Unutulmaz Film Kareleri..

Başlatan V, 21 Haziran, 2010, 19:35:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Berkdinho

Star Wars Episode 5: Empire Strikes Back ve '' No, I am your father '' sahnesi.İlk önce prequel üçlemeyi seyretmenin en kötü noktası da bu sahnede şok geçirenlere katılamamak oldu   :(   
    http://www.youtube.com/watch?v=h6sj89xgnl4
The Right Man When Things Go Wrong

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Haziran, 2012, 15:19:34
  Fatih yazınca bir anda gözümün önünde canlandı canım kardeşim. Gerçekten çok güzel bir filmdi. Metin Akpınar kan simsarı rolünde idi. Sağol Fatih.
"Kancı Kansız İbo" gibi de manidar bir ismi vardı..
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Haziran, 2012, 15:02:49
   Godfather filminde Michael yeğeninin vaftiz babası olurken, adamalrı teker teker ortalığı temizlemektedir.
Bu filmin her karesi benim aklıma kazınmıştır. Al Pacino'nun zirveye çıkış filmi
aynı filmin son sahnesi...diana keaton aşık olduğu savaş kahramanı michael corlaone'nin bir mafya babasına dönüştüğüne inanmak istemez... ama salonun aralık kapısından görülenler son derece nettir...michael büyük koltuğunda otururken tüm adamlar sırayla gelip elini öperek bağlılıklarını sunmaktadır ve artık o '' don michael corlaone '' dur...

HacıGeraltEmmi

Bizim Süperman'de kahramanımızın kurtarmaya gittiği profesöre "profesör sen kaç kurtul, ben bunları oyalarım" dediği sahne ;D
Cüneyt Arkın'ın bir filminde iple ağaca bağlı sol kolunu çekerek koparması (sağl el bağlı değil dikkatinizi çekerim) ;D

rumar80

Alıntı yapılan: kedidiro - 15 Haziran, 2012, 16:49:46
Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Haziran, 2012, 15:02:49
   Godfather filminde Michael yeğeninin vaftiz babası olurken, adamalrı teker teker ortalığı temizlemektedir.
Bu filmin her karesi benim aklıma kazınmıştır. Al Pacino'nun zirveye çıkış filmi
aynı filmin son sahnesi...diana keaton aşık olduğu savaş kahramanı michael corlaone'nin bir mafya babasına dönüştüğüne inanmak istemez... ama salonun aralık kapısından görülenler son derece nettir...michael büyük koltuğunda otururken tüm adamlar sırayla gelip elini öperek bağlılıklarını sunmaktadır ve artık o '' don michael corlaone '' dur...

Biraz öncesinde Michael karısına "Sana işim hakkında soru sorma demiştim." der Ardından "Bir seferlik" sormasına izin verir. Karısı eniştesini öldürtüp öldürtmediğini sorduğunda karısının yüzüne bakarak yalanını söyler: "Tabii ki hayır."

hennessy

Alıntı yapılan: Berkdinho - 15 Haziran, 2012, 15:33:25
   Star Wars Episode 5: Empire Strikes Back ve '' No, I am your father '' sahnesi.İlk önce prequel üçlemeyi seyretmenin en kötü noktası da bu sahnede şok geçirenlere katılamamak oldu   :(   

Bu sahneyi izledikten sonra dark side geçmeyi isteyen bendeniz obi-wan'ın uzaklardan gelen o sesi ile irkildim Murat sen bize lazımsın bu sahnenin bende figürleri bile vardı halada bir yerde olacak....

Esas benim için sahne budur

İyi kötü ve çirkin hepsi bir birine bakar kamera hepsini gösterir kim kimi vuracaktır acaba?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Unutulmaz film unutulmaz sahne

CIA'ı silahsız alt eden müthiş beyin akbabanın üç günü CIA bir bölmü topluca temizlemek ister ama bir kişi hariç oda yemek almak için dışarı çıkmıştır......

-

Benidemi öldüreceksin hayır der emirler değişti................

hennessy

le professionnel

Büyük oyuncu büyük usta Jean-Paul Belmondo'nun müthiş sahnesi katilin vurulmadan önceki son sahnesi

hennessy

12 Angry Men

Arka pencereden sonra tek kamera üzerine kurulmuş nefis bir film daha amerikan adaletini eleştiren en güzel filmlerden biri bir suç işlediği söylenen bir çocuğun idam edilip eilmemesi kararlaştırılıyor bazıları karımı bezbol maçına yetiştirmem lazım diyor bazıları sevgilimle buluşacağım hemen idam edelim gitsin diyor ve.............

Hayal Kahvem

Belki kadın olduğum içindir... Bilmiyorum... Haydi... Vaziyetimi, kadın olmama yorup, haksızlık yapmayayım. Bütün kadınları benimle aynı  kefeye koymayayım... Şöyle söyleyeyim... Tuhaf biriyim.  Çünkü ben, hayatı aklımla değil, duygularımla anlamlandırmayı severim. Çok kereler tecrübe ettim. Benim şu küçük akıl terazim, akılla ölçülen, biçilen, izah edilen bilgileri çekmiyor. Hayatın anlamını akıl yoluyla açıklayan hiç bir bilgi bana yeterli gelmiyor.  Hayatım ancak duygular, hisler, hazlar sayesinde anlam kazanıyor.  Lafı çok uzatmadan kısa keseceğim. Hemen sözümü Ratatouille adlı animasyon filmin bir bölümüne getireceğim.

Filmde Anton Ego adlı bir yemek eleştirmeni vardır. Vedat Milör misali restorantları dolaşır, yazılar yazar. Ancak bu yemek eleştirmeni, eleştirilerinde feci acımasızdır. Egosu tavan yapmış vaziyette gezer, önüne getirilen yemekleri gerim gerim gerilerek yer.  Onu memnun etmek kolay değildir. Filmi anlatmak istemiyorum. Seyretmeyenlere hararetle tavsiye ediyorum. Bir gün... Anton Ego, gene o haşmetli egosuyla bir restoranta gider. Gösterilen masaya geçer, oturur. Restorantta herkes çok heyecanlı ve endişelidir. Acaba eleştirmen yemekleri için ne düşenecektir? Ünlü eleştirmenin önüne rustik bir Fransız sebze yemeği olan Ratatuille getirilir. Anton Ego'nun bir elinde kalem diğer elinde çatal vardır. Belki her tadışında olumsuz bir şeyler yazacaktır. Anton Ego... Yemekten bir parça alır. Ağzına atar. Yemeğin tadını hissettiği anda, bu lezzet onu alıp çocukluğuna götürür. Annesini hatırlar.  Yemeğin verdiği hazla, belki uzun zamandır eksikliğini hissettiği mutluluğu yaşar. Ve bir animasyon film, hayatın anlamının küçük hazlarda gizli olduğunu seyirciye geçirir. İşte şimdi ben bu durumu bildiğim hiçbir akıl yoluyla izah edemem. Fakat hissedebilirim. Hayalini kurabilirim. Biliyorum anlatamadım vaziyetimi. Tamam. O zaman filmin o bölümünü seyrettirebilirim:)

Hayal Kahvem

"Hiç tatmadığın bir ekmeğin iyi olduğunu nasıl anlarsın?
Kokuyla değil, görüntüsüyle de değil. Kabuğunun çıkardığı sesle...
Dinle.... Ahh!..
Bir kıtırtı senfonisi! Hımmm!..
Ancak harika bir ekmekten bu ses çıkar."

Ratatouille filminden sevdiğim film kareleri...

alan ford

Alıntı yapılan: Berkdinho - 15 Haziran, 2012, 15:33:25

Bu sahne değil ama Luke'un ağacın kovuğunda Dart Vader ile çarpışıp sonunda Dart Vader'ı kendisi olarak gördüğü sahne çok etkileyicidir. Ki Le Guin'in Yerdeniz Büyücüsü kitabından esinlenmiştir.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Hayal Kahvem

Bridges Jones'un Günlüğü'nde filmin kahramanlarından Mark ve Daniel'in dövüştükleri sahne vardır.
Hayatımda seyrettiğim en komik iki erkek dövüşüdür.
İki İngiliz ancak bu kadar mizahi  vaziyette yumuklaşır demek ki diye aklımdan geçirmiştim. Çok komiktir... Çoook.. :D

kedidiro

Alıntı yapılan: hennessy - 15 Haziran, 2012, 21:31:06
12 Angry Men

Arka pencereden sonra tek kamera üzerine kurulmuş nefis bir film daha amerikan adaletini eleştiren en güzel filmlerden biri bir suç işlediği söylenen bir çocuğun idam edilip eilmemesi kararlaştırılıyor bazıları karımı bezbol maçına yetiştirmem lazım diyor bazıları sevgilimle buluşacağım hemen idam edelim gitsin diyor ve.............

çok sevdiğimiz 12 angry man'dan bir başka sahne DİKKAT SPOİLER GELİYOR
jüri üyelerinden biri için çocuğun suçlu olduğu kesindir. çünkü kenar mahallelidir, amerikalı değil göçmendir, zaten bu göçmenlerin hepsi suça meyillidir bla bla bla... o konuştukça masadakiler birer birer kalkıp odanın değişik köşelerine çekilirler... çocuğun suçlu olduğuna inananlar bile bu açık ırkçılığa sırtlarını döner. konuştukça batar, sonunda içlerinden biri 'kapa çeneni de otur yerine'' der...bir köşeye siner kalır ve filmin sonuna kadar sesi pek duyulmaz olur...ırkçılıkla ilgili olmayan bir filmden klasikleşmiş bir ırkçılık karşıtı sahne... bakalım youtube'dan buraya koymayı becerebilecek miyim
http://www.youtube.com/watch?v=gTDhgR3p12w

kedidiro

madem ki youtube'dan film karesi eklemeyi becerdim... o zaman buyrun bir başka klasik sahneye...laurence olivier ve dustin hoffman'lı ''marathon man''den Is it safe? ( güvende mi?)
http://www.youtube.com/watch?v=dG5Qk-jB0D4