Kara Kule Serisi - Altın Kitaplar

Başlatan V, 11 Temmuz, 2010, 23:24:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

2. kitap "Eve Giden Yol" çikti.Elestirilerinizi buraya bekliyoruz..

"İstemem,eksik olsun.."

ErenKoyunoglu

Ben çizgiromanin ilk sayisini çok begenmedim. Romanini da okumamistim aslinda. Tipik bir American comic gibi geldi; vahset dehset kan. Fumettilerin yumusakligi ve çekiciligi kesinlikle yoktu. Içerigi ve konu italyanlarin elinden çiksaydi tahminimce ortaya bir saheser çikabilirdi. O yüzden bu kitabi alip almamak arasinda kararsizim.

V

Kara Kule- Silahsörün Dogusu'nu  bugün okuyabildim.Edisyon,baski güzel de ince kapak kitabin bütün ciddiyeti almis malesef.
Ince kapak yüzünden kitap elimde dagilacak endisesiyle okudum ama kitabi fasikillere ayirmislar ve dikisle birlestirmisler.
Endisemi yersiz çikti..

Bu kadar ünlü ve acimasiz bir King evrenini çizgi romana dönüstürmek gerçekten zor bir is.King'in anlatim dilini
bu çizgiromanda görmek çok zor.Sorun adaptasyonu yapan Peter David'te mi,çevirmende mi bilemiyorum ama
malesef metin bütünlügü yok ve düsük tempo sikinti yaratiyor.(Sami Bey'in okurken neden uykusu gelmis,
anladim simdi)Tam aksine yogun grafik ve ton zengini renklendirme esere agirligini koymus.Çizer Jae Lee ve
renklendirmeyi yapan Richard Isanove'yi tebrik etmek lazim.Yanliz bu haliyle çizgiroman(düsük metin kalitesi eser,zengin grafik-renk)
güdük kalmis malesef.Keske Peter David seriye 4. kitaptan yani Roland Deschain'in silahsör olmasindan degilde
King'in serisine sadik olarak baslasaymis.Kitabin son kisminda yer alan pin-up ve eskizler oldukça güzel ve eserin
grafik kalitesini daha da artirmislar.Bu haliyle Kara Kule,çizgi romandan çok grafik-roman gibi duruyor ve
göze daha çok hitap ediyor.Hem de en kalitelisinden.Metin kalitesinin artmasini dileyerek serinin devamini
almaya devam edecegim..

"İstemem,eksik olsun.."

Sinan Başak

Serinin devamı ile ilgili Altın Kitaplar'dan gelen cevabı paylaşmak istedim:

"Değerli okurumuz,

4,5 ve 6. Ciltlerin anlaşmaları önümüzdeki ay bize gelecek. Bunu takip eden ayda da seriye devam edeceğiz.

Saygılar"

tommikser

Seri olarak çok kötü bir seri. Baskı büyük ihtimalle cdden değil kopyadan olduğu için resmlerin netliği sorunlu.

Bunlar bir yana bu kadar kötü mü tercüme yapılır. Okuduğumu bazen hiç anlamadım. İngilizce tercümenin kötü olacağını hiç düşünmemiştim bu yayından önce.

İlk sayıyı aldım ve ilk defa pişman oldum. Diğerlerini de almam zaten.

hanac

Alıntı yapılan: sinan basak - 20 Ocak, 2011, 11:42:25
4, 5 ve 6. Ciltlerin anlaşmaları önümüzdeki ay bize gelecek. Bunu takip eden ayda da seriye devam edeceğiz.

İyi haber, Güneş'e katılıyorum baskı daha iyi olabilirdi.

Ben kitapları okumadan çizgiromanı okumamaya karar verdim.

İkinci kitabı bitirdim, ama yedi kitabıda satın aldım.

İşim zor yani.  :)

rumar80

Silahşör Roland'ın kara kuleye yolculuğu Stephen King'in yarattığı enfes dünya ile gerçekten çok güzel bir kitap serisidir. Ancak yazar daha önce yayınladığı ejderhanın gözleri kitabında da prens Roland ve kara giysili Flagg'den bahseder.
  Bu arada Marvel kara kulanin başarısının ardından yine bir Stephen King kitabı olan Mahşer "The Stand"in de çizgi roman versiyonunu yayınlamıştır.
  Kara kule çizgi romanlarına gelince Peter David gibi çok sevdiğim bir yazarın öyküleri olmasına rağmen maalesef çizimlerine ısınamadım. Ben yolculuğuma kitaplardan gitmeyi tercih ediyorum.

Tarkan Kurt

ilk üç kitabı almış bulundum, bu nedenle sonuna kadar devam edeceğim.

kahramanlarsinemada

Açıkçası beğenmediğim çizgi romanlar hakkında genelde yorum yapmamayı tercih ediyorum. Sonuçta her ürünün bir beğenini vardır. Ancak "Kara Kule" için bu prensibimi bozucağım.

Romanları okumayan birisi olarak çizgi romanın ilk cildini okumaya başladıktan kısa bir süre sonra çok sıkıldım. Açıkçası 20 sayfada 30 karakter adının geçmesi dikkatimi dağıttı. Bu gibi çizgi romanların arkasına kesinlikle "Kim Kimdir?" tarzı bir sayfa konulmalı. Her okuduğum yeni sayfada hep geriye dönüp, karakterleri hatırlamaya çalıştım. Sonunda ilk cildi okumayı yarıda bıraktım.

Filmi çıkacağı için okumak istiyorum ama çok kararsızım. İlk üç cildi de almıştım.

hanac

Alıntı yapılan: kahramanlarsinemada - 20 Ocak, 2011, 17:04:36
Filmi çıkacağı için okumak istiyorum ama çok kararsızım. İlk üç cildi de almıştım.

Bence kitapları okumayan birinin anlaması çok zor.

Bana hedef kitle kitapları okuyan insanlar gibi geldi.

Binlerce insan kitapta merak ettikleri karakterleri çizgiroman olarak da satın alırlar diye düşünülmüş.

Böylece filmden önce biraz daha kazanç elde etme yoluna gidilmiş.

Eğer hedef kitle kitabı okumayanlarda olsaydı "Kim Kimdir" sayfası konulurdu.

haysat

Bu seriyi bende aldım. Bende okurken sıkıldığım için bir ara okurum diye beklemeye aldım.Çeviri gerçekten berbat.Belki çeviri düzgün olsaydı kendini okutabilirdi.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

dean

Bende 7 kitabıda var 6 tanesini okudum. Çizgi romanlarıda aldım ve kitap serisini okuyup başlıycam. Çizgi romanlar kesinlikle kitap serisini okuyanlar için örneğin çizgi romanlarda bahsedilen Susan Delgado karakteri, baş karakter Roland için oldukça önemli bir karakter ve bu karakter serinin 4. kitabı büyücü ve cam kürede anlatılmakta ve bu kitap tamamen geçmişi işlemekte çizgi romanda bu geçmiş zamanda devam ediyor. 5.kitapta normal zamana geri dönüyo yani çizgi romanlardan keyif alabilmek için özellikle 4.kitap çok önemli ve çizgi romanda ki karakterlerde zaten kitap serisinde tanıtılıyor.

emre ozdamarlar

Romanlari begenen de gördum, begenmeyen de ama ben oldukca severim Kara Kule'yi. Stephen King'in pek cok kitabinda da aslinda Kara Kule serisine göndermeler vardir. Örnegin Tilsim ve Kara Ev dogrudan baglantilidir Kara Kule evreni ile.

dean

Mesela 5.kitapta çıkan Peder Callahan karakteri stephen king'in ilk yazdığı kitaplardan biri olan Salem's Lot kitabında çıkan bir karakterdir

hanac

Arkadaşlar 3. kitap ekim 2010 da çıkmış.

Bu seri devam edecek mi ? Yoksa 3. kitap ile seri bitti mi ?