ÇROP Çizgi Roman Ödülleri

Başlatan ümitkr, 24 Mayıs, 2010, 13:50:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Arkadaşlar oylama başladı. En azından forumumuza destek için oylamaya katılımınızı bekliyoruz. Son durum: Benim oyumla forumumuz 3 diğer iki forum 2

http://cropcizgiromanodulleri.blogspot.com/2011/12/2-turk-cizgi-roman-okurlari-odulleri.html

ümitkr

Çizgi Roman Derneği (ÇRD) destekli "2. TÜRK ÇİZGİ ROMAN OKURLARI ÖDÜLLERİ" 2010 yılının en iyilerini oylamaya başlıyor. Okurlardan gelen adayların yarıştığı oylamada Türkiye'de yayınlanan çizgi romanların "en"lerinin seçilecek, "en"lerin yayınlanması ve "en"lerin okunması için de diğer okurlar teşvik edileceğini umuyoruz.

2. TÜRK ÇİZGİ ROMAN OKURLARI ÖDÜLLERİ 2011 Oylama için:
http://cropcizgiromanodulleri.blogspot.com/2011/12/2-turk-cizgi-roman-okurlari-odulleri.html

Oylama son tarih: 15.01.2012

rumar80

Haydi arkadaşlar.
  Bizim anketten önce buraya da oyumuzu verelim. Forumumuzu da destekleyelim.  ;)

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Ben oyumu kullandım.Aramızdaki fark en son 2 kişi idi ;)

rumar80

s.b

Son durum 13. diğerleri 10 ve 5.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Jedmau

Faceboooktan mesaj atamadım Ümit'e belki burdan okur :)

Şimdi sadece 2010 da basılan eserler diyor sağ tarafta. Umbrella Academy 2011 de basıldı. En iyi çevirmen kısmında olmaması lazım :) Böyle bir kaç şey daha var.

Onun dışında :) En İyi Editör seçeneklerinde Bora Öngürer , En İyi Çevirmende Hakan Buhurcu ve En İyi Seride Klon Savaşlarının bulunmaması garibime gitti :) Önerilmediler mi yine ?

Neyse bunada şükür :)

Sevgiler
Ertan

kalidor

2011'i bitirdik, 2010'u hatırlayan var mı??
Crom! Ölüleri Say...

Jedmau

:P En iyi çevirmen Sina Sehim umbrella academy silinmiş :) En iyi serilerden silinenler var :)

Jedmau

DÜZELTMELER!

1 - En İyi Çevirmen Kategorisinde gerçekleşen iki hatayı düzeltmek durumunda kaldık: İlke Keskin'in ismi eklenirken Sina Şehim'in 2010 yılında çevirisi olmaması sebebiyle adaylığı silinmiştir. Bu kategorinin tekrar oylanması gerekmektedir.

2 - New Avengers ile Astonishing X-Men dizileri 2010 yılında yayınlanmamıştır. Her ikisi de listeden çıkarılmıştır. Bu kategori tekrar oyanmak durumundadır.

3 - Burç Üner'in soyadı yanlışlıkla Ünver olarak yazılmış, $ 2.99'un adres açılımı tam olarak http://secret-invasion.blogspot.com/ 'dır.

Hatalrdan dolayı özür dileriz! 4 kişi kontrol ettik ve yine de bunlar oldu...!

ümitkr

Alıntı yapılan: Jedmau - 20 Aralık, 2011, 12:43:24
DÜZELTMELER!

1 - En İyi Çevirmen Kategorisinde gerçekleşen iki hatayı düzeltmek durumunda kaldık: İlke Keskin'in ismi eklenirken Sina Şehim'in 2010 yılında çevirisi olmaması sebebiyle adaylığı silinmiştir. Bu kategorinin tekrar oylanması gerekmektedir.

2 - New Avengers ile Astonishing X-Men dizileri 2010 yılında yayınlanmamıştır. Her ikisi de listeden çıkarılmıştır. Bu kategori tekrar oyanmak durumundadır.

3 - Burç Üner'in soyadı yanlışlıkla Ünver olarak yazılmış, $ 2.99'un adres açılımı tam olarak http://secret-invasion.blogspot.com/ 'dır.

Hatalrdan dolayı özür dileriz! 4 kişi kontrol ettik ve yine de bunlar oldu...!

Ertan ve herkese merhaba,

Dersi yarım bırakıp çıktım telefon trafiği için...

En son dün sabaha kadar 100 kadar aday öneri maili geldi düzenlenmiş halde onları elden geçirdim. Bu arada bazı adaylar atlanmış, bazı 2011 yayınları araya karıştırılmış v.s. Defalarca düzeltme istedikten sonra kategorileri oylamaya geçmelerini istedim.

3 kişi yine de atlaya atlaya iş yapmışlar! Düzeltmek gene kaldı :(

Derse giremedim sinirden, öğretmenler odasında söylenerek kahve içiyorum üstüne şu anda... Günlerce yaz-çiz yazış...

Star Wars konusunda haklısın diyeceğim diyemiyorum. Geçen seneki adayları hatırlayınca "buna da şükür" diyesim var.

Kusura bakmayın lütfen...

Of... üzüntüden saatlerce yazabilirim şimdi elim ayağım titriyor... öğretmenler kadın bağıra bağıra küfür de edemiyorum...

Jedmau

Aslında yazmayacaktım ama , yine bazı şeyler gelecekte iyi olsun diye yazıyorum.

Oylamaların bu şekilde yapılması bence yanlış. Neden dersen 4 kişilik ekibiniz belli kategorilerde belli adayları koyması gerekir. Bu temel adaylar ortaya çıktıktan sonra örnek veriyorum 3 gün okuyucu adaylarının önerilerini bekler. En çok önerilen 1 veya 2şer taneyi oylamaya eklersin.
Türkiyede bu kadar yayın çıkıyor sence sadece 3 editör adayının olması normal mi ? Bence değil.

Neyse çokta önemli değil sonuçta amaç bilgi kazanmak. Ama iki senedir bu şekilde aksaklıkların olması hoş olmuyor , sonuçta seni tanımasam ve iyi niyetinden şüphe etsem farklı konuşurdum ama seninde elinden geleni yaptığını biliyorum. Sağlık olsun seneye daha iyisini hep beraber yapmamız dileğiyle.

Ertan

rumar80

Son durum 22-21-17 ikinci sıradayız... ???

devrimk

2011 sonunda 2010 yılında olanları hatırlamak biraz zor oluyor. 2011 yılının seçimlerini şubat-mart gibi bir aya çekebilirseniz daha sağlıklı sonuçlar elde edilir hem de ödül kazanacaklar çalışmalarının ödülünü daha çabuk almış olur.

Düzenleyenlere kolay gelsin, katılımcılara iyi şanslar.