Kara Kule Serisi - Altın Kitaplar

Başlatan V, 11 Temmuz, 2010, 23:24:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 27 Eylül, 2011, 16:39:23
Alıntı yapılan: drfuhrer - 27 Eylül, 2011, 16:22:28
Arkadaşlar içinizde stephen king'in kara kule adlı serisini okuyan var mı ?

Nasıl bir seri ?

Kesinlikle muhteşem bir seri 7 kitap'tan oluşuyo ben 7 kitabı'da okudum.Gözüm kapalı tavsiye ederim.Çizgi romanları kitabın öncesini anlatıyor hikaye olarak fazla bir katkısı yok seriye ama zaten hem seriyi okumuş hem de çizgi roman sever bir insansanız çizgi romanıda kesin okursunuz.

Ben de 7 kitabı okudum ve beğendim. Klasik King kitapları gibi değildir ama güzeldir.
Bu arada ilk okuduğum Stephen King kitabı Ejderhanın gözleridir. O kitapta da babası öldürülen prensin adı Poland, kötü karakterin adu da Flagg'dir

BAHADIR

Benim de ilk okuduğum King romanıdır "Ejderhanın Gözleri"...İlk okul 4. sınıfa giderken okumuştum...O zamanlar genellikle Serhat yayınlarının klasikler serisini, Ömer Seyfettin ve Kemalettin Tuğcu kitaplarını okuyordum...(İlk okuduğum Ömer Seyfettin'i hatırlamıyorum ama ilk okuduğum Kemalettin Tuğcu,"Karanlıkta bir çocuk" tu...)

Amcam'ın kitapları arasından elime geçen masal tadında bu roman 4 yaşın heyecanı ile beni bayağı sarmıştı...Kara Kule konusunda da daha önce de yazmıştım...2. kitaptan sonra ilerlemiyor ne yazık ki çok uğraştım...Ama ahdım var Allah ömür verirse ölmeden önce bitireceğim...Kısmet...

Çizgiromanın da ilk 2 cildini aldım...Onlarda okunmuyor ne yazık ki...Okuruz inşallah...

DAMPYR

Bir şey soracağım Kara kule, sadece yazarın kara kule kitabının macerasıylamı ilgili yoksa başka maceralarda varmı içinde?

drfuhrer

mesaj alındı sevgili güneş ;)
kitaplarını okumamıştım daha önce..o halde kitaplar okunduktan sonra alınmalı...
ha bu arada gerçekten burdaki her bir arkadaşı tanıdığım için çok mutluyum.ilgi,alaka,bilgilendirme çabası,hızlı cevap had safhada...mesut bey'e tekrar teşekkür ediyorum bana bu harika ötesi forumu tanıttığı için...umarım bizler yaşlanana kadar devam eder...

DAMPYR

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 27 Eylül, 2011, 19:00:52
Bir şey soracağım Kara kule, sadece yazarın kara kule kitabının macerasıylamı ilgili yoksa başka maceralarda varmı içinde?

Beni duyan varmı?............ ;D ;D ;D

kedidiro

romanıokumadım bir şey söylemem mümkün değil... ama çizgi romanını okuyamadım. birkaç kez denediğim halde her seferinde 5-10 sayfa okumadan bıraktım... ne çizimler ne anlatım bana hitap etmedi.belki eski nesil çizgi roman severlerden olduğumdandır.

DAMPYR

Romanıda ağırdı zaten bir solukta okunan kitaplardan değildi.Çizgi romanında öyle olması normaldir....... ::)

s.b

Çizgiromanının 1. cildini alarak okumaya çalışmıştım. Eh uyuya uyuya birkaç akşamda okumayı tamamlayabilmiştim. 1. cildi uyumadan okuyabilen arkadaşlar var mı, merak ediyorum doğrusu. Tabi 1. sayıdan sonrasını almadım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

drfuhrer

arkadaşlar anlatılanlardan sonra içim 'kara kule'ye döndü resmen.almayacaktım yazılan yorumlardan sonra..artık almam olanaksız oldu:)

HacıGeraltEmmi

Bana göre kara kule serisi balonlarda kullanılan font seçimi haricinde süper bir kaliteye sahip. Okuma zorluğu kesinlikle balonlama yüzünden. En azından benim rahatsızlığım bu yönde. Yayınevi çr konusunda tecrübesiz olsa gerek, okur beklentilerinden haberleri yok. Daha tecrübeli bir yayınevi yayınlasa süper olurdu bence.

Darkopal

3. kitap olan İhanet başlığında aynen şunları yazmışım.

Tarih: 18 Nisan 2011

"Yaklaşık 5-6 ay önce, KARA KULE - SİLAHŞORUN DOĞUŞU ve KARA KULE - EVE GİDEN YOL çizgi romanlarını görme ve inceleme şansım olmuştu. Kitapları gördüğüm ilk anda bir çocuk gibi sevindim desem yeridir çünkü elime aldığımda "işte budur" dedirtmişti. Kapak bir harika, içi kuşe kağıda parlak baskılı ve gayet şık hazırlanmıştı. Hatta ilk sayfalar orijinaline benzer bir şekilde dizayn edilmişti. Ancak... Evet, her zaman olduğu gibi işin güzelliği oraya kadardı. Ne zaman ki çizgi roman başlıyor işte o zaman bütün o güzellik uçup gidiyordu. Çizgi romana farklı bir hava katan Marvel'e has fontun yerine Times New Roman tipinde, sıradan, basit bir font kullanılmıştı. Çevirisinde de gözüme ilişen bazı farklılıklar vardı. Ciddi şekilde almayı düşündüğüm bu çizgi romanı raftaki yerine geri koymuştum. 3. cilde ise bu yüzden hiç bakmadım. Serinin takipçisi, meraklısı çok. Ancak bir çizgi romanı, sanki düz bir kitapmış şeklinde basmak, okuyuculara karşı yapılan en büyük hatalardan biri. Serinin devam etmesi sevindirici ama umarım aynı şekilde basılmaz. "

Durumda hiçbir değişiklik yok maalesef. :(

ErenKoyunoglu

Fontu, balonu değil ama tercümesi beni yok etmişti. 2. sayının ortasında bir daha devam etmemek üzere bıraktım.

Jedmau

nedendir bilmiyorum , ingilizcesinde aldığım hazzı türkçesinde alamadım

pearl jam

Altın Madalyon negatif itki ödülünü bu kitaba veriyorum :) 3. ve 4. kitabı da aldım ama halen okuyamadım sırf bu yüzden, elim gitmiyo bir türlü.

tommikser

Valla çok iyi yapmışsın abi.Türkçesi maalesef türkçe değil ;D