Zagor - İtalya

Başlatan hanac, 08 Aralık, 2009, 21:45:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

624- Ninjalarin Tuzagi

Yazan: Jacopo Rauch

Cizen : Massimo Pesce

Kapak: Alessandro Piccinelli

Baltali ilah, Japonya'dan gelen elciyi kaciran gizemli ninjalarin izinde..

http://www.sergiobonelli.it/zagor/2017/05/31/albo/l-agguato-dei-ninja-1001237/

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Renkli 5
Antik Lanet

Cizerler: Gallieno Ferri, Gianni Sedioli, Marco Verni

Doktor Metrevelic, Zagor ile Ciko'yu yeni ciftligine davet eder. Fakat burada balkanlardan gelen eski bir lanet ile mucadele etmek zorunda kalacaklar.

http://www.sergiobonelli.it/zagor/2017/06/28/albo/l-antica-maledizione-1001405/

Özel Alfa Ajanı

NIC

Piccinelli Yükseliyor !

doktor1881

Alıntı yapılan: NIC - 06 Temmuz, 2017, 17:13:41
Piccinelli Yükseliyor !

böyle orjinal bir kapağım olsa duvarımın en güzel yerine asardım

HacıGeraltEmmi

Farklı yerlerden alınıp yapıştırılmış çıkartmalar gibi olmuş. Küçükken beğendiğim karelerden keserek çizgisiz deftere yapıştırarak albümler oluştururdum :) tabi o zaman çoğunluğu siyah beyaz yayınlandığından keçeli kalemlerle boyardım yapıştırdıklarımı. Pritt ve boyalara az para harcamadım :D onları hatırlattı bana.

pizagor

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Temmuz, 2017, 17:34:02
Farklı yerlerden alınıp yapıştırılmış çıkartmalar gibi olmuş. Küçükken beğendiğim karelerden keserek çizgisiz deftere yapıştırarak albümler oluştururdum :) tabi o zaman çoğunluğu siyah beyaz yayınlandığından keçeli kalemlerle boyardım yapıştırdıklarımı. Pritt ve boyalara az para harcamadım :D onları hatırlattı bana.

Kızıl Güneş'in kapağı bende de aynı duyguları uyandırdı. Hoşuma gitmedi pek...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Renkli 5

Antik Lanet

Cizer: Gallieno Ferri, Gianni Sedioli, Marco Verni 

Zagor, Doktor Metrevelic ile gecmisten gelen yaratik ile mucadele edecek.

http://shop.sergiobonelli.it/zagor/2017/06/28/albo/l-antica-maledizione-1001405/
Özel Alfa Ajanı

caretta

Zagor bir Dylan Dog kadar olamadı.Lal Kitap Dylan Dog'u çifte çifte basıyor da ayda
bir yayınladığı Zagor'u ayda iki sayıya çıkaramıyor.50 sayı gerideyiz ve bu açık da sittin
sene kapanmaz!

aa

Çünkü Zagor da artık çok satmıyor, çizgi ve senaryoların giderek bozulmasının da bunda etkisi var.
Esse Gesse Hayranı...

caretta

Tamam Suat Bey de şu Dylan bu kadar mı çok satıyor ki her ay tıkır tıkır çıkıyor?
Yanlış anlaşılmasın Dylan çıkmasın,satmasın demiyorum ama ayda iki Zagor çok
zor birşey değil.100 adet Klasik Zagor çıktı ve satıldı.Zagor'un son maceralarından
ben de müthiş huylanıyorum ama en azından İtalya ile olan açığın kapatılması
açısından biraz hızlansak.

Dr.ArAmAS

dylan dog asla zagor'la kıyaslanamaz..ama gel gör ki yayınevlerinin keyfine kalmış durumdayız.aslında çoğu yayınevi bunu yapıyor.abidik gubidik yayınlar tıkır tıkır çıkarken,kült yayınlar aksayabiliyor..mesela garip garip manga yayınlar çıkaran yayınevleri,marka haline gelmiş çoğu yayın için bırakın basmayı,tarih bile vermiyorlar..
ha zagor italya için de şunu söylemek gerekir.son dönem maceralar harbi baymaya başladı.metal yorgunluğu dedikleri sendrom..40-50 yıldır çıkan bir yayını bonelli editore'de yavaş yavaş finale bağlamalı diye düşünüyorum.tadında bırakmak lazım..''satmadığı zaman bırakırız'' mantığındansa,zirvedeyken bırakmak daha iyi olur diye düşünüyorum....

Levent Suberk

Belki çeviri ve balon yazıları zaman alıyor olabilir. Yeterince çevirmen var mı bilmiyorum. Tabii eskiden böyle değildi, fumettiler ve Karaoğlan, Tarkan, Kaan, Yuki, Bahadır gibi yerli çizgi romanlar haftalık çıkardı, buna rağmen çeviriydi, yazıydı, kapak resmi, matbaa işi, ciltleme, dağıtım tıkır tıkır çalışırdı. Çocukluğumda ve gençliğimde bir derginin -o zamanlar mecmua derdik- geç piyasaya çıktığını görmedim.

orhan şafak

Bence bu kadar abidik gubidik yayınlara önem vermelerinin nedeni bunları genelde entel zengin çocukları alır düşüncesindeler yeni sağmal ineklere yöneldiler biz artık azaldık ya iyi sağılamıyoruz düşüncesindeler ama yanılıyorlar bizim gibi sadık okuyucu bulamayacaklar hiç bir zaman.Buradan yayınevlerine sesleniyorum.Aklınızı başınıza toplayın biz daha ölmedik  bizi hemen gömmeyin son nefeslerine kadar çr ama saçma sapan olmayan abidik gubidik olmayan çr okuyan bizleri kaybetmeyin bizler sizin velinimetiniziz.Bi yazarsam bi kızarsam hepinizin yüreğine oturturum.Hazmedemezsiniz yazdıklarımı.

Dr.ArAmAS

Alıntı yapılan: orhan şafak - 18 Ağustos, 2017, 22:02:00
Bence bu kadar abidik gubidik yayınlara önem vermelerinin nedeni bunları genelde entel zengin çocukları alır düşüncesindeler yeni sağmal ineklere yöneldiler biz artık azaldık ya iyi sağılamıyoruz düşüncesindeler ama yanılıyorlar bizim gibi sadık okuyucu bulamayacaklar hiç bir zaman.Buradan yayınevlerine sesleniyorum.Aklınızı başınıza toplayın biz daha ölmedik  bizi hemen gömmeyin son nefeslerine kadar çr ama saçma sapan olmayan abidik gubidik olmayan çr okuyan bizleri kaybetmeyin bizler sizin velinimetiniziz.Bi yazarsam bi kızarsam hepinizin yüreğine oturturum.Hazmedemezsiniz yazdıklarımı.
aynen......