ÇROP Çizgi Roman Ödülleri

Başlatan ümitkr, 24 Mayıs, 2010, 13:50:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darkwood

Katılıyorum, bu kadar zaman arası çok. Çoğunu unuttuk bile, Nisan-mayıs 2012 de. 2011 in oylaması yapılabilir.
Ayrıca adayların arasında önemli eksiklikler var. 2011 de biraz daha titiz bir çalışma ile daha güzel şeylerin ortaya çıkacağına inanıyorum.

Bu arada oylamada son durum 39-37-32 çok az bir farkla ikinci sıradayız.  ::)
Arkadaşlar oyumuzu kullanalım, kullanmayanları uyaralım.

Oy linki.

http://cropcizgiromanodulleri.blogspot.com/2011/12/2-turk-cizgi-roman-okurlari-odulleri.html
Darkwood Sakinleri..

V

40'a kırk oldu.Eşitledim durumu..
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Aralık, 2011, 10:04:47
Son durum 85-72-44
İkinciyiz

Maşallah, 1 günde 201 oy kullanıldı.

Nerede imiş bu çizgiromanseverler ?  :)

s.b

Bu şekilde bir oylama gerçek sonucu göstermekten çok uzak. İsteyen istediği kadar oy kullanabildikten sonra sonucun ne önemi var. Bu sorun düzeltilip yeniden oylamaya başlanmalıdır. O kadarrrrrrrrrr.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kahramanlarsinemada

Yüksek oy sayısı benim de dikkatimi çekti. Ancak çoğu kategoride kullanılan oy sayısı da biririne yakın gözüküyor. Aynı PC'den tek oy kullanılabiliyor sanırım. Mesela ben dün şuan bu mesajı yazdığım laptopdan oy kullanmıştım. Akşam laptopı kapayıp, bu sabah açtım ve oylama sayfasına girdiğimde oylamaya katıldığım gözüküyordu.

hanac

Herhangi bir İnternet Cafe'ye git yeniden oy kullan.

Birde evdeki modemi aç-kapa, eski dosyaları sil ve yeniden oy kullanabilirsin.

2009 seçimlerinde 30-50 arası oy gelmiş 2-3 aylık bir sürede.

Şimdi 1 günde 250 oy alan kategoriler var.

darkwood

Evet bende kontrol ettim. Her modemi açıp kapatıp, eski dosyaları temizlediğinizde  veya başka bilgisayardan girip istediğiniz kadar oy kullanabilirsiniz. Bu şekilde istismara açık bir oylama şekli olmaz.
Oy adetlerine bakarsanız zaten oylamanın istismar edilmiş olduğunu görürsünüz.
Şu anki ortalamalara göre 200 adet oy olduğunu kabul ettiğimizi düşünelim, "diğer az olan oy katogorilerine bakarsak en iyimser tahmin ile 150 den fazla olamaz"

Örneğin, En İyi Türk Yazar 2010 bölümünde tam 400 adet adet oy kullanılmış  ;D

Genellikle bu tip oylamaların daha güvenli olması için, meil adresinize yollanacak bir onay linki ile oylamaya girip oy vermek daha sağlıklı olacaktır.
Bu şekilde oylamanın tekrar düzenlenip yapılması gerekir.
Darkwood Sakinleri..

kahramanlarsinemada

Dediğin gibi başka PC'den oy kullanılabilir. Cache ve DNSleri silmek de bir alternatif o zaman ;D

kahramanlarsinemada

Mail ile oylama yaptıran platform var mı? Eğer varsa tek çözüm orası olacaktır. Mesela google'ın anket platformu var ama PCyi temizlemek orada da yeniden oy kullanmaya olanak sağlayacaktır diye düşünüyorum.

darkwood

Onaylanan mail adresi ile siteye girilip oy kullanıldığı zaman,
Aynı mail adresini site otomatik olarak tanıyacağından başka bir oy verme şansı olmayacaktır.
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: darkwood - 21 Aralık, 2011, 13:14:06
Onaylanan mail adresi ile siteye girilip oy kullanıldığı zaman,
Aynı mail adresini site otomatik olarak tanıyacağından başka bir oy verme şansı olmayacaktır.

Benim 4 tane mail adresim var.

O zaman 4 tane oy kullanabilir miyim ?  :)

kahramanlarsinemada

Ben de bu dediğinizi yapan neresi var diye soruyorum. Benim de işime ileride yarayacağı için önemli.

kahramanlarsinemada

Arkadaşlar, istemek ayrı olacak şey ayrı. Bana da en mantıklı gelen mail adresli bir sistem gibi gözüküyor. Aksi taktirde sandık başında oy kullanmak gerekecek ;)

darkwood

Bizim forumumuzu örnek olarak alabilirsiniz.

Her üye rumuzu ile girip bir adet oy kullanabiliyor, aynı şeyi mail adresi ile de yapabilirsiniz.

Üye olmak içinde yine mail adresinizin onaylanması gerekiyor ve sistem aynı bilgisayardan gelen farklı bir mail adresi ile ikinci bir rumuz açmaya da ayrıca onay vermiyor, yani %100 olmasa da oldukça güvenilebilecek bir oylama şekli.

O yüzden formumuzdaki tüm anketler ve oylamalar güvenlidir, gönül rahatlığı ile anketlerimize ve oylamalara katılabilirsiniz...
Darkwood Sakinleri..