Zagor - İtalya

Başlatan hanac, 08 Aralık, 2009, 21:45:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Ocak 2010 da italya da yayinlanacak 534. sayinin kapagini begendim.

Çan kulesine tirmanan ne acaba ?

Ramzy

Kurt adamlar... Kurt adamlarin oldugu yerde Baron Rakosi de takiliyordu sikça. Gelir mi dersiniz?

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 08 Aralık, 2009, 21:45:38
Ocak 2010 da italya da yayinlanacak 534. sayinin kapagini begendim. Arkada can kulesine tirmanan ne acaba ?

Evet, kurtadam oldugu kesinlesti.

Buyurun 535. sayinin kapagi

hanac

Haftaya Italya da Maxi Zagor 2010 satisa cikiyor.

320 sayfalik bir macera, kapagida begendim bu arada.

darkwood

Evet gerçekten kapak çok güzel, üstad Ferri ileri yasina ragmen çok güzel çiziyor, karakterler çizimi ve resmi tamamlayan arka plan v.s. gerçekten çok güzel. Bu yayinin Türkçe versiyonunu bakalim biz ne zaman görecegiz.
Darkwood Sakinleri..

Underfined

Nasip Olursa bir 10-20 yil sonra heralde :D

Aylik yayinlanirsa yada cilt cilt yayinlanmazsa gerçektende uzun bir süre ediyor.

Ama insan öyle düsününce de yaslandigini farkediyor :)

Underfined

Bende tam böyle birsey düsünüyordum..15 günü geçtim bari 2-3 macera birlestirip 200 sayfalik aylik yayinlasalar da olur.Neyse ölene kadar Zagor okuyalim önemli degil benim için :)

hanac

Kurtadam macerasi devam ediyor.

Buyurun 536. sayinin kapagi

hanac

Nisan da çıkacak 537. sayinin kapagi

hanac

Merhaba Arkadaslar,

2 Eylül de yayinlanacak olan 542. sayinin kapagi asagidadir.

Çok güzel bir kapak olmus.

darkwood

Zagor un efsanevi çizeri Ferri G.'nin çizimlerine doyum olmuyor. Son yillarda genelde kapak çizimleri yapip Zagor meraklilarinin istahini kabartiyor. Arada da bir iki macera çizip gözümüzün pasini siliyor.. Ne yapalim bunda da sükür..
Darkwood Sakinleri..

hanac

Merhaba Arkadaslar,

2 Ekim de yayinlanacak olan 543. sayinin kapagi asagidadir.

23 Eylül de yayinlanacak olan 2011 yili Almanak sayisinin kapagi da budur.

rumar80

Mayıs ayında Roma'da toplantıdayken 538'i aldım. Bir adet Tex bir de Dampyr'in son sayısını aldım. Dampyr'i elime tekrar alabilmek süper bir duygu idi. Canım İtalyanca öğrenmek te istemedi değil.  :)

darkwood

Ülkemizde almanaklarin degeri daha yeni yeni anlasiliyor.
Bu konuda daha önce, bazi yayinevleri maddi olarak kendilerine pek bir getirisi olmayacagini düsündüklerinden, açikçasi bunlari basmak onlara külfet geliyordu.
Okuyucuyu edisyonu düsünen yoktu maalesef. Eskiden çogu okuyucununda bunlardan haberdar olmamasi ise onlarinda isine geliyordu.
Ama günümüzde artik özellikle internet ve forumlar sayesinde  okuyucununda her konuda bilgi sahibi olmasi olanagi dogdu. Bilinçli çizgiroman okuyucularinin ve çizgiroman çesitliligin artmasi sonucu, okuyucuyu küstürmemek ve ellerinden kaçirmamak için yayinevleride bunlari basmak için kendilerini mecbur hissetmeye basladilar.  Yayinevlerinin normal kitaplarin ekinde ücretsiz olarak bunlari dagitmasi gerektigine bende hem fikirim. Özel bir çalisma ile kalin ciltler halinde yayinlanan almanaklar için ise makul bir ücret alinmasida dogaldir bunada sözüm yok.
Ama kesin olan birsey var ücretli veya ücretsiz olarak yayinevleri bunlari basip artik bilinçli  hareket etmek durumundalar.
Darkwood Sakinleri..

NIC

Batuhan abiden öğrendiğim kadarıyla Zagor 552. sayısıyla beraber yine uzun bir yolculuğa başlamış,bu sefer rotası ise Güney Amerika. Nisan 1994 yılında başlayan o muhteşem yolculuk öyküsünden 17 yıl sonra,senaristler yine baltalı ilahı yollara sürüyor ve tabi birde sürprizleri olacakmış; Mister No.

Bu iki kahramanı nasıl karşılaştıracaklar bilmiyorum ama düşüncesi bile heyecan verici. Bilgi kesin değil sadece söylenti ama Mister No çizerlerinden  Di Vitto kardeşlerin Zagor kadrosuna katılması bence bu durumu destekliyor