Ana Menü

CORTO..

Başlatan Hayal Kahvem, 06 Aralık, 2010, 21:48:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

Alıntı yapılan: alan ford - 06 Aralık, 2010, 22:45:39
"  Corto Git Gidebildigin Kadar" albümü hariç digerleri bulunabiliyor. Bu albüm için sahaf gezmek gerekebilir. Hepsini Dost yayinlari sik bir edisyonla basmisti. Ama biraz beklerseniz YKY basilmamis renkli maceralarla birlikte yeni baskilarini yapacakmis.

Dost'un bastiklari hala kendi raflarinda mevcut...Hangi sayilarin oldugunu ayrintili incelemedim ama açikcasi su asamada tekrar baski fuzuli gibi geliyor ama renklileri dört gözle bekliyorum bu haber güzeldi...Tesekkürler Alan...

tommikser

Kitap fuari döneminde Altan abi al demisti.Onun tavsiyesi üzerine aldim.Oldukça felsefi bir çizgiroman.Okurken gerçekten insani bagliyor.Okunmazsa okunmazlarimdan oldu son anda.

alan ford

Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Aralık, 2010, 10:16:52
[

Dost'un bastiklari hala kendi raflarinda mevcut...Hangi sayilarin oldugunu ayrintili incelemedim ama açikcasi su asamada tekrar baski fuzuli gibi geliyor ama renklileri dört gözle bekliyorum bu haber güzeldi...Tesekkürler Alan...

GON'dan aldim  ben de bu haberi. Uzun süredir dedikodusu dolasiyormus alemde , ama YKY daha yeni dogrulamis.
  Corto'yu orijinal dilinden okuyabilenler Türkçe'sini pek begenmemisti. Hugo Pratt'in dilinin daha siirsel oldugundan, çeviride bu siirselligin kayboldugundan bahsedilmisti vakti zamaninda. Bakalim YKY çevirileri nasil olacak.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Hayal Kahvem

Sayenizde ögrendim bu çizgi romani. En kisa zamanda edinip okuyacagim. Sonra görüslerimi yazarim...

Hayal Kahvem

JuDas, siirinizi Hayal Kahvem'e misafir ettim ya bakin söyle bir yorum gelmis:

kara kitap dedi ki...

engin gül adini ben de ilk duyuyorum.
    sabah okuyunca tüylerim diken diken oldu ve sanki elektrik çarpmasi gibi bir ürperme oldu içimde.yorum yazdim,ama ulasmadi.
    sabah kendimi berbat hissediyordum,simdiyse degisik bir pozitiflik var üstümde.siir mi çarpti beni? :)

Gerçekten siir çarpmasina ugratacak bir siir bu... Yüreginize saglik... Daha diger siirlerinizi okumadim.

Okuyacagim en kisa zamanda...

sefik

Alıntı yapılan: alan ford - 07 Aralık, 2010, 11:09:22
Alıntı yapılan: BAHADIR - 07 Aralık, 2010, 10:16:52
[

GON'dan aldim  ben de bu haberi. Uzun süredir dedikodusu dolasiyormus alemde , ama YKY daha yeni dogrulamis.
  Corto'yu orijinal dilinden okuyabilenler Türkçe'sini pek begenmemisti. Hugo Pratt'in dilinin daha siirsel oldugundan, çeviride bu siirselligin kayboldugundan bahsedilmisti vakti zamaninda. Bakalim YKY çevirileri nasil olacak.
orijinali renkli mi saiyah beyaz mi acaba?

alan ford

Orijinaller de çesit çesit. renklisi var, siyah beyazi var, hem renkli hem de siyah beyaz basilani var. Ayrintili bilgi için bir önceki sayfada Judas'in maili yardimci olacaktir.
  Birde meraklilari için: Hugo Pratt Corto'nun romanini da yazmistir. "Bir Tuz Denizi Sarkisi" ,çizgi roman albümünden ayri olarak, yine Dost Kitabevi tarafindan Türkçeye çevrildi. Ben elip varip okuyamadim daha.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Birgün dedi ki bir falcı:
"Avucunda yaşam çizgisi yok!.."
"Yaşamdan daha fazla acı vermez gerçek.."
Dedim ona;
Avucuma açtığım kesiği,
Bağlarken mendilimle..

-Konuya ilişkin şiir silinmiş olduğundan,tekrar yüklenmiştir..-

"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Alıntı Yapforumda corto sever çoktur sayin hayal kahvem...en son mutlaka okunmasi gereken çizgi romanlar anketinde de hatiri sayilir bir oyu var...benim diger arkadaslarin söyleyecegine ekleyebilecegim corto'ya öncelikle 'bir tuz denizi sarkisi'yla baslamanizi önermek olacaktir...hem kahramanimiz - gerçi kahraman degildir de- hakkinda bir çok bilgiyi bu macerada bulursunuz hem de bol bol siir ve sarki duyarsiniz. o uzak yerlerin haritalari da bonustur

kedidiro böyle yazmıştı.  bir tuz denizi şarkısı ile başlamak istiyorum. bana bu kitabı nerden bulacağımı söyleyecek biri var mı acaba?

V

Dost Kitabevi(Ankara)'nde olma ihtimali yüksek.Çünkü kendi baskıları.Anlara'lı bir yakınınızla irtibata geçerseniz,sizin için
sorabilir.Eğer yayınevinin kendisinde kalmamışsa internet satış sitelerine bakabilirsiniz.Kadıköy'de tamamını bulma ihtimaliniz
yüksek.
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Bugün ilk sayıyı "Bir Tuz Denizi Şarkısı" nı aldım.

Okuyunca yorumumu yazarım.

Hayal Kahvem

Ne güzel. Darısı başıma.. Sipariş veremez miyim?