Dampyr Sohbet Odası

Başlatan darkwood, 25 Kasım, 2009, 21:07:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ralph

Arkadaşlar Dampyr'e başlama niyetim var. Sırasıyla orijinal sayıları atlamadan hangi yayınevinden, hangi serilerden başlamamı önerirsiniz?

alan ford

Direkt Oğlak 'ın 1 numarasından başlamanızı öneririm. Dampyr'in hem takım arkadaşlarıyla hem de kendiyle tanıştığı güzel bir maceradır. Tavsiyem bulabilirseniz ilk on iki macerayı (yani ilk üç cilt ) fasikül olarak almanız , kapakları güzeldir çünkü. Sonrasında Oğlak'ın yayımladığı 21. cilde kadar ana seri devam eder ki orijinal 84. sayıya tekabül eder. . Çizgi Düşler  buradan devam ediyor yayımlamaya.

Oğlak'ın yayımladığı 22. cilt ise Speciale 1-2-3-4 maceralarını içeriyordu. Çizgi Düşler bu seriye de Özel Seri adı altında devam ediyor.

Çizgi Düşler'in yeni başladığı Maxi serisi ise şu an 5. ciltte yanılmıyorsam. Beğenirseniz bu speciale ve maxi'ler de girişirsiniz ama ana seriyle başlamak en iyisi bence.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Ralph

Alıntı yapılan: alan ford - 23 Nisan, 2015, 20:39:55
   Direkt Oğlak 'ın 1 numarasından başlamanızı öneririm. Dampyr'in hem takım arkadaşlarıyla hem de kendiyle tanıştığı güzel bir maceradır. Tavsiyem bulabilirseniz ilk on iki macerayı (yani ilk üç cilt ) fasikül olarak almanız , kapakları güzeldir çünkü. Sonrasında Oğlak'ın yayımladığı 21. cilde kadar ana seri devam eder ki orijinal 84. sayıya tekabül eder. . Çizgi Düşler  buradan devam ediyor yayımlamaya.

Oğlak'ın yayımladığı 22. cilt ise Speciale 1-2-3-4 maceralarını içeriyordu. Çizgi Düşler bu seriye de Özel Seri adı altında devam ediyor.

Çizgi Düşler'in yeni başladığı Maxi serisi ise şu an 5. ciltte yanılmıyorsam. Beğenirseniz bu speciale ve maxi'ler de girişirsiniz ama ana seriyle başlamak en iyisi bence.

Şöyle üstünkörü bir aramayla ciltleri bulabildim ama fasikülleri bulamadım... Fasikülleri bulamazsam ciltlerle başlarım. Teşekkür ederim yardımlarınız için. Cüzdan biraz nefes alsın, Dampyr'i de tamamlayayım hemen.

Ahmet Oktay

Oğlak seriye fasikül olarak başlayıp, ciltlerle devam etti. İlk 12 sayı fasiküller halinde yayınlandı, sonradan yayına cilt usulü devam edilince bu 12 fasikül de 4'er sayılık 3 cilt halinde yayınlandı. İlk 12 sayıyı bende fasikül halinde topladım diyebilirim, birkaç eksiğim var. Oğlak'ın ciltlerde yaptığı kapak katliamından dolayı fasikül daha iyi :)

Ralph

Alıntı yapılan: Ahmet Oktay - 23 Nisan, 2015, 23:28:37
Oğlak seriye fasikül olarak başlayıp, ciltlerle devam etti. İlk 12 sayı fasiküller halinde yayınlandı, sonradan yayına cilt usulü devam edilince bu 12 fasikül de 4'er sayılık 3 cilt halinde yayınlandı. İlk 12 sayıyı bende fasikül halinde topladım diyebilirim, birkaç eksiğim var. Oğlak'ın ciltlerde yaptığı kapak katliamından dolayı fasikül daha iyi :)

Yine de pek fena değil kapakları... Büyülü Rüzgar'ın ciltli halini gördükten sonra hele şükrettim! (:

Yine de fasikülün tadı bambaşka tabi

Nemo

sayi 180- Kurjak'in Oglu

Kurjak, ruyalarinda olen oglu Miklos'u gormektedir. Oglu, Balkan savaslarinda gercekten olmus mudur yoksa onu ruyasinda gormek bir nevi yardim cagrisi midir?

Özel Alfa Ajanı

Nemo

181- Nefretin Uzun Gecesi

Iowa'da Winter isimli kasabaya firtina yaklasmaktadir. 50 yil once de ayni bolgede cok buyuk ve yikici bir kasirga olmustur. Harlan ve Anyel, yillar onceki firtinada kaybolan insanlari ve su anda yakinlasmakta olan tehlikeyi arastirmak icin orada olacaktir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

182- Kara Boyutta

Harlan ve dostlarinin manevi evlat edindigi Ljuba, artik Kayip Adimlar Tiyatrosu'nda yasamaktadir. Fakat geceleri kabuslar gormekte ve esrarengiz gece efendisi Thorke'un etkisi altina girmektedir. Ljuba'nin cekici matematik hocasi, kizin bu halini kesfedince, Harlan'a haber verir. Harlan, olayin sirrini cozmek icin Kara Boyut'a gitmeye karar verir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

183- Cehennemi Diktatorluk

Harlan, Kurjak ve Tesla, daima asilerin yaninda yer almaya hazirdirlar. Bu kez, General Zefon ve Kont Straygor'a karsi Kara Gozculerle yan yana savasirlar.

Özel Alfa Ajanı

Mrtekin

çizgi düşlerin cilt 4 ünde bulunan boselli/genzianella ikilisinden gelen "rüya avcıları"nı okudum şu an.

çizimler gerçekten enfes.

ama boselli üstad konuyu öyle bir yarmış kompleksleştirmiş ki, oruçluyken de bişey anlamadım, iftarı yaptıktan sonra da birşey anlamadım, anlamadım oğlu anlamadım yani...
They drew first blood...

OZAN BALIM

Çizgi Düşler 6. ciltte Dampyr bekleneni yaptı ve babasının yarım bıraktığı işi tamamlayarak bir gecenin efendisinin daha canına aldı. Ne zamandır bekliyordum ne yalan söyleyeyim... Biriken çizgi romanlardan ancak sıra gelmişken son 3 cildi 3 günde bitirdim. Dampyr'le hasbihal çok keyifliydi. 6. cilt 2014 Aralık'ta çıkmış. Eee 6 ayı geçti 7. ay bitiyor, arka arkaya 2-3 sayı iyi gider. Dampyr'i kızdırmayın...

Nemo

Dampyr Ozel sayi 11
Kayip Zamanin Kitabi

''Eger yapabilseydiniz, geleceginiz ile ilgili kitabi okur muydunuz?''

Normal bir insandan bes kat daha yavas bile olsa Dampyr, sonunda yaslanmistir. O kadar mucadeleden sonar artik yorulmustur. Peki, Kurjak'in nasil oldugunu bilmek ister misiniz? Arno Lotsari? Veya Ann Jurging? Peki genc Ljuba'ya ne oldu? Harlan'in asik oldugu Lisa? Prag'da eski bir kitapcida, Harlan gelecegini okumaya devam edecek. Kitabin sonunda ise, belki de tum olanlari degistirmek mumkun olacak..

Yazan: Claudio Falco

Cizen: Fabio Bartolini

Kapak: Enea Riboldi

Özel Alfa Ajanı

Nemo

189- Aynalar Evi

Yazan: Claudio Falco

Cizen: Alessio Fortunato

Ann Jurging, cadi olmakla suclanmaktadir. Harlan ise yuzu olmayan bir sovalye ile dovusmek zorunda kalir. Harlan, onu enmek icin Aquisgrana kasabasindaki esrarli eve girmek zorundadir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

193- Cagliari'nin Sirlari

Yazan: Mauro Boselli

Cizen: Nicola Genzianella

Sophie Mutter ve nisanlisi, Profesor Sanna, Cagliari'deki arastirmalarinda esrarengiz seyler bulurlar. Dostlari dampyr'i yardima cagirirlar. Bu bulus, dostlarimizi Ispanyol Fatihler ve Yahudiler ile ilgili gecmise goturecektir.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

195- Olum Kiyisi

Yazan: Giovanni Di Gregorio

Cizen: Claudio Stassi

Kuzey Ispanya.. Gecmiste batmis bir geminin kaptaninin rugu, kasabada yasayan kucuk Xoaquin'i kacirir. Dampyr olaya el atar.

Özel Alfa Ajanı