Tetikçi - YKY

Başlatan MAGICO70, 23 Ağustos, 2010, 11:24:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MAGICO70

YKY simdi de okko yu cilt olarak yayinladi.Dogan kardesde yayinladigi bu serileri ayrica cilt olarak yayinlamasi bence anlamsiz.Bu tekrarlar yerine hepimizin tanidigi 70li 80 li yillarda yaman çocuk,milliyet ve tercüman çocukta yayinlanan Bob Morane,Luc Orient,Buddy longway, mac coy gibi  frankofonlari yayinlasalar bence daha iyi olurdu ve daha çok satarlardi.

hanac

V

Macera yarim kalmisti,bu iyi oldu.Darisi Okko,Samuray ve Blacksad'a..
"İstemem,eksik olsun.."

darkwood

Bende yarim kalan macerali kitaplari sevmiyorum. Tamamlanmasi iyi oldu.
Hazir seriye baslamisken, bunlarin pesinden Simsek Santrafor,Pembe Panter, Demir Yumruklu Adam ve Karakan'i da yayinlasinlar.
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Guzel haber, ilk cilt iyiydi, bu da gelir gelmez alinip okunacak, kitaplikda guzel bir kose de duracak

V

Tetikçi'nin 2. albümünü de bitirdim.Yapı-Kredi Yayınları yüksek maliyetine rağmen eşsiz
kaliteli albümlerle gönüllerimiz fethediyor.

Bu albümde de felsefi yönü güçlü karakterimiz Tetikçi ölüm,yaşam,varlık,Tanrı gibi
binlerce yıldır felsefecilerin dillerine doladıkları kavramlara kendi namlusunun ucundan
bakmamızı sağlıyor.Karelere takılan okuduğu kitaplardan bazıları şunlar:Octavia Paz'dan
Yalnızlık Dolambacı",Gabriel Garcia Marquez'den "Yüzyılık Yalnızlık"..Unutma ki Tetikçi;

Yalnızlık;
İnsanı büyütür.
Yalnızlık:
İnsanı Çürütür.

Yalnızlık;
"İçimdeki  Tanrı.."

"İstemem,eksik olsun.."

emre

İki ciltte de renklendirme, hikaye gayet tatmin edici geldi bana. Tetikçinin dile getirdiği göndermeler ikinci ciltte daha bir sert olmuş. İki cildi de okuduktan sonra dikkatimi başka bir konu çekti tesadüfen. Başka bir kaynaktan okuduğum kadarıyla çevirisinin bir satırında sansür uygulanarak yayınlanmış. Ne kadar doğru bir yaklaşım orası yoruma açık ama türk okurlarının tepkisini almamak için böyle yapılmış diye düşünüyorum.

hanac

Tetikçi 1. cildi okudum.

Çizimler Okko'daki gibi yok olmamış.

Gerçekten çok güzel maceralar ama Okko'yu daha çok beğenmiştim.

Hemen 2. cildi okuyacağım.

2. cilt ekimde çıkmış, 3. cildin vakti gelmiş.  :)

rumar80

Peki üçüncü cilt var mı?

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 24 Mayıs, 2011, 21:27:37
   Peki üçüncü cilt var mı?

Şu ana kadar 9 sayı çıkmış.

Bizde 2 cilt ile 6 sayısı yayınlanmış oldu.

Bir ciltlik malzeme daha var.

V

Tetikçi'de çerçeve öykü içerisine monte edilen vurucu kısa öyküler ve karakterin ağzından kağıda dökülen felsefi söylemler eseri  10 numara yapmaya yetiyor.Çizimlerin yalın,temiz,dingin olması bu çetrefilli karakterin oldukça sıradan birisi gibi çizilmesi  hoş bir kompozisyon oluşturuyor bence.YKY'nın Blacksad'la birlikte en iyi yayını Tetikçi'dir derim.
"İstemem,eksik olsun.."

pizagor

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 24 Mayıs, 2011, 22:50:59
YKY'nın Blacksad'la birlikte en iyi yayını Tetikçi'dir derim.

YKY'nin tüm yayınları bir tarafa, Red Kit'lerimi alır başucu çizgiromanı yaparım :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Cantürk

Hasan yazınca fark ettim. 9.albüm beklenenden önce çıkmış

alan ford

Tetikçi'de çerçeve öykü içerisine monte edilen vurucu kısa öyküler ve karakterin ağzından kağıda dökülen felsefi söylemler eseri  10 numara yapmaya yetiyor.

1. cildi yeni okudum. Ama tamda yukarıdaki nedenlerle pek sevemedim. Yani aslında sevmemek değilde , beklediğim daha farklı birşeydi sanırım. Bütün o monolog'lar ve felsefi söylemler beni sıktı biraz. Yinede başladığım seriyi bitireyim diyorum. Benim favorilerim Blackad ve Okko.(Samuray'ı aldım ama daha sıra gelmedi)

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Haziran, 2011, 11:47:41
YKY'nın Blacksad'la birlikte en iyi yayını Tetikçi'dir derim.

YKY'nin tüm yayınları bir tarafa, Red Kit'lerimi alır başucu çizgiromanı yaparım :)

Eh bunada itirazım yok ama. Gerçi daha ilk kutuyu yeni aldım ve ikinci kutuda biraz bekleyecek gibi ama , gerçekten muhteşemler.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Tetikçi banada biraz ağır geldi. Red kit ise eski göz ağrımız, Okko nun senaryosunu ve özellikle Samuray'ın çizimlerini ve cildini çok beğendim.  ;)
Darkwood Sakinleri..