinemasına hayli yabancı olduğım İsrail)  polisiye gibi hayli iddialı,zor bir türe ilişkin filim izledim

ve memnun da kaldım diyebilirim.Polisiye olarak çok enteresan değil ama karakterler, oyunculuklar, diyaloglar hayli iyiydi.

Polisiyede farklı bir tat arayanlara tavsiye edilir.Puanım mı?

7.0/10..

"İstemem,eksik olsun.."

V

"Inside Llewyn Davis"-Sen Şarkılarını Söyle-

Yer 1960'lı yılların Amerikası, New York. Manhattan'ın hareketli müzik piyasasında tutunmaya çalışan genç Llewyn Davis, hayatını müzikle kazanmak ve sanatını icra edebilmek için her yolu denemektedir. Halkın önünde saygın bir yere sahip olmak isteyen Davis, bir yandan da şehrin acımasız koşulları altında yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Fakat başını sokabileceği bir evi olmadan eski kız arkadaşı Jean Berkey'in kanepesiyle, kız kardeşinin kendisinden yakınmaları arasında gidip gelir. Dönemin önemli menajerlerinden Bud Grossman'a müziği, plağının bir kopyasını dinletmek tek hedefidir...
Coen Kardeşler'in müzikle dramı harmanladıkları film ünlü folk müzik sanatçısı Dave Van Ronk'un hayatından ilhamla yola çıkıyor. 2013 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye için yarışan filmin başrolünde Oscar Isaac yer alırken, kendisine Justin Timberlake, John Goodman ve Carey Mulligan eşlik ediyor.

Coen kardeşlerin elinden çıkma bir drama yok demem ama kara film ve komedide daha başarılı oldukları aşikar.Bir dönem filmi olarak hayli başarılıydı.
Folk müziği benim için birşey ifade etmese de film boyu dinlemek rahatsızlık vermedi.Sadece  John Goodman için bile izlemeye değer.Bu arada Coen'lerin efsane filmi  Fargo'nun dizi olarak bu yıl döneceğini öğrenmiş oldum..Filme(Coen'lere) bu film için notum:

7.5/10..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 06 Mart, 2014, 09:54:07
Bak şimdi hayalkırıklığına uğradım, çok büyük beklentim vardı.

imdb notu daha yüksek ama ben dayanamam bunu seyrederim.

http://www.imdb.com/title/tt1661382/?ref_=nv_sr_1

Grudge Match'i izledim.

Eğlenceli bir film idi, 6.12 /10

hanac

Alıntı yapılan: V - 28 Ocak, 2011, 00:00:16

Konu olarak bu film Raging Bull'a hayli yakın olmakla birlikte,özellikle Mark Wahlberg vasat oyunculuğu filmi hayli sıkıcı bir atmosfere sokuyor. Filmi sırtlıyıp finale taşıyan kişi ise Christian Bale  kesinlikle.Sadece onun oynadığı planlar için filme kefil olabilirim.
Yönetmen David O. Russell'ın filme katkısı "sıfır" düzeyinde.Vasat bir Tv dizisi planları ve kurgusundan öteye geçememiş yönetmen
bu filmiyle.Kimbilir  Mark Wahlberg'in  vasat oyunculuğunu da yönetmenin kötü oyuncu yönetimine mi bağlasak acaba diye düşünüyorum.
V arkadaşıma kelime kelimesine katılıyorum.

Christian Bale döktürürken (netekim Oscar'ı da almış), Mark Wahlberg odun seviyesinde bile olamamış.

Gerçek bir hikayeden alınma deniyor ama senaryo epey bir değişikliğe uğramış.

Kavgalar çok heyecanlı değil, boks filmi olduğu için cepten yiyor.

Malum boks filmleri bitmez, yakında (2015 de) Robert De Niro'da boks antrenörü rolüyle sinemaya geliyor.

Hands of Stone

http://www.imdb.com/title/tt1781827/?ref_=nm_flmg_act_2

V

POMPEII..

Resident Evil ve Death Race gibi filmlerin yönetmeni Paul W.S. Anderson'ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini Kit Harington, Kiefer Sutherland ve Emily Browning paylaşıyor.

Anderson sadece özel efektler üzerinde yoğunlaşmış belli ki.Öykü tamamıyla klişeler dizisi.Dövüş koreografileri filmden beklenenin altında.Bir de oyuncılıklar vasat olunca..Özellikle Kiefer abimizi 24 dizisi haricinde şöyle esaslı bir filmde izleyemeyecek miyiz acaba?

6.0/10
"İstemem,eksik olsun.."

V

The Man From U.N.C.L.E..

Soğuk savaş dönemi casusluk hikayeleri hepinizin malumudur ki yüzlerce romanın ve filmin konusu olmuştur.

Bunlardan en önemlisi James Bond serisidir ve Bond efsanesi soğuk savaş dönemi bittikten sonra da kendisine

yeni mecralar bularak yoluna devam etmiştir.

The Man From U.N.C.L.E. , soğuk savaş döneminin en önemli tarafları Rus ve Amerikan ajanlarının ortak çıkarlar doğrusunda casusluk yapması yani

birlikte çalışmaları fikriyle ortaya atılmış ve Guy Ritchie gbi bir ustanın eline teslim edilmiş.

Ritchie bizi hiç şaşırtmadan ,kendi tarzına uygun James Bond ile Austin Powers arası bir filme imza atmış.İyi de yapmış.Baştan sona keyifle izleniyor film.

Seri haline gelmesini bekliyoruz..

8.0/10
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Bu film 60'li yollarda yayınlanan aynı adlı diziden uyarlama. Dizide baş rolleri Robert Vaughn ve David Mac Callum oynuyordu.
   Dizi tutunca Girl form U.N.C.L.E. adlı spin off dizisi de yayınlandı.

V

Diziden haberim yoktu.

Diziyi izledin mi Umar? Komedi öğeleri var   
mıydı? Yoksa Ritchie 'nin tarzıyla mı alakalı bu durum.
"İstemem,eksik olsun.."