Kalidor'un Conan Yazıları

Başlatan kalidor, 28 Mayıs, 2010, 14:51:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilke

Bu şiiri ben de çevirmiştim. Sanırım 2. ciltteydi :)

kalidor

--BARBAR CONAN YENİ DERS YILINIZDA BAŞARILAR DİLER--

Yıllar önce bir çizgiromanın arkasında Conan aşağıdaki pozuyla arzı endam edip çocuklara yeni ders yılında başarılar diliyordu. Bunun bir çıkartması da vardı galiba. Daha tesirli olsun diye "Yeni ders yilinda iyi calişin köpekler" de diyebilirdi :D 

Crom! Ölüleri Say...

V

"Oku baban gibi, barbar olma." daha tesirli olurdu kanaatindeyim...
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: JuDaS - 13 Eylül, 2011, 11:07:15
"Oku baban gibi, barbar olma." daha tesirli olurdu kanaatindeyim...

Ya da 'Ödevini yapmazsan seni Conan'a veririm!' :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

ferzan

Hele ki Conan bunu diyorsa,yeni ders yılına konsantre olabilecek öğrenciler beri gelsin o zaman... ;D
    Conan çok kötü örnek oluyor,çok...Aslında adam en az bir düzineye yakın dil konuşup yazabiliyor,gezip görmediği yer yok,kültür desen farketmese bile illa bir altyapı olmuştur zaten...Çok da kötü örnek değilmiş ama bu çağda gel de adapte ol yeni ders yılına...Neyse ki ben yırttım,henüz devam etmekte olanlar düşünsün artık... ;D
    Conan gibi alıp başımı gitmek istiyorum,hep öğrenmek,hep geliştirmek istiyorum kendimi...Bu noktada Conan'ın kötü bir örnek olduğunu söyleyemediğimiz gibi,aslında en ideal ve eğitici barbar olduğunu bile ileri sürebilirim...Çok yaşa Conan,senden çok şey öğrendik bak... :) Yeni ders yılı müdevimlerinin de senden feyz alması dileğiyle...
    (Bu arada,ömrümde şiddet içeren bir eyleme girmiş değilim,bu da demek oluyor ki Conan'ın mesajını doğru algılamışım :) )
    Berhudar ol Conan...Sen bizim hayta ama sağduyulu büyük abimizsin... :)

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

kalidor

Bir macerasında Conan'ın gittiği şehirde kendi aralarında tartışan filozofları sessizce dinlediğini görmüştüm. Bazen filozoflara atıfta da bulunur. Öğrenmeye meraklı, çok zeki olmayan ama tecrübelerini çok iyi değerlendiren ve içgüdüleri çok sağlam olan bir tip. Alkol, kadın ve zaman zaman kumara olan düşkünlüğü, korku duyması, küfretmesi ve yeri geldiğinde kaçması Conan'ı anti-hero yapan özelliklerinden.
Crom! Ölüleri Say...

V

Büyücüleri de sevmez,akla ve bileğine inanır.Pozitivist davranır.Bir çok kral çevresini yağcı-yandaş baronlarla,soytarılarla doldururken Conan'ın yanında Prospero,Pallantides,Trecero gibi bileğine sağlam,
aklı başında yardımcıları vardır.Filozof-büyücü diyeceğimiz Alcamides ise istisnai olarak büyü kaynaklı
tehditlerde Conan'ın yardımını istediği kişidir...
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Eğer bu resmi gören öğrenciler varsa, bu çizgiroman sevdikleri anlamına gelir.
Dolayısıyla kitap okumaya yatkınlıklarıda var demektir.
Yani başarı zaten onları bekliyor.  :)
Darkwood Sakinleri..

Eflatun

66 lık serinin birinci sayı kapağı.

Yani Türkiyenin ilk Barbarının kapağı.

yıl 1980.

kalidor

Kesinlikle!!! Kapak daha bir sürü eşsiz Conan kapağına imza adan Earl Norem'e ait.
Crom! Ölüleri Say...

FerdiFon

Kalidor Arkadaşımızın Yazdığına Gülmekten  Bu Konuya Has Bir Şeyler Yazmak Aklıma Bir Türlü Gelmiyor  ...
"Yeni ders yilinda iyi calişin köpekler"   :D  :D  :D

kalidor

--CONAN ŞİİRLERİ--

Barbar Conan

Benim hayatım bir çizgi roman
Öyle kolay kolay bitmez okusan
İmza; Barbar Conan

(29 Aralık 2006/ İstanbul)

Timur İlikan

Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Predator av için Hiborya Çağı'na gelir ve Zambula ormanlarında Conan'ın eşkiya çetesiyle karşılaşır. Av başlamıştır. Conan'ın adamları birer birer avlanırken son koz henüz paylaşılmamıştır. Predator 1 filmini Hiborya Çağı'na taşıyan bir what-if, team-up hikayesi yazsalar keşke. Nice mahlukata karşı aman vermemiş Conan, Predator'u de harcar tabi.. Zaten 1987'de harcamıştı ;)

Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Kim Kimi Döver serisinde Conan vs Predator gibi bir seçenek olsaydı, %100 Conan derdim...

Sahi neden Conan yok o başlıkta ??? Siler süpürürdü tüm ödülleri!

pizagor

Başlık özellikle yanlış yazıldı... Neden mi? Buyurun enucuzkitap.com sitesine :)

Conan - Canon karışıklığı barbarımızın kaderi midir?