Neden Mister No?

Başlatan kedidiro, 28 Ağustos, 2010, 18:45:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kedidiro

konusulmus bitmis bir forum konusu belki ama 'ben buralarda yeniyim galiba' ve konu neden mister no olunca bir iki kelam etmek isterim...sanirim benim sevdigim çizgi roman kahramanlarinin hiç biri süper kahraman degil.mümkün oldugunca dogal insanlar. ve mister no belki de en insan çizgi roman karakteridir bence...
   örnegin rakiplerinin sayisi birden fazlaysa ve dostumuzun elinde bir sopasi,sisesi vs... yoksa dayagini yer her ölümlü gibi...ama pes etmez ve düstügü yerden yine kalkar.
   isyankardir her çocuk gibi
   yasadiklarinin hepsinin gerçekligine bir sekilde inanirsiniz...dev karincalarla veya uzaylilarla karsilassa bile
   etrafinda kadinlar vardir ve dostumuzda kadinlarin etrafindadir.hatta zaman zaman öper onlari (- hem de dodaktan öpüyo oglum-)
   uçagiyla bir sürü yere gider. maceranin basinda haritada görebiliriz mister no'nun yasadigi yerleri
   hümanisttir parayi içkiyi güzel kadini sever ama hepsinden çok deger verdigi prensipleri de vardir ve asla bunlardan taviz vermez
   velhasil uzun lafin kisasi mister no küçükken olmak isteyeceginiz büyükken bulmak isteyeceginiz saglam bir dosttur

s.b

Mister No okumak insani rahatlatir. Klasik Maceralarin 1. sayisindan itibaren baslamanizi tavsiye ederim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Mister NO

Alıntı yapılan: kedidiro - 28 Ağustos, 2010, 18:45:42
velhasil uzun lafin kisasi mister no küçükken olmak isteyeceginiz büyükken bulmak isteyeceginiz saglam bir dosttur

Mister NO küçükken olmak istediğim bir kişiydi gerçekten de.Büyüdüm hala onun gibi olmak istiyorum. :)

Mister NO

Bu konu başlığına çok yakışan bir yazı buldum ve sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

http://kaybedenlerkulubu.info/Comics/pMisterNo.htm

alan ford

Benim bünye de sevgili "kediro" gibi daha insani kahramanlara meyilli. Didier Platteu'nun Etiyopyalılar albümünün önsözünde Corto için yazdıkları Mister No için de geçerlidir.  Buraya alıntılayayım.

" ... Hugo Pratt gibi Corto Maltese de bir anarşisttir. Devrimci değildir, çünkü acı yanılgılardan başka yere götürmeyen büyük sözlere hiç inanmaz. Corto dünyayı değiştirmye çalışmaz ; dünyayı kabul etmemekle , genelgeçer oyununu kurallarını reddetmekle yetinir.  Ancak , hiç bir şeye inanmasa da, başkalarının inançlarına çok açıktır."

Corto, Mister No, Ken hepsi aynı hamurdan ve hepsini çok seviyorum. İyi ki varlar.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Cantürk

Alıntı yapılan: Mister NO - 17 Eylül, 2011, 13:34:57
Bu konu başlığına çok yakışan bir yazı buldum ve sizlerle paylaşmak istedim arkadaşlar.

http://kaybedenlerkulubu.info/Comics/pMisterNo.htm

O yazı, benim başta "Çizgili hayat Klavuzu"ndaki yazım olmak üzere yazdığım Mister No yazılarından alıntılanmış.Hatta bazı cümleler  bire bir aynı.

Aslında pek de dert etmiyorum, alıştım buna benzer durumlara. 8)

Alan Ford'un dediği gibi,  Jerry'nin hamuru Corto ve Ken ile aynı.

Bu forumda Mister No'yu seven insanların olduğunu görmek güzel.

Mister NO

Ağlayan,gülen,güldüren,öfkelenen,korkan,şakacı,dalgacı,çapkın,dayak yiyen,içen,sarhoş olan,vefakar bir dost.

Kısacası insani bütün özelliklere sahip bir kahraman.Sanki içimizden biri gibi sadece hayatı biraz hareketli. :D

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mister NO - 26 Aralık, 2011, 17:34:47
Ağlayan,gülen,güldüren,öfkelenen,korkan,şakacı,dalgacı,çapkın,dayak yiyen,içen,sarhoş olan,vefakar bir dost.

Kısacası insani bütün özelliklere sahip bir kahraman.Sanki içimizden biri gibi sadece hayatı biraz hareketli. :D

Evet haklısın, ilk yayınlandığı zaman( tay yayınlarında) gerçek hayattan alınan bir kahraman diye reklamı yapılıp çıkmıştı....... :D

hennessy

Amazon ormanlarının içinde kaybolmak istiyorsanız bazen beş parasız kaldığınızda neler yapıldığını görmek istiyorsanız SS ile çıktığı maceraları öğrenmek istiyorsanız pırpıra binip ağaçların üzerinde dolaşıp bir köye düşmek istiyorsanız.Hah kurtuldum o fıstıkdan deyip gene karşınıza çıktığı zaman ders almamış gibi peşinden koşup yanıldığınızı görmek istiyorsanız efkarlandığınızda içmek istiyorsanız kısaca insan iseniz Mister No okurusunuz demektir :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

drfuhrer

mister no'nun klasik maceralar 1.kitabına başladım.gerçekten su gibi akıyor.okuduğum bazı çizgi romanlarda gözüm habire sayfa sayılarında ve saatte olur.ama bu böyle değil be kardeşim.bi anda kitabı yarıladım.bonelli'nin toprağı bol,mekanı cennet olsun.müthiş bir karakter mister no...''mister no'' hakkaten sihirli sözcükmüş...

Mister NO

Neden Mister No diye kendisine sorduk?

- Anlatılmaz okunur dedi...  :D

DAMPYR

Mister Nonun sevilme nedenlerinden biriside diğer kahramanlar gibi tamamen yenilmez olmayışı sanırım.Mister noyu diğer kahramanlardan ayıran bazı maceralarında dayak yemesiyle gerçege daha yakın olması diye düşünüyorum... 8) ::) :D

Mister NO

Çıktığı yıllarda kendini ne güzel tanıtmış kahramanımız.

darkwood

Eski günleri anınca Mister No yu özlediğimizi hissettim. Klasik seriden bir kaç macera okuyup biraz nostalji yapayım.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: Mister NO - 01 Ekim, 2018, 18:56:11
Çıktığı yıllarda kendini ne güzel tanıtmış kahramanımız.

Bu beldeki silahı Ferri böyle çizerdi Kovboy gibi.

Sonra Diso bunu değiştirdi.