Supernatural

Başlatan V, 26 Eylül, 2010, 00:31:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Castiel pardesüyü bir kenera bırakıp takımları çekmiş  ;D

Artık güncel olarak takip etmiyorum sezon bitince ard arda izleyip bitiriyorum.

dean

V

9. sezon başladı..

"İstemem,eksik olsun.."

dean

İzledim, fena başlamadı 9. sezon.

dean

10. sezondan ilk poster.

NIC

Alıntı yapılan: dean - 03 Eylül, 2014, 02:21:24
10. sezondan ilk poster.

Hiç beğenmedim,bune böyle  >:(

dean

10. sezon finalini izledim. Özellikle son 10 dakika eski Supernatural havasını tekrar vermeyi başardı. Ama bu havanın 11. sezon boyunca süreceğini beklemiyorum tabi. Genel bir sezon değerlendirmesi yaparsak 10. sezonu 8. ve 9. sezondan daha iyi, 6. ve 7. sezondan daha kötü buldum. İlk beş sezona göre kıyaslamadım. İlk beş sezon bambaşka bir dizi zaten. Benim için Supernatural'ın asıl seri finali 5. sezondur.

dean

hanac

ghostrider

Bu dizi artık bitmelidir.Çok kötü bölümler ve kalitesiz bir durum olmaya başladı.Konu olarak tıkanma yaşanıyor yazarlar tarafından; inşallah bu son sezon olur.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

dean

13. sezon onayı geldi.

rumar80

Beyler sizce bu diziye başlasam mı? Bu kadar sezon için riske girmeli mi? 
  Yoksa başka sahillere mi yol alayım?

frodo

Sürekli takip ettiğim bir dizi ilk sezonu beğenmezsen 2.sezonada şanş ver 6. sezona kadar ayrı bir zevki var sonraki sezonlarda iş yapar sadece bı sezon tanrı üzerinden gecti izlerken biraz rahatsız oldum ama izle güzel dizidir.
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 01 Mayıs, 2017, 19:13:10
  Beyler sizce bu diziye başlasam mı? Bu kadar sezon için riske girmeli mi? 
  Yoksa başka sahillere mi yol alayım?

Supernatural'ı ikiye ayırmak lazım. İlk beş sezon ve geri kalanı diye. İlk beş sezon gerçekten çok iyi. American korku mitleriyle başlıyoruz. Her bölüm Dean ve Sam Wincherster kardeşlerin başta ruhlar olmak üzere doğaüstü güçler ile mücadelesini izliyoruz. Zaman geçtikçe işin içine iblisler başta olmak üzere dini kaynaklı hikayeler giriyor. İlk beş sezon bunları muhteşem bir şekilde harmanlıyor. Dizinin tasarlanırken orijinal fikrin beş sezonluk olduğunu da belirtmem gerek.

Klasik bir The CW mantığı olarak dizi elbette beş sezonda bitmedi. Şu an 12. sezonu oynuyor ve 13. sezon onayı da geldi. Ben dizinin altıncı sezonuyla birlikte sadece karakterleri için izliyorum. İlk beş sezondaki olay örgüsü ve hikaye maalesef devamında yok. Zira en başından beri ulaşmaya çalıştığımız nokta beşinci sezondu ve o sezon zirve. Beşinci sezondan sonra ancak 11. sezon bana keyif vermişti o kadar. Tabi her şey kötüm demek değil. Halen muhteşem bölümler izleyebiliyoruz. Karakterleri sevdiğimiz için onların yeni ortamlardaki hikayelerini takip etmekten zevk alıyoruz. Lakin ilk beş sezon bambaşka.

Dizi karasal yayın olduğu için bölüm sayısı da çok fazla. Benim yeni başlayacak birine tavsiyem şu olur. İlk beş sezon kaçmaz. İzlenir. Ama karakterler ekstra sevilmediyse ve dizilerden vazgeçilebiliyorsa beşten sonra izlenilmeyebilir. Benim için Dean ve Sam aileden biri gibi oldu artık. Belli aralıklarda Dean ve Sam'in yanında 1967 model Chevrolet Impala'ya binip maceradan maceraya koşmak bana huzur veriyor. Ama dediğim gibi serinin tamamının ilk beş sezon kadar iyi olmadığını bilerek başlamak lazım.

rumar80

Yorumlara teşekkür ederim. 
  O zaman sıraya bur koyalım bakalım.