Büyülü Rüzgar Sohbet Odası

Başlatan Kagan, 06 Temmuz, 2010, 10:16:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

poe

Alıntı yapılan: ferzan - 30 Aralık, 2015, 13:20:45
    İtalyanca m yok ama bir parça tarzancam var. O sebeple yanlış anlamadıysam eğer, bir albümlük geri dönecek sanırım.   

sağolasın. özledik keratayı :)

rumar80

Gerçekten güzel haber. Ned ve Poe okumak hep güzel geldi bana.

Ralph

Seriyi an itibariyle bitirdim. 131 sayı, onbinlerce sayfa, onbinlerce kare geride kaldı ve bitti sonunda be... Sayfaları okşar gibi çevirirdim. Hey gidi...

İlk 30 sayısı çizgi roman tarihinin en iyi işidir kanımca, sonra o istikrar sürmedi maalesef. Ayrıca Manfredi'ye göre sönük bir final oldu bence... Final gibi final beklerdim ama olmadı.

Yine de çok şey öğrendim Büyülü Rüzgar senden...

HacıGeraltEmmi

Son birkaç gündür Büyülü Rüzgar okuma temposu tutturdum. 100. renkli sayıdan sonraki birkaç cilt enfes maceralar içeriyor. Özellikle 101 de başlayan Beyaz Bayrak ve devamındaki sayıları herkese tavsiye ederim. En son 107 deki Çinli vampirleri okudum, idare eder bir aksiyona sahip. Okumalarım bu gece kaldığı yerden devam edecek.

orhan şafak

Ben de 88 tane bitirdim.Kızılderili kültürünü çok güzel işlemişler.Okumaya devam bitirene kadar.

HacıGeraltEmmi

Vakit buldukça veya yatmadan önce en az bir Büyülü Rüzgar sayısı hedefimi tamamlayarak seriyi sonlandırdım. Biraz hayalkırıklığı yaşattı sondan önceki birkaç sayısı. Manfredi - Ümit Kireççi röportajından da anladığımız üzere seriyi sonlandırma kararını çoktan vermiş olduğundan dolayı 120 den sonraki sayılar öykü olarak oldu bittiye getirilmiş. Özellikle çok iyi hikayeler çıkabilecekken Victorio'lu hikayeler bir an önce sona bağlanma telaşıyla yavan kalmış. Son sayı ise oldukça güzeldi.

Herşeye rağmen büyük keyifti Büyülü Rüzgar ile yolculuğumuz. Lal kitaba bu seriyi bizlere kazandırdığı için teşekkür etmeden geçmeyelim.

tommikser

Sevgili Designer73 okumaların devam ediyor mu? Daha sonraki sayılar nasıl?
Her gece bir kitap hedefinle şimdiye bitmiş olması gerekirdi? Son durum ne?

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: beekeeper - 24 Temmuz, 2018, 09:26:59
Sevgili Designer73 okumaların devam ediyor mu? Daha sonraki sayılar nasıl?
Her gece bir kitap hedefinle şimdiye bitmiş olması gerekirdi? Son durum ne?

9 haziranda yazdığım mesaja göre bitirmişim :) ayrıntılar bir üstteki mesajda.

caretta

Büyülü Rüzgar''ı yıllar önce takım olarak almıştım ama yer darlığından tümü başka bir yerde.
Yazmaya pek elim varmıyor ama Teks yayını sona ererse bu seriyi okumaya başlayacağım.

Zeljko

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Nemo

4 sayılık mini bir seri şeklindeymiş sanırım. Napoleone da aynı şekilde 3 sayılık bir hikaye ile geri dönecekmiş.
Bakalım sonrasında devam ederler mi?
Özel Alfa Ajanı

pizagor

Toplu okumalarımız kapsamında ilk 3 sayıyı bitirdim. İlk okumamın üzerinden 18 sene geçmiş, nasıl özlemişim, yeniden okumak nasıl güzel geliyor, öncelikle fark ettiğim bu. Büyülü Rüzgar ve bunun gibi birkaç seri daha bana fumettinin bir zamanlar ne olduğunu, zamansız olarak niteleyeceğim, yirmi yıl önce de bugün de aynı hazla okunacak hikayeler ortaya konduğunu ispatlamakta. Ancak okurken şunu da görüyorum; Büyülü Rüzgar'ın sonrasında dönüşeceği hali, hikayenin evrimini düşündükçe ilk sayıların o bütünsel ışıltının gerisinde kaldığını düşünüyorum.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 12 Ocak, 2021, 10:46:13
Toplu okumalarımız kapsamında ilk 3 sayıyı bitirdim. İlk okumamın üzerinden 18 sene geçmiş, nasıl özlemişim, yeniden okumak nasıl güzel geliyor, öncelikle fark ettiğim bu. Büyülü Rüzgar ve bunun gibi birkaç seri daha bana fumettinin bir zamanlar ne olduğunu, zamansız olarak niteleyeceğim, yirmi yıl önce de bugün de aynı hazla okunacak hikayeler ortaya konduğunu ispatlamakta. Ancak okurken şunu da görüyorum; Büyülü Rüzgar'ın sonrasında dönüşeceği hali, hikayenin evrimini düşündükçe ilk sayıların o bütünsel ışıltının gerisinde kaldığını düşünüyorum.

Daha önce de belirtmiştim 38. sayıya kadar İtalyadan çıkan en iyi işlerin başında geliyor.Soru şu;Manfredi beğenilmesinden dolayı seriyi uzattığından dolayı mı böyle oldu yoksa yaratım krizine mi girdi yada heyecanını mı yitirdi?
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

hanac

Alıntı yapılan: Zeljko - 12 Ocak, 2021, 20:58:51
Daha önce de belirtmiştim 38. sayıya kadar İtalyadan çıkan en iyi işlerin başında geliyor.Soru şu;Manfredi beğenilmesinden dolayı seriyi uzattığından dolayı mı böyle oldu yoksa yaratım krizine mi girdi yada heyecanını mı yitirdi?

Bana mı soruyorsun ?

hanac

Toplu okumalara 1. sayıyı okuyarak başladım.

Ortiz'in çizdiği sayıyı yıllar önce okumuştum, her şeyi unutmuşum  :)

Karakterleri biraz tanımaya başladık, ilk sayının yıldızı Poe idi.

Hogan ve Topal At ile de tanıştık.

Kaldı 130 sayı  ;D