Supernatural

Başlatan V, 26 Eylül, 2010, 00:31:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Hah-hah!  ;D Yorumlayanlar "dean" ve "WinchesteR". Dean Winchester.  :D Şukela olmuş.

memospinoz

Ben de ilk 5 sezon diyorum. Hele ki müzikler ve kurgunun güzelliği. O "american road trip" havası, o ferahlık, o dinginlik.  :D
Budur:
https://eksisozluk.com/entry/7590547

lemazmatik

Dizinin en iyi sezonları bence 3,4,5,6. İlk 2 sezon açıkçası klasik vasat bir CW dizisinin ötesine geçemiyor. 7. sezon felaket sonra yıllar içinde yavaş yavaş dipten çıkıyor. 12. sezon şu ana kadar oldukça iyi 7-11 seviyesinin çok üzerinde. İnsanların 6. sezona olan nefretini anlayamıyorum ancak  :-\ Benim favori sezonum 6, favori karakterim Balthazar, favori bölümüm Titanicli bölüm. Neden sevmiyorsunuz 6 yı :( :( :(

dean

Alıntı yapılan: lemazmatik - 04 Mayıs, 2017, 11:23:01
Dizinin en iyi sezonları bence 3,4,5,6. İlk 2 sezon açıkçası klasik vasat bir CW dizisinin ötesine geçemiyor. 7. sezon felaket sonra yıllar içinde yavaş yavaş dipten çıkıyor. 12. sezon şu ana kadar oldukça iyi 7-11 seviyesinin çok üzerinde. İnsanların 6. sezona olan nefretini anlayamıyorum ancak  :-\ Benim favori sezonum 6, favori karakterim Balthazar, favori bölümüm Titanicli bölüm. Neden sevmiyorsunuz 6 yı :( :( :(

6. sezonu çok sevmem ama nefrette etmem. Bundan sonrasını spoiler içerisinde yazayım. Altıncı sezonun beklentimin altında kalma sebeplerinden biri ortaya çıkan aile fertleri. Kardeşlerin başta dedeleri olmak üzere diğerleri ile olan dinamiklerini fazla beğenmemiştim. Bunun yanı sıra Eve ve Alphalara daha odaklı bir sezon bekliyordum. Ama dediğim gibi kötü diyemem.

7. Sezonu konsept olarak seviyorum. Purgatory ve Leviathans dizinin mitolojisini genişletti ama çok daha iyi işlenebilirdi. 8. ve 9. sezonlar benim en beğenmediğim sezonlar. 10. sezonda ritmin tekrar arttığını düşünüyorum.

11. Sezon ise bence ilk beş sezondan sonra hakkettiğimiz sezon etkisini yarattı. Supernatural'da her şey aile odaklı. Tanrının hikayesi anlatılırken de aile odaklı olması hoşuma gitti. O yüzden The Darkness karakterini beğenmiştim. Tanrı'nın olaylara kişisel olarak karışması ise çok uzun zamandır beklediğim bi'şeydi.

hanac

15. sezon ile final yapıyorlarmış.

ghostrider

Artık bitmelidir,işlenecek konu kalmadı.Şu anki sezonla bitmiş olması gerekirdi.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 23 Mart, 2019, 19:52:24
15. sezon ile final yapıyorlarmış.

Canım acıyor canım.

DAMPYR

Supernatural Dizisi 15 Sezon yaptı Bu dizinin bide Türkiyede çıkmış Kitapları da var hiç okuyan var mı Almaya değer mi?

frodo

Alıntı yapılan: DAMPYR - 10 Nisan, 2021, 13:10:26
Supernatural Dizisi 15 Sezon yaptı Bu dizinin bide Türkiyede çıkmış Kitapları da var hiç okuyan var mı Almaya değer mi?

İlk 6 kitabı çok çok eskiden okumuştum. Dizinin de hayranıyım, bu sebeple sevmiştim kitapları. Ama dediğim gibi baya vakit geçti üzerinden, o yüzden yanlış yönlendirmek istemem.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dean

Edebi seviyeleri çok düşük. Genel olarak dizinin hikayelerini de geliştirmiyor. Haftanın canavarı konseptine sahip çoğu. Bir tane alınıp denenebilir. Ama beklenti aşağıda olmalı.